Tekil Mesaj gösterimi

Alt 13-03-2013, 02:25   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar?

İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar?İnsan toplumsal bir canlıdır. Öyle ki insansı atalarımız bile bir arada yaşıyorlardı. İnsanın toplum içinde yaşamaya olan gereksiniminin bir çok nedeni var. Bunun en belirgin nedeni toplumdaki iş bölümü. Toplumsal işbölümü İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar? emeğin uzmanlaşmasını sağlar ve bu da üretimin verimliliğini artırır.

Karmaşık toplumun ilk örneklerini neolitik çağda görmek mümkün. Yerleşik yaşama ve tarım toplumuna geçen insan İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar? yaşamını devam ettirebilmek için bir toplum içinde bulunmaya gereksinim duyuyordu. Sözgelimi İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar? toprağı işleyen çiftçiler İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar? kendilerini düşmanlardan koruyacak askerlere İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar? askerlerse bu hizmetleri karşılığında onlar için toprağı işleyip İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar? ürün elde edecek çiftçilere gereksinim duyuyordu. İnsanların birbirlerine duydukları gereksinim yalnızca maddi olanlarla sınırlı değil elbet.

Duygusal anlamda da insanlar birbirlerine gereksinim duyarlar. Arkadaşlık İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar? aşk ya da akrabalık gibi insanları birbirine bağlayan bağların yanında bir gruba ait olma isteği İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar? ortak değerleri paylaşma amacı gibi etkenler insanları bir arada olmaya iter.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır