Tekil Mesaj gösterimi

Alt 29-03-2013, 08:25   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Sesin Yayılmadığı Ortamlar Nelerdir?

Sesin Yayılmadığı Ortamlar Nelerdir?Bir titreşim hareketi olan ses dalgalar halinde yayılır Sesin Yayılmadığı Ortamlar Nelerdir?Taşı suya attığımızda su moleküllerinin titreşmesiyle oluşan dalgalargittikçe büyüyen daireler halinde su yüzeyinde yayılır Sesin Yayılmadığı Ortamlar Nelerdir?

Ses Boşlukta Yayılır mı?

Ses dalgalarının yayılabilmesi için katı sıvı veya gaz halindeki iletici bir ortam gerekir Sesin Yayılmadığı Ortamlar Nelerdir? Bu iletici bir ortam olmayınca ses yayılamaz Sesin Yayılmadığı Ortamlar Nelerdir? Bizde sesi duyamayız Sesin Yayılmadığı Ortamlar Nelerdir?

Ses maddesel ortamlarda yayılabilmektedir Sesin Yayılmadığı Ortamlar Nelerdir? Sesin yayılması için maddesel ortamla birlikte taneciklere ihtiyaç vardır Sesin Yayılmadığı Ortamlar Nelerdir? Bu sebeple ses katı sıvı ve gaz halindeki maddelerde yayılmaktadır Sesin Yayılmadığı Ortamlar Nelerdir? Boşlukta maddesel ortam olmadığı zaman ses boşlukta olur ve sesler boşlukta yayılmaz Sesin Yayılmadığı Ortamlar Nelerdir?elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır