Tekil Mesaj gösterimi

Alt 28-06-2008, 12:53   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Aydın Menderes Biyografi-Aydın Menderes Kimdir?

İstanbul Eski Milletvekili


ANKARA - 1946 Adnan Fatma Berrin - Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi - İngilizce - Çiftçi Serbest Ticaret - V inci Dönem Konya XX nci Dönem İstanbul Milletvekili - Büyük Değişim Partisi Kurucu Üyesi ve Genel Başkanlığı Demokrat Parti Eski Genel Başkanı - Evli.ESERLERİ
Acılı Günler 1960


Aydın Menderes Anlatıyor


Muammer Yaşar


Tekin YayıneviAydın Menderes 27 Mayıs 1960 ihtilalinin bütün olaylarını annesi Berin Hanım'la birlikte yaşadı. Acılı günlerin tanığı oldu.


enderes'in dramı üzerinde bugüne kadar pek çok şey yazıldı anılar kitap haline geldi ancak Aydın Menderes anılarını anlatmadı. İlk kez bu kitapta anılarıyla karşınıza geliyor. Gazeteci-yazar Muammer Yaşar günlerce Aydın Menderes'le birlikte oldu.


Anlattıklarını dinledi. Uzun konuşmalar sırasında zaman zaman 1960'dan gerilere gittiler hayatı İmralı Adası'ndaki idam sehpasında sönen bir dönemin güçlü Başbakan'ı Adnan Menderes'in siyasi kimliğini ve insancıl kişiliğini resimlediler...
GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEMAydın Menderes DYP'ye katıldı


Hürriyet 15 Nisan 2001İstanbul bağımsız milletvekili Aydın Menderes Doğru Yol Partisi'ne katıldı. DYP'nin Ankara Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Genişletilmiş Temsilciler Meclisi'nde Menderes'le birlikte 20'nci dönem Ankara Milletvekili Ahmet Bilge de DYP'ye katıldı. Menderes'in katılımı ile DYP'nin milletvekili sayısı 84'e çıktı.MENDERES HÜKÜMETİN İSTİFASINI İSTEDİAydın Menderes yaptığı konuşmada ülkede yaşanan sıkıntıların ''iktidar boşluğundan'' kaynaklandığını savunarak hükümetin istifasını istedi. Sorunların çözümü için tek alternatifin seçimden geçtiğini kaydeden Menderes DYP'ye katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. DYP'ye katılım için evden çıkmadan önce ellerini açarak kendisi ve millet için partiye katılımının hayırlı olması için dua ettiğini söyleyen Menderes büyük bir heyecan taşıdığını belirtti.Menderes ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş'in açıkladığı ekonomik programı eleştirerek ''Herşeyi ABD'de olan Türkiye'de şapkasını asacağı bir çivisi olmayan birisine bu halk nasıl güvenebilir?'' dedi.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır