Tekil Mesaj gösterimi

Alt 10-02-2013, 03:15   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme

Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme


1.KALORİ
Eğer yeteri kadar kalori almıyorsanız kilo almakta sıkıntı çekersiniz.Kilo almak istiyorsanız kabaca hesaplamak gerekirse vücut ağırlığınızın her 1 kg için en az 40 kalori almanız gerekir. Örneğin 60 kilo olan birisi için 60*40=2400 kcal demek. Kilo almak istiyorsanız yapacagınız en basit şey yemek yemektir ama bu öğrenilecek daha birşeyler yok anlamına gelmez. Kaslar sıkı bir beslenme programı sonucunda gelişirler. Eğer günde 1-2 büyük öğün yapar veya antremanlarınızda cok hafif calısır Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme kendinizi yormaz Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme ve günlük beslenmenizi cok az tutarsanız asla kilo alamazsınız.Eğer günde 5-6 veya daha fazla öğün yapmayı kendinize uygun görmüyorsanız Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme kilo almayı unutun.Günde en az 5 öğün yemek yemelisiniz..

2.KARDİO
Eğer gerçekten kilo almak istiyorsanız Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme haftada en fazla 2 defa kardio yapın Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme onlarda 20'şer dakikayı geçmemek şartıyla..Boşa kalori harcamanın anlamı yok !

3.PROTEİNLER
Bir vücut geliştirici için en önemli besin proteindir. Her öğününüzün merkezini çok kaliteli proteinler oluşturmalıdır. Çünkü proteinler antremanlar sonucunda yıpranan kaslarınızın onarılmasını ve büyümesini sağlar.Günlük kg başına 2-2 Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme5 gr protein almanız gerekir. Örneğin 60 kg ağırlığındaki bir sporcunun günlük protein ihityacı en az 120 gr.dır.


4.YAĞLAR
Vücut geliştirme sporuyla ilgileniyorsanız Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme vücudunuz için gerekli olan esansiyel yağ asitlerini almak zorundasınız demektir (EFAs).
Bulk dönemindeyken aldığınız günlük kalorinin %25 ini yağlardan karşılayabilirsiniz. Esansiyel yağları almak için en iyi çözümler Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme taze et Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme kuruyemiş Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme ve yağlardır. Ve eseansiyel yağ asitlerini almanın en kolay yolu; protein shake'nizin içerisine 1 kaşık keten yağı katmaktır.Günde üç kaşığa kadar alınabilir.5.KARBONHİDRATLAR

Karbonhidratlar kilo almak isteyenler için esansiyeldir.Eğer salonda iyi bir performans göstermek istiyorsanız glikojen depoları için yeteri kadar karbonhidrat almalısınız. Karbonhidratlar kasların yakıtıdır ve günlük kalorinizin büyük bir kısmını oluşturmak zorundadır. Karbonhidrat tüketirken düşük glisemik indeksli olanları tercih etmelisiniz.6.AĞIR KALDIRIN
Antreman yaparken tekrar aralığınızı 6-10 arasında tutun. Her bölge için en fazla 3 hareket girin. Squat Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme deadlift Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme row ve press hareketlerini asla yapmamazlık etmeyin.Makinalardan ve kablolardan uzak durun Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme gerçekten kilo almak istiyorsanız barbell ve dumbell'ları kullanın.

7.BİR SAAT ANTRENMAN
Salonda ne kadar çok zaman geçirirsem Kilo Almak İçin Vücut Geliştirmekilo almam ve gelişmem için o kadar iyi diye düşünüyorsanız Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme
çok yanılıyorsunuz..Salonda çok zaman geçirerek sadece katabolik duruma geçersiniz(muscle breakdown). Büyüme salonda çok vakit geçirerek değil Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme sıkı çalışarak Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme beslenerek ve dinlenerek olur..

8.DİNLENME
Kaslarınız kendilerini dinlenme anında geliştirir. Siz antrenman yaparak kaslarınızı zedelersiniz ve onlarda uyku esnasında kendilerini tamir eder ve büyürler.Bolbol dinlenin.

9.PROGRAM
Kendinize uygun olan programı uygulayın. Yeni başlayan birçok kişi haftalarca devam ettikleri halde bir sonuç elde edemezler veya başka seviyede olan diğerlerini örnek alırlar. Doğru olan kendinize uygun ve yapmanız gereken programı yapmak.

10.EK BESİNLER(Supplements)

Yeni başlayanlar öncelikle beslenmelerini düzene sokmalıdırlar. Daha sonra sadece ihtiyaçları kadar kullanabilirler.Protein tozu Kilo Almak İçin Vücut Geliştirme creatin ve multivitaminler kullanılabilir.
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır