Tekil Mesaj gösterimi

Alt 26-03-2013, 12:58   #1 (permalink)
ebush
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?

Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?

Zaman zaman buzdolabı kapağına süsler yapıştırırız Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler? Bunu yaparken yapıştırıcı kul¬lanmayız Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler? Peki bu süsler neden yere düşmez?
Buzdolabı kapağı üzerindeki mıknatıslar sayesinde düşmez Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?

☼☼☼Bir cismi iterek ya da çekerek hareket ettirebiliriz Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?Kapıyı açmak için kapı koluna elimizle bir kuvvet uygularız Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?Elimizle kapı kolu arasında bir temas vardır Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?Bir cismin başka bir cisme temas ederek onu hareket ettirmasi sırasında açığa çıkan kuvvetleri temas kuvvetleri olarak tanımlayabiliriz Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?Bir yerde hareket varsa bir kuvvet uygulanıyor demektir Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?

Fiziksel temas olmaksızın cisimlerin hareket etmesinin sağlayan kuvvetler Temas gerektirmeyen kuvvetlerdir Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?
Yüksek bir yerden bıraktığımız taşın yere düşmesini sağlayan kuvvetle de taş arasında fiziksel bir temas yoktur Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?
Cisimlerin hareketini sağlayan kuvvetleri temas gerektiren ve temas gerektirmeyen kuvvetler olarak sınıflandırabiliriz Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?(evrende hem itme hem de çekme birlikte bulunur) Buzdolabı Kapağındaki Mıknatıslar Neden Düşmezler?


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır