Tekil Mesaj gösterimi

Alt 17-04-2010, 07:00   #1 (permalink)
mormavi
 
mormavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Bir Evlilik Yada iliskide Sevgiyi Ne Oldurur?

Saygısızlık

Kimi eşler evlenir evlenmez "Karı-koca arasında resmiyet mi olur?" düşüncesiyle saygıyı rafa kaldırıyorlar. Halbuki saygı sevgiyi besler. Her kaba söz ve davranış sevgi duvarından koparılan tuğladır.

Sevgisizlik

Kimileriyse evlendikten sonra "seni seviyorum" demeyi angarya görerek "Ona devamlı sevdiğimi hatırlatmama ne gerek var?" diyorlar. Sevgiyi açığa vurmamak odun atılmayan ateş gibi sevgi ateşini söndürmektir.

İlgisizlik

Saksıdaki menekşenizin gelişip çiçek açması için su neyse sevgi çiçeğinizin büyüyüp gelişmesi için ilgi de odur. İlgi sevgi çeşmesinin musluğu ilgisizlik kör tapasıdır.

İletişimsizlik

"İnsanın ihtiyacını en fazla tatmin eden kalbine karşı bir kalbin bulunmasıdır ki her iki taraf sevgilerini aşklarını şevklerini karşılıklı değiştirsinler. Lezzetlerde ortak kederli şeylerde birbirine yardımcı olsunlar. Evet bir işte hayrette kalan bir adam birinin gelip kendisiyle o hayreti paylaşmasını ister." Bu paylaşım olmadığı zaman eşler kendilerini yalnız hisseder. Çünkü iletişim sevginin dilidir. İletişimsizlik sevgi dilinin katilidir.

Bencillik

Şefkat merhamet ve fedakârlık duygusundan yoksun olarak erkeğin "yuvayı dişi kuş yapar" mantığıyla her şeyi kadından beklemesi; kadının da aşırı beklenti içinde olması sevginin ölümüdür. Çünkü bencillik sevgiyi öğüten değirmendir.

Negatif düşünce

Bazı eşler sürekli "Neden bana öyle söyledin?" diye her şeyi yanlış değerlendirerek eşinin kendisini sevmediğini düşünür. Sürekli yanlış anlaşılan eş kendisini savcı karşısında yargılanan suçlu gibi hissetmeye başlar. Negatif düşünce sevginin ölüm fermanına atılan imzadır.

Alkol kumar gibi alışkanlıklar

Alkol sevgi çeşmesine atılan zehir kumar sevgi yumağını mahveden bomba kötü alışkanlıklar sevgiyi yutan canavardır.

Kin nefret öfke...

Kin sevginin buzdolabı öfke sevginin barut fıçısı nefret sevginin celladıdır.

Kültür boşluğu

Kitap okuma hastası olan birisiyle kitaptan nefret eden birisinin arasında uçurumdan başka ne olur?

Huy ve mizaç uyumsuzluğu

Birbirlerini sevseler de farklı huy ve mizaçta olan zıtlaşmalar pişmiş sevgi aşına katılan soğuk sudur.

Aile yakınlarının araya girmesi

Kayınvalide görümce hala teyze vb . yakınların eşlerin arasına girmesi eşler arası sevginin idam kararını veren aile mahkemesidir.

Eşini değiştirmeye çalışmak

Sürekli "şöyle hareket et şöyle davran şöyle konuş" diyerek eşi çocuk eğitir gibi eğitmeye kalkışmak sevginin ölüm tuzağıdır.

Şiddet

Eşe atılan her tokat sevgi bağını kesen bir makastır.Ve sizlerin dusuncelerinide alalim arkadaslar....


mormavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
Jülyet (17-04-2010)