Tekil Mesaj gösterimi

Alt 25-03-2013, 09:27   #1 (permalink)
ebush
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Saat Olmasaydı Neler Olurdu?

Saat Olmasaydı Neler Olurdu?-Saat Olmasaydı Ne Gibi Sorunlar Doğardı?-Saat Olmasaydı Zamanı Nasıl Ölçerdik?


Saat Olmasaydı Hangi Sorunlarla Karşılaşırdık

Saat olmasaydı zamanı ölçemezdik Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Zamanı ölçemediğimiz içinde yapacak olan işlerimizi zamanında yapamazdık bulunmamız gereken yerlerde zamanında olamazdık Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Saat olmasaydı zamanı daha iyi kullanamazdık Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Kullanamadığımız içinde okadar çok sorunla karşılaşırdıkki işimize geç kalırdık okulumuza geç kalırdık yada vaktinden erken giderdik Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Her acıktığımızda yemek yerdik düzensiz beslenirdik Saat Olmasaydı Neler Olurdu? İlaç almamız gerekiyorsa hangi aralıklarla alacağımızı bilemezdik bazen önceden bazen sonradan alacağımız için sağlımızı kötü etkilerdi Saat Olmasaydı Neler Olurdu?

Saat Olmasaydı Zamanı Nasıl Ölçerdik

Saat kavramına sahip olmasaydık en fazla sabah öğle akşam vb Saat Olmasaydı Neler Olurdu? kavramlara sahip olur aradaki sürelerde yine güneşin gökyüzündeki konumuna tahminlere biyolojik tepkilerimize göre açlık yorgunluk uyku gibi kimi hayvan davranışlarına göre mesela horoz ve bunlar gibi davranırdık Saat Olmasaydı Neler Olurdu?

Günümüzde zamanımı istediğimiz gibi ayarlamak öğrenmek ve ayarlamak çok basittir Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Çünkü neredeyse herkeste saat vardır Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Saatin bize sunduğu yararları saymaya kalksak zamanımız yetmez sanırım Saat Olmasaydı Neler Olurdu?
Günümüzde kullandığımız dijital ve mekanik saatler geldiğimiz teknolojik noktanın eserleridir Saat Olmasaydı Neler Olurdu?

Saat Olmasaydı İnsanlar Nasıl Yaşardı


Yaşantımızda saat olmasaydı insan bedenin alışkanlıklarına ve yaşam tarzına göre değişkenlik gösteren biyolojik saati vardır Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Biyolojik saat insan bedeninde olan birçok olayın ritmini belirler Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Sabah kalkıp öğlen yemek yiyen ve akşam uykusu geldiğinde uyuyan bir insanın günlük döngüsünü gösteriyor Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Günlük beden ritmi gece ve gündüzle paralellik göstermekte Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Bedenin ihtiyaçlarına göre bir çizelge izlemekte susayınca su içmek gibi Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Yada her gün sevdiği severek yaptığı işine gitmek için saati kuran her gün aynı saatte kalkmaya vücudunu alıştıran kişi daha sonraları kendiliğinden saat çalmadan kalkar gerçek saat kadar dakik olamaz tabiki bazen geç bazen erken de kalkılabilir Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Saat olmasaydı insan bugünkü gibi dakik olmazdı her işlerini zamanında yapamazdı Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Belki sabahları uyanmak için evimizde horoz beslerdik Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Taşıma araçlarının ( uçak otobüs tren gemi ) kalkış varış saatleri olmazdı işçilerin işbaşı paydos saatleri olmazdı işlerimizi zamanında yapamazdık Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Alacaklarımızı vereceklerimizi zamanında veremezdik Saat Olmasaydı Neler Olurdu? Bu örnekler dahada çoğaltılabilir kısaca saat olmasaydı zamanı düzene sokamazdık karmaşa içinde rastgele yaşardık Saat Olmasaydı Neler Olurdu?

Saati kullanmaya ihtiyaç duymadığımız işler var mı? Tabiki yok demekki gönümüzde saat olmadan hiç bir şey yapamayız Saat Olmasaydı Neler Olurdu?


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır