Tekil Mesaj gösterimi

Alt 13-02-2013, 03:03   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir?

Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir?


Trafik Nedir - Trafik Kuralları Nelerdir
Trafik Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? insanların Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir.
Yaya Nedir?
"Araçlarda bulunmayan Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? karayolunda hareketsiz veya hareket halinde bulunan insandır."
Trafik Işıkları
Trafik ışıkları Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda trafik akışını düzenleyen Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? hayatımızı kolaylaştıran ve zaman kazandıran son derece yararlı bir teknoloji ürünüdür. Işıklar yukarıdan aşağıya doğru sırasıyla kırmızı Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? sarı ve yeşil renklerdedir. Kırmızı ışık yolun geçişe kapalı olduğunu Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? kırmızı ışıktan sonraki sarı ışık yolun geçişe açılmak üzere olduğunu Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? yeşil ışık yolun geçişe açık olduğunu Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? yeşilden sonraki sarı ışık ise durmaya hazırlık aşamasını (durma çizgisini geçtiyseniz geçin Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? aksi halde durun) belirtir. Üzerinde oklar bulunan ışıklar Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? ok yönündeki hattın yeşil ise açık Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? kırmızı ise kapalı olduğunu belirtir. Yanıp sönen tek kırmızı ışık Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? kavşağa gelince durularak geçilmesi Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? yanıp sönen tek sarı ışık ise Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? kavşağa gelince yavaşlayarak dikkatlice geçilmesi gerektiğini belirtir. Sürücü sadece kendi hattını kontrol eden ışıklara bakmayı alışkanlık haline getirmelidir. Diğer hatlardaki ışıklara bakılması Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? dikkatin yeterince yoğun olmadığı bir anda hata yaptırabilir Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? kazalara yol açabilir.
Trafik Kuralları
Trafik Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? yaya ve taşıtların yollardaki durum ve hareketleridir. Taşıt sayısının artması yoların dokusunu ve izlediği hatları değiştirdiği gibi Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? yerleşim merkezlerinin görünümünü ve yaşam biçimini de değiştirdi. Artan trafik yoğunluğu Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? güvenlik Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? rahatlık ve ulaşım kolaylığı sorunarının çözümlenmesini de beraberinde getirdi. Trafik mühendisleri bu problemlerin çözümü konusunda yıllarca çaba harcadılar. Daha çok ve çok şeritli yollar inşa edildi ve daha yüksek hızlarda sürüşler için yollar yeniden biçimlendirildi. Ancak Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? bu yolları diğer taşıtlarla bir arada ortak kullanmak Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? can ve mal güvenliği açısından trafik kurallarına uymak zorunluluğu var.
YAYALARIN UYMASI GEREKEN TRAFİK KURALLARINI ÖĞRENELİM.

NERELERDEN YÜRÜMELİYİZ ?
Cadde ve sokaklarda yürürken daima yaya kaldırımlarından yürüyünüz.
Yaya kaldırımlarından yürürken daima sağ taraftan yürüyünüz.
Yaya kaldırımlarında Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? sizden başka yayaların da olacağını düşünerek dikkatli davranınız
Yaya kaldırımı bulunmayan cadde ve sokaklarda yürümek zorunda kaldığınızda Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? yolun sol kenarından yürüyünüz. Çünkü Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? ülkemizde trafik sağ taraftan çalıştığı için sizde sağ taraftan yürüdüğünüzde yolun sağını kullanan araçlar sizin arkanızda kalacak ve siz araçları göremeyeceksiniz. Ancak sol taraftan yürüdüğünüzde karşınızdan gelen aracı rahatlıkla görebilir ve herhangi bir tehlike anında kendinizi kurtarma şansınız olacaktır.
KALDIRIMI OLMAYAN YOLLARIN SOL KENARINDAN YÜRÜYÜNÜZ.

KARŞIDAN KARŞIYA NASIL GEÇİLİR?
Yola inmeden önce kaldırımın / banketin kenarında durunuz.
Önce Sola Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? daha sonra sağa Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? tekrar sola bakılarak yol kontrol edilir Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir? eğer araç gelmiyorsa veya çok uzak mesafedeyse yol dik olarak koşmadan hızlı adımlarla yürünür Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir?
Yolun ortasına gelindiğinde tekrar sağa bakılarak Trafik Nedir? Trafik Kuralları Nelerdir?
yine koşmadan hızlı adımlarla yürünür ve geçiş tamamlanır.
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır