Tekil Mesaj gösterimi

Alt 04-05-2011, 01:42   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Akşamları Yürümek Daha Faydalıdır..

Akşamları Yürümek Daha Faydalıdır..

Çoğumuz güne zinde başlamanın ve formda kalmanın yolunun sabah yürüyüşü olduğunu düşünürüz. Sabah yürüyüşleri özellikle kilo vermek isteyenlerin tercih...

Çoğumuz güne zinde başlamanın ve formda kalmanın yolunun sabah yürüyüşü olduğunu düşünürüz. Sabah yürüyüşleri özellikle kilo vermek isteyenlerin tercih ettiği bir spordur. Ancak sabah ve öğlen arasındaki yürüyüşün kalp krizi riskini artırdığı belirtildi. Sabahla öğle saatleri arasının kalp krizi için en riskli zamanlar olduğu hem kalp hastaları hem de sağlıklı kişiler için yürüyüşe en uygun vaktin ise akşam saatleri olduğu açıklandı.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir koroner kalp hastalarının her gün yürüyüş yapmaları gerektiğini belirtti. Sabah saatlerinde değil havanın serin olduğu akşam saatlerinde yürüyüşü önerdiklerini ifade eden Prof. Dr. Özdemir "Hastalarımıza saat 19.00 gibi yemek yemelerini iki saat kadar dinlendikten sonra saat 21.00'de yürüyüş yapmalarını öneriyoruz. Böylelikle çok fazla tok karınla yürümemiş de oluyorlar. Sadece sıcakların yoğun olduğu yaz aylarında değil kış mevsiminde de sabah saatlerinde yürüyüş önermiyoruz. Sabah saatleri riskli saatlerdir. Sabah saatleri kan akışının en az olduğu tansiyonun en yüksek olduğu dönemdir. Sabahla öğle saatleri arası kalp krizi için en riskli zamandır. Hem kalp hastaları hem de sağlıklı insanlar için yürüyüşe en uygun saat akşam saatleridir" dedi.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır