Tekil Mesaj gösterimi

Alt 22-03-2013, 11:24   #1 (permalink)
Я
 
Я - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Çevkonun Yaptığı Çalışmalar

Çevkonun Yaptığı Çalışmalar - Çevko Hakkında Bilgi - Çevko Ne Yapar?

Türkiye’de değerlendirilebilir atıklar konusunda sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin geliştirilebilmesi için;
  1. Sanayinin görüşlerini tüm paydaşlara ileterek atık yönetimi ile ilgili çağdaş yasal altyapının oluşturulmasına katkıda bulunmak.
  2. Yasal altyapı çerçevesinde kaynağında ayrı toplama ayırma ve geri dönüşüm uygulamalarının ülke geneline yayılması için yerel yönetimlerle işbirliği yapmak.
  3. Sanayinin sorumluluğunu üstlenmek ve yerine getirmek.
  4. Atık yönetimi konusunda yurtiçi ve yurtdışı uygulamalarını dikkate alarak bilgi birikimini sağlamak çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkin tanıtım eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapmak AR-GE çalışmalarına katılmak ilgili paydaşlara danışmanlık ve teknik destek vermek.

KALİTE VE ÇEVRE POLİTİKAMIZ
  • Türkiye’de çevrenin korunması kaynak israfının önlenmesi ekonomiye katkı amacıyla ambalaj atıklarının geri kazanımı konusunda uzmanlaşmış Türkiye’nin lider kurumu kimliğiyle müşterilerine/paydaşlarına ve topluma güvenilir ve kaliteli hizmet sağlamak.
  • Geri kazanım bilincini yaygınlaştırmak için sanayi kuruluşlarına yerel yönetimlere lisanslı firmalara ve çalışanlarına eğitimler vermek. Tüketicilere gençlere ve çocuklara yönelik bilinçlendirme çalışmaları yapmak.
  • İlgili yasal düzenlemelere Avrupa kuruluşu PRO Europe’nin temsilcisi olarak kullandığı Yeşil Nokta işareti ve sisteminin gereklerine ve diğer şartlara uymak.
  • Yönetim sistemlerinin etkinliğini sürekli iyileştirmek amacıyla yönetim sistemi şartlarına uyarak hedefler belirlemek bu hedefleri gözden geçirmek ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmak.


Я isimli Üye şimdilik offline konumundadır