Tekil Mesaj gösterimi

Alt 02-07-2008, 11:42   #1 (permalink)
Bkmlyz
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Keratin Kaynak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Daha önce keratin kaynaktan ve nasıl uygulandığından bahsetmiştik. İlker Yavrutürk şimdi de sizlerden gelen ve sıkça sorulan soruları yanıtlıyor. İşte keratin kaynak hakkında bilmek istediğiniz her şey...

İlker Yavrutürk keratin kaynak hakkında merak ettiklerinizi cevaplıyor. İşte merak ettikleriniz ve cevapları. "Bu cevaplar ve sorular yeterli değil daha fazlasını istiyorum." diyorsanız sizleri salonumuza bekliyorum....

Keratin nedir?
Keratin insan bünyesinde de bulunan (tırnak saç v.b.) protein ağırlıklı bir maddedir. Aynı zamanda keratin içeren cilt bakım ürünleri de vardır.

Keratinli kaynak nedir?
Teknolojik olarak bir ekleme ve birleştirme yöntemidir. Saçları uzatmak ve yoğunlaştırmak için etkili bir çözümdür. Bununla birlikte kaynak yöntemiyle gölge röfle balyaj yapılabileceği gibi farklı aksesuarlarla saçlara çok farklı modeller verilebilir.

Keratin saça zarar veriyor mu?
İnsan bünyesinde zaten bulunan bir maddenin saça zarar vermesi söz konusu olamaz. Saça takılması ve sökülmesi teknik araçlarla yapıldığı için oldukça hijye
niktir

Silikonlu kaynakla arasındaki fark nedir?
Silikon bilindiği gibi bir yapı malzemesidir. İçeriğinde bulunan kimyasallar elbette ki saça zarar verecektir. Özellikle silikonun saçtan sökülme aşamasında daha da ciddi riskler vardır; çünkü silikonun saçtan temizlenmesi için yine tiner gibi kimyasal ürünler kullanılır. Bu işlem hem acı verir hem de saçlarda yüzde 20-30 oranında kopmalar meydana gelir.

Bazen de saçları kesmek gerekebilir. Silikon sıcaktan çabuk etkilenir. Saçlara fön çekme işlemini neredeyse imkansız hale getirir. Sıcak suyla duş alındığında hatta güneşlenirken bile eriyebileceğinden diğer saçlara yapışabilir. Kısacası silikon kaynak için üretilmiş bir madde değildir ve insan bünyesine uygulanması doğru değildir.

Nasıl uygulanır ve uygulama süresi nedir?
Tamamen hijyenik bir ortamda makine yardımı ile en son teknoloji kullanılarak uygulanır. Isı verilen keratin maddesi kişinin kendi saçıyla ilave edilecek saçı birleştirir. Uygulanacak saçın yoğunluğu ve uzunluğuna göre 1 ila 4 saat arasında işlem sonuçlanır.

Keratinli kaynağın kullanım süresi ne kadardır? Bu süre sonunda nasıl çıkarılır?
Kullanım süresi farklı markalar için 4-8 aydır. Eklenen saç çıkarılmak istendiğinde özel çözücü solüsyon sayesinde keratin un gibi dağılarak ilave saçın düşmesini sağlar. Bu işlem saça kesinlikle zarar vermez.

İlker Yavrutürk 8 ay garanti vermektedir.

Kendi saçımıza yaptırdığımız boya röfle fön maşa gibi işlemleri kaynaktan sonra da yapabilir miyiz?
Kendi saçınıza yaptırdığınız her işlemi keratinli kaynak uygulanmış saçınıza da yaptırabilirsiniz; çünkü eklenen saç kendi saçınızla bir bütün olur. Bu yüzden kuaförün yapmak istediği bütün işlemlere olanak sağlar.

Keratinli kaynak uygulanmış saç dışarıdan bakıldığında fark edilir mi?
Keratinli kaynakta birleşme noktaları çok incedir. Aynı zamanda eklenecek saçla keratin aynı renkte olduğu için saç uzadığına bile fark etmek oldukça zordur. Teknik kurallar uygulandığı takdirde saçınızın kaynak olduğunu kimse anlayamaz

Dış etkenlerden etkilenir mi?
Yaşantınızda değişen hiç birşey olmaz. Deniz havuz sauna kesinlikle keratinleri etkilemez. Spor aktivitelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Nelere dikkat edilmesi gerekir?
Kullanım süresini uzatmak için birkaç basit kuralı uygulamak yeterli olacaktır.

[IMG]file:///C%7C/Documents%20and%20Settings/mn/Application%20Data/Macromedia/Dreamweaver%20MX%202004/OfficeImageTemp/ucgn.gif[/IMG] Keratin bağlantı noktalarına saç kremi kremli şampuan ve alkol içeren maddeler temas ettirilmemelidir.

[IMG]file:///C%7C/Documents%20and%20Settings/mn/Application%20Data/Macromedia/Dreamweaver%20MX%202004/OfficeImageTemp/ucgn.gif[/IMG] Her uzun saçta olduğu gibi yatarken denize ve havuza girerken arkadan basit bir tokayla toplanmalıdır.

[IMG]file:///C%7C/Documents%20and%20Settings/mn/Application%20Data/Macromedia/Dreamweaver%20MX%202004/OfficeImageTemp/ucgn.gif[/IMG] Tepeden uçlara doğru fırçayla taranmalıdır.

[IMG]file:///C%7C/Documents%20and%20Settings/mn/Application%20Data/Macromedia/Dreamweaver%20MX%202004/OfficeImageTemp/ucgn.gif[/IMG] Uzun süre fönsüz kalmamalıdır.
İlker YAVRUTÜRK


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır