Tekil Mesaj gösterimi

Alt 16-05-2013, 10:30   #1 (permalink)
ebush
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Uzay gemisi ne demek?

Uzay gemisi ne demek?-Uzay gemisi nedir?-Uzay gemisi hakkında bilgiBir uzay gemisi dünyanın yüzeyi ve atmosferi dışında dış uzayda çalışmak üzere tasarlanmış bir araçtır. Uzay aracı insanlı ya da insansız olabilir. Bir uzay gemisi haberleşme dünyanın gözlemlenmesi meteoroloji gezegen keşfi uzay turizmi ya da uzay savaşımı gibi görevler için yapılmış olabilir. "Uzay gemisi" terimi aynı zamanda yapay uyduları tanımlamakta da kullanılır.

Uzay gemisi ne demek?


Genel bakış

Uydular görev profiline göre farklı alt sistemlerlerden oluşurlar. Bir uzay gemisi şu alt sistemleri içerebilir: yükseklik belirleme ve denetimi yol gösterme seyir denetimleri haberleşme kumanda ve veri idaresi güç ısı denetimi itici güç yapılar ve yük. İnsanlı uzay gemileri buna ek olarak mürettabat için yaşam destek sistemlerine de ihtiyaç duyarlar. Küresel bir iniş modülü. Uzay adamı göstergeler kurtarma sistemi 225 m uzunluğunda 243 m genişliğinde 227 ton ağırlığındadır. Motorları ve yakıtı barındırır.Ayrıca uzay gemisi ısı almaz aliminyumdan yapılır. Uzay aracını Abraham Lincoln bulmuştur.

Uzay gemisi ne demek?

Tipik uzay aracı alt sistemleri

Yükseklik denetimi

Uzay gemisi kendini doğru yönlendirebilmek ve dış torklara ve kuvvetlere gerektiği gibi yanıt verebilmek için yükseklik denetimi sistemine ihtiyaç duyar. Yükseklik denetimi alt sistemi alıcılar ve harekete geçiriciler (aktüatör) ile birlikte denetim algoritmalarından oluşur.


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır