Tekil Mesaj gösterimi

Alt 26-03-2013, 06:51   #1 (permalink)
ebush
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir?

Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir?-İdeal Uyku Süresi Ne Kadardır?

Günlük aktivitelerimizi devam ettirebilmek için verimli olabilmek için bir günde belli sürede uyumamız gerekmektedir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Ve biz bu gerekli uykuyu alamazsak gün boyu bunun sıkıntısı çekeriz Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Unutkan oluruz sinirliliklerimiz artar dikkatimiz dağılır iç sıkıntısı duyarız Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Ancak bazen de uykuyu fazla kaçırmaya başlarız Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? O zaman da problem olur bizim için Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Az uyumak gibi çok uyumakta bir problemdir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Altında yatan sebep araştırılmalıdır Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir?

En önemli sebeplerden biri depresyondur Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Aşırı uyuma ile birlikte sinirlilik halleri öfke hayattan zevk almama halleri de eşlik edebilir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? O zaman konuya daha hassas davranmalı kendimizi bunu sebebine yönelik araştırma yapmaya yönlendirmeliyiz Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir?

“Uykunun normali nedir ?” diye bir soru sorulursa o zaman şöyle cevap vermek gerekir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Uyku uyuma hususunda herkes için geçerli olan bir normal olmamakla birlikte 6-8 saat normal uyku kabul edilebilir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Gerçi uykunun süresi kalitesi ile alakalıdır Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Sık sık uykunun bölünmesi ile uyku süresi artar Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Yani verimli bir dinlenme için daha uzun süre uyumak gerekir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Oysa rahat normal sıcaklık ve neme sahip bir ortamda uyanmadan uyunan bir uyku daha kısa da olsa yetebilir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Bu nedenle şartlar da göz önüne alınmalıdır Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir?

Günlük olaylarla etkilenme uyku süresini bozabilir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Mesela sınavımız kötü geçmiş olabilir eşimizle kavga etmiş olabiliriz yada o gün çok ciddi para kaybetmişizdir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Ama bu tür uyku bozuklukları gelip geçicidir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Sebep ortadan kalktıktan sonra tamamen düzelir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir?

Bazen de çok uzun uyunabilir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Eğer tembellik etmiyorsak ve uykumuzun aşırı olması çok uzun zamandır varsa ve biz buna rağmen dinlenmemiş kalkıyorsak o zaman ilk önce uyku hijyeni şartlarımızı gözden geçirmeliyiz Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Yani yatağımız sağlıklı mı ? Odamızın havası temiz mi? Oda ısısı normal mi ? Geceleri sık sık uyanıyor muyuz ? Tüm bunları gözden geçirdikten sonra hiçbir problemimiz yoksa ve fazla uyumamız hayatımızdaki baz işleri kısıtlamaya başlamışsa artık iş çığırından çıkıyor demektir Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Biz uykumuz için bir hekime başvurmalıyız ve sebebe yönelik araştırma yapmalıyız Çok Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Kaynağını bulmalı ve bunu halletmeliyiz

Kaynak: PSIKOTURK


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır