Tekil Mesaj gösterimi

Alt 26-03-2013, 06:49   #1 (permalink)
ebush
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Çok Uyumanın Zararları Nelerdir?

Çok Uyumanın Zararları Nelerdir?-Sağlık Açısından Çok Uyumak Zararlımıdır?


Uyku sağlık için son derece yararlıdır lakin gereğinden az ya da çok uyunduğu uyku sağlığa faydalıdır demek çok yanlış olur Çok Uyumanın Zararları Nelerdir? Hayatta her şeyin bir kararı olduğu gibi uykunun da kendine özgü bir saati vardır Çok Uyumanın Zararları Nelerdir? Bilim insanları uyku ile ilgili yapmış oldukları araştırmalar sonucunda yetişkin bir insan için 7 saat uykunun yeterli olduğunun kanısına vardılar Çok Uyumanın Zararları Nelerdir? Bu sebeple tüm uzmanlar uykunun 7 saatten ne az ne de çok olmamasına dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizmekteler Çok Uyumanın Zararları Nelerdir?

Kadada’da bir üniversitede de görev yapan Prof Çok Uyumanın Zararları Nelerdir? Jean-Philippe Chaput yapılan bilimsel bir araştırma sonucuna dayanarak fazla uykunun insan sağlığı üzerindeki zararlarından bahsetti Çok Uyumanın Zararları Nelerdir? Fazla uyku başta obezite olmak üzere psikolojik sorunlarında görülmesine yol açıyor Çok Uyumanın Zararları Nelerdir? Çünkü aşırı uyuyanların hormon dengeleri değişmekte hormonlardaki bu değişiklikte iştahı tetiklemektedir Çok Uyumanın Zararları Nelerdir?

Jean-Philippe Chaput 7 saatten ne az ne çok uyunmaması gerektiğinin altını çizerek aşırı uyumak kadar az uyumanın da zararları olduğunu belirtti Çok Uyumanın Zararları Nelerdir? Zaman zaman insanların uyku problemleri çekmesi ya yorgunluktan ya da anlık streslerdendir ancak sürekli uyku bozukluğu yaşıyorsanız hem sağlığınız hem de günlük aktivitileriniz tamamen alt üst olmuş demektir Çok Uyumanın Zararları Nelerdir?


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır