Konu: GitmE
Tekil Mesaj gösterimi

Alt 15-08-2010, 03:10   #1 (permalink)
gece gözlüm
 
gece gözlüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart GitmE

GitmE

GitmE


GitmEGitmEGitmE

GitmE


GitmE

Daha dündü yaşananlar hayat mutluluklar. Zaman bizim için doğmuş hayat bizim için devam ediyordu oysa. Unutulmak mıydı bu? Yaşananların aşkın unutulduğunu hissetmek miydi peki? Neydi içimdeki? Bir anlamı bir açıklaması olmalıydı elbet öyle değil mi?


Hayatı yaşamayı unutmuştum ben senin için? Dünyam senin etrafında dönüyordu ya hani. Hiç olmadığım kadar bendim senin yanında. Hiç olmadığım kadar gerçektim ya seninle. Hiç olmadığım kadar içimi sana açmıştım ya hani.


Ne kadar çabuk unutulmuştu ya da unutulduğunu düşünmüştün sen zamanın. Gidenler kalanların öykülerini asla anlamazlar sevdiğim. Gidenler geride bıraktıkları virane sokakları bilmezler. Gidenler bastığı yaprakların farkına varmazlar varamazlar belki de.


Âşıklar aşklarını gizlerler yüreklerinde sevdiğim. Gidenin ardında bıraktığı buruk bir hoşça kala sığınmaları gerekir çünkü. Gidenin yaktığı gemileri söndürmek için kendilerine çekilirler. Unutmazlar ya da kaçmazlar aslında. Sadece limanlarının tamire bakıma ihtiyacı vardır. Giden bağladığı gemilerini yakmıştır çünkü giderken ve içindeki yangın bütün bedenine yavaşça yayılmaktadır kalanın.


Acı olan unutulmaktır. Bir gerçektir unutulmak oysa. Hazin bir nokta belki de sonsuz bir başlangıç. Yeni bir son yeni bir derttir unutulmak ya da unutulduğunu düşünmek. Hani giden gitmenin mecburiyetini unutulmakla kabullenir ya içinde. İşte kalanda sonsuzluğun acı gerçeğini hatırlamakla anar yüreğinde.


Ve her ayrılığın acı sonudur gözyaşı. Yıkamaya çalışır yüreğini kalan. Oysa bilmez ki damla damla gideni biriktirir içinde. Oysa bilmez ki yüreğinin tabanına sevdasını kazımaktadır her gözyaşında. Her damla gözyaşında ayrılık daha bir zordur sevdiğim ve her damla gözyaşı sevdasını söndürmek yerine alevler bedeninde.gece gözlüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır