Tekil Mesaj gösterimi

Alt 28-12-2010, 10:30   #4 (permalink)
mormavi
 
mormavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Bir benzerini buldum umarim isinize yarar:)


Yeşil Fıstıklı Bere ve Yapılısı
Fıstıklı bere

Önce 7 zincir çektim ve birleştirdim. Bir halka oluştu. Bu halkanın içine 12 trabzan doldurdum her trabzanın arasına bir zincir çektim. İkinci sırada ise 25 trabzan yaptım yine birer zincir çekerek. Üçüncü sırada ise aralarda zincir çekmeden 50 trabzan yaptım.

Fıstıklı bere


Şimdi fıstıkları yapmaya başlıyoruz. Üç zincir çekip 4. sıraya çıktım ve yanına üç trabzan yaptım. Fıstığın oluşması için İlk trabzanın dibine batıp oradanda üç trabzan yapıyoruz. yaptıgımız o trabzanlar fıstık görüntüsü veriyor. yine üç trabzan sonra birinci trabzanın dibinden üç trabzan daha. Bu şekilde devam ediyoruz. bu sırada bu şekilde bitti.

Fıstıklı bere

Buradaki ipucu arkadaşlar diger sırada hani ilk trabzan yapmıştıkya hep onların üzerine batıyoruz o fıstıkların oluştuğu trabzanların üzerine batmıyoruz. onlarada batarsak örnekler fazlalaşıyor. benim ilk sıramda 16 tane fıstık oluştu. İkinci sıradada aynı fıstıklar oldu yine 16 eğer fazlalaşırsa lutfen geriye dönüp bir kontrol edin hata var demektir. Bu şekilde hep devam ediyoruz. Tabiiki bu ölçüler kendime göre oldu siz eger biraz daha büyük yapmak isterseniz göbekten itibaren büyültüm veya aradada büyültebilirsiniz. Ben öyle yaptım mesala bana küçük gibi geldi arada o fıstık yaptığımız trabzana batıp fazlalaştıdım fıstıgı. Şimdi benim fıstıklarım 19 tane oldu. Hep bu şekilde devam ettim.

Fıstıklı bere

Berenin yapılışının devamı:
Yukarıdan aşagıya 11 fıstık yaptıktan sonra 5 sıra sık iğne yapıyoruz.


Fıstıklı bere

Fıstıklı bere

Daha sonra örnegi tekrar koymaya başlayacağız. Fakat burada unutmamamız gereken şey üç trabzanı yapıyoruz sonra 1 trabzan dibinden 3 trabzon daha yapıyoruz veee bir sıkiğne atlayıp tekrar 3 trabzan aartı sonra yine 1tarabzandan 3 tarabzon. Yani örneği koyuyoruz. Bunun püf noktası aralarda bir sıkigne atlayın. Ben başta atlamadım sonra sökmek zorunda kaldım çok marullu oldu. Siz aynı hatayı yapmayın. 3 sıra yine fıstıkları döşüyoruz ve beremizi bitiriyoruz. İsterseniz motif çiçek yapıp üzerine dikebilirsiniz.

İşte sonuç......

Fıstıklı bere

mormavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
Я (28-12-2010)