Tekil Mesaj gösterimi

Alt 28-03-2011, 04:00   #1 (permalink)
nurküllü
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Evlatlarımız İçin Dua

Evladlarımız İçin Dua

Ey Rabbimiz!

Bizi birbirinden güzel evlatlarla sevindirdin nimetlendirdin şefkatin en tatlısı ile tanıştırdın; Sana sonsuz hamd-ü senalar olsun. Onların emanet olduğunu asıl sahiplerinin sen olduğunu bize unutturma.


Onları önce ve daima Senin kulun oldukları bilinci ile yaşat. Sana asi olmaktan onları yine Sen koru Allah'ım. Emir ve yasaklarına gönüllerinde hiç bir sıkıntı duymadan ittibaa onları muvaffak et. Senin emirlerini herşeyin üzerinde tutacak bir iman ve teslimiyet ver. Peygamber Efendimizin sünnetine evvela bilfiil ittiba etmeye hiç değilse binniyet bilkast taraftarane iltizamkarane talip olmayı nasip et. Efendimizin (a.s.m.) muhabbetini gönüllerine sindir. Şefaatini nasip et.


Allah'ım yavrularımızı Kur'an'ı Senin razı şekilde okuyan anlayan yaşayan kulların eyle. Kur'an'ı hayatlarının merkezine almayı hayatlarının her aşamasında onu rehber edinmelerini Kur'an'a hizmet etmeyi nasip et.


Ey yerlerin ve göklerin Rabbi yavrularımızı imanla yaşat imanla öldür. Hayatı onlar hakkında seni arayıp bulmanın vasıtası ölümü rahmetine kavuşmanın basamağı eyle.


Çocuklarımızı ahir zaman fitnelerinden hususan Deccal fitnesinden muhafaza et. Her iki dünyada salih kullarına yoldaş eyle. Kebaire düşmekten koru. Oldu ki düştüler yeisten koru. Ve her ne olursa olsun yine Sana daima Sana sığınmayı onlara nasip et.


Onları mü'min ferasetiyle donat. Allah'ın dostlarını dost edinmeyi Allah düşmanlarını düşman bilmeyi nasip et. Hakkı hak olarak bilip ittiba etmeyi batılı batıl olarak görüp içtinap etmeyi de nasip Allah'ım!


Onlara gözlerinin gönüllerinin aydınlığı olacak dinlerini takviye edecek iki dünyada refakat edecek hayırlı eşler nasip et.


Senin verdiğin istidatlarına uygun insanlara faydalı olacakları helal rızık kazanabilecekleri hayırlı meslekler ve o mesleklere ulaştıracak hayırlı okullar nasip et. Dünyayı çocuklarımız için nihai hedef yapma. Dünyalarını ahirete müreveccih yaşamayı nasip et.


Allah'ım habibin (s.a.v) hürmetine evlatlarımıza iki dünya saadeti ver. Rab olarak Senden din olarak islamdan peygamber olarak Hz. Muhammed'ten (s.a.v) razı eyle. Dinde dünyada ve ahirette af ve afiyet ver.


Onların sahibi Sensin Yavrularımıza sahip çık Allah'ım!

Âmin!

ALINTI


nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 2 üye, nurküllü adlı üyemize teşekkür etti.
Я (28-03-2011), nimlahza (28-03-2011)