Tekil Mesaj gösterimi

Alt 21-02-2013, 03:13   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Savaşlarda Silah Mı Daha Önemlidir Cesaret Mi? (Münazara)

Savaşlarda Silah Mı Daha Önemlidir Cesaret Mi? (Münazara)


Savaşta silah mı önemlidir cesaret mi Munazara sesli Video

Savaşta silah mı önemlidir cesaret mi Video izle

Bir sınıfta bu konu hakkında munazara yapılıyor

Savaşta silah mı önemlidir cesaret mi Video izleyin

Tartışma iyice alevleniyorCesaret aynı zamanda yiğitlik kararlılık ataklık ve dayanıklılık özelliklerini de içeren korku acı risk belirsizlik veya tehdit ile başa çıkabilme yeteneğidir."Fiziksel cesaret" fiziksel bir acı zorluk veya ölüm tehlikesi ile yüzleşme sırasındaki cesareti tanımlarken "ahlaki cesaret" çoğunluk muhalefeti utanç skandal veya şevk kırıcılığı karşısında etik davranmayı ifade etmektedir.

Aynı zamandan Mustafa Kemal ATATÜRK savaşta cesaretin önemine vurgu yapmıştır

''Ben askerliğin her şeyden çok sanatkarlığını severim'' diyen Atatürk büyük bir asker ve kumandan olarak üstün yetenekleri olan bir insandı O tüm yeteneklerini orduda göstermiş savaş alanlarında büyük bir komutan olduğunu ispat etmiştir Çanakkale Savaşı'nda askerlere ''Size ben taarruz emretmiyorum Ölmeyi buyuruyorum Biz ölünceye değin geçecek zaman aşamasında yerimizi başka güçler ve komutanlar alabilir'' demiştir Bu sözlerinden de anlaşılacağı gibi Atatürk çok cesur ve kararlı bir komutandı O savaşlarda güçten çok o güce ve amaca uygun yöneltmek ve yönetmenin önemli olduğuna inanıyordu.


%%%%%%%%


Savaşlarda Silah mı Yoksa Cesaret mi Önemlidir?


Aslında bu konuya iki taraftan bakılabilir. Savaşlarda silah gücünü elinde bulundurmak çok önemlidir. Osmanlı ve türk tarihinde pek çok kuşatma silah yetersizliği yüzünden yarıda kesilmiştir.

Bunun yanında silahı çok olan bir ordunun askerlerinin savaşma cesareti yoksa bu silahlar bir işe yaramaz. Yani hangi açıdan bakarsak o taraf daha önemlidir. Ancak genel olarak bakıldığında cesareti olan bir ordu elindeki silahları daha iyi kullanır ve galip gelir.

Yani savaşta cesaret silahtan daha önemlidir. Silah bir araçtır eğer cesaret olmaz ise bir işe yaramaz...


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır