Tekil Mesaj gösterimi

Alt 14-04-2013, 02:00   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Sülfatsız Şampuan Ne İşe Yarar?

Sülfatsız Şampuan Ne İşe Yarar?Bilinen şampuanların çoğu sülfatlı hammaddeler (SLES SLS ALS MLS) ile üretilirler. SLES’in zararları kamuoyunca bilinmekte bilimsel makalelere konu olmaktadır. Sadece SLES değil sülfat içeren tüm hammaddeler içlerindeki tuzla birlikte saçı aşındırarak saça zarar verirler. Sülfat kökenli hammaddeler zararları ve saçları aşındırıcı özelliklerinden dolayı bilinçli tüketiciler tarafından artık kullanılmamaktadır.

Şampuanlarda tuz:


Sülfat kökenli hammaddelerle yapılan şampuanlara kıvam vermek için %2-3 tuz kullanılır. Bu oran deniz suyunun tuzluluk oranıyla aynıdır. Dolayısıyla nasıl ki saçlarımız maruz kaldığı deniz suyu ile zayıflıyorsa şampuanlarda bulunan sülfat kökenli hammaddeler tuz ile birlikte yavaş yavaş saçlarımızı zayıflatır. Bu durum dökülen sönük kırılgan ve cansız saçlar olarak kullanıcılara geri döner.

Neden DOA şampuan?


DOA sülfatsız şampuan saçın baş düşmanı sülfat ve tuzdan arındırılmış bir şampuandır. Şampuanımızda temizleyici olarak Hindistan cevizi yağından imal edilen sülfatsız hammaddeleri kullanıyoruz. DOA sülfatsız şampuana kıvam vermek için tuz yerine XANTUM GUM (yenilebilir kıvam arttırıcı) kullanıyoruz. Saçlarınızdaki yumuşaklık için bol miktarda PANTHENOL kullanıyoruz. Saç derinizde ve saçınızda onarıcı etki yaratması için ALLANTOİN dökülmeleri azaltmak için BİOTİN içeren saç bakım aktifini kullanıyoruz. Şampuanda paraben ve formaldehit kökenli koruyucular kullanmadığımız için doğal bir koruyucu ve saç derisini besleyici kepek arındırıcı özelliğinden dolayı ÇİNKO aktifini kullanıyoruz.

Sonuç olarak elinizde bulunan harikulade ürün açığa çıkıyor.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır