Tekil Mesaj gösterimi

Alt 25-05-2013, 03:00   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Anatomik Patoloji Nedir-Anatomik Patoloji Hakkında Bilgi

Anatomik Patoloji Nedir-Anatomik Patoloji Hakkında Bilgi


Anatomik patoloji aynı zamanda anatomik patoloji olarak da bilinir hastalık ve ölüm süreçleri hakkında daha fazla bilgi için anatomik örneği incelemesi içeren tıbbi alanın bir koludur. Bu alanda uzman olsa da olmasa da bir büyüme kanserli ölüm nedenini belirlemek için soruşturma ve kovuşturma olarak kullanılabilecek delil toplamak cinayet kurbanlarının cesetlerinin incelenmesi belirlemek için biyopsi örneklerinde cerrahlar tarafından alınan inceleyerek gelen her şeyi yapacağız. Dönem patoloji acı çeken çalışma içine ve çevirir bu tıbbi disiplin doğa tabii incelenmesi üzerinde duruldu ve hastalığın çözünürlüğü. Bunun için uygun bir anatomik patolog olmak için biri tıp fakültesinde devam etmeli ve genel patoloji bir ikamet eksiksiz anatomik patoloji bir odak izledi. patoloji alanında odak diğer ana alanda hangi vücut sıvılarının örnekleri laboratuarda incelenir klinik patoloji vardır.
İşte anatomik patoloji alan içindeki dallarına vardır. Örneğin biri nöropatoloji odaklanmak olabilir beyin dokusu veya Sitopatoloji incelenmesi hücre örneklerinin incelenmesi. Bir doktor bir kadın bir Pap smear alır doku muayene genellikle sitopatolog tarafından yapılır. Diğer özel moleküler patoloji jinekolojik patoloji endokrin patoloji dermatopatoloji kardiyak patolojisi osteopathology ve otopsi ya da adli patoloji vardır.
bir patolog amacı ve anatomik bir örnek incelemek için mi örnek normal veya anormal olduğunu belirlemek için muktedir ve eğer anormal anormallik anlatmak için vardır. Anatomik patoloji tanı ve hastalığın tedavisinde bir cerrah biyopsi örnek böbrek hastalığının belirli bir form teşhis bütün bir tümörün kaldırıldı doğrulayan her şeyi yapmak için kullanılabilir.
Bir daha benzersiz özelliklere anatomik patoloji alanında içinde otopsi nasıl öldüler öğrenmek için ölen kişilerin çalışma gerektirir patoloji vardır. Otopsi rutin durumlarda ölüm şüpheli veya ölüm nedeni belirsiz olduğunu istenir. Adli patoloji olarak patolog çalışmalar vücut sadece nasıl kişi öldü öğrenmek için ama ne zaman. patoloji Bu dal da yasal delil toplama üzerinde duruluyor.
anatomik patoloji alanında Çalışma ve oldukça tatmin edici değiştirilebilir. Adaylar tıp bu alanda çalışmak isteyen detay mükemmel dikkat için birlikte onları açıkça patoloji sonuçları iletişim sağlayacak büyük açıklayıcı becerileri gerekir. Aynı zamanda hoş olmayan manzaralar ve güçlü kokuları için yüksek bir hoşgörü var bunlar sık sık patoloji laboratuvarlarında kadar ürün olarak yardım edebilirsiniz.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır