Tekil Mesaj gösterimi

Alt 25-05-2013, 07:51   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Yurt Dışından Getiren Cep Telefonların Kayıt Edilmesi

Yurt Dışından Getiren Cep Telefonların Kayıt Edilmesi


İMEİ Kaydı yapılacak pasaportun ülkeye giriş tarihi 30 Günden eski olmamalıdır. Yani son giriş tarihi son bir ay içerisinde olmalıdır. İMEİ Kaydı yapılacak Pasaport üzerinde kesinlikle giriş mührü olmalıdır. Mühür yoksa veya okunmuyorsa Emniyet Müdürlüğünden Ülkeye Giril Tarihi ile ilgili bir kağıt alınması gerekmektedir.
İMEİ Kaydı yapılacak Pasaport ile son 2 yıl içerisinde başka Telefon Kaydı yapılmamış olmalıdır. Kayıt yapılan Pasaport üzerine 2 senede bir yeni kayıt alınabilir.
Telefon ülkeye giriş yapıldıktan sonra 1 Hafta ile 1 Ay gibi bir sürede Kullanıma Kapanabilir.
Bir kez İMEİ kaydı yapılan telefon sonraki yıllarda dilediği kadar ülkeye giriş ve çıkış yapabilir. Tekrar İMEİ Kaydı gerekmez.
İMEİ Kaydı yapıldıktan sonra firma tarafından size verilen kağıdı saklamanız gerekmektedir. Bu sayede kaydınızın sorunlu bir duruma düşmesi durumunda yasal işlem yapabilirsiniz.
İMEİ Kaydı yaptırdığınız firmalar belirli bir ücret karşılığı bunu yapmaktadır. Bu ücret 5 TL’den başlamaktadır. Birçok firma 10 TL ödeme ile bunu yapmaktadır.
İMEİ Kaydı için başvuruda bulunurken Pasaportun Orjinali Pasaport Sahibinin Kimliği ve Telefon İMEİ Kodu yanınızda olmalıdır. Aksi taktirde işlem yapılmayacaktır.
İMEİ Kaydından sonra Kapanan telefonlar max. 5 iş günü içerisinde açılır. Kapanmamış telefonlar sorunsuz kullanılmaya devam edilebilir.
Pasaport Kaydı Harç Ücretlerinin Yatırılması
100 TL tutarındaki PASAPORT HARÇ ÜCRETİ için Vergi Daireleri üzerinden ödeme yapabileceğiniz gibi aşağıdaki bankalar üzerinden de ödeme yapabilirsiniz.

Aşağıdaki tüm bankaların şubelerinden ya da internet şubesinden 9151 vergi kodlu yolcuceptel açıklaması altında ödeyebilirsiniz: İşte o bankalar:
Halk Bankası
Vakıfbank
Bank Asya
Anadolu Bank
Aktif Yatırım Bankası
Alternatif Bank
Türkiye Finans Katılım Bankası
Albaraka Türk
Tekstilbank
TEB
Turkish Bank
Ziraat Bankası
İş Bankası
Garanti Bankası


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır