Tekil Mesaj gösterimi

Alt 07-06-2013, 07:57   #1 (permalink)
ebush
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Soğuk eklem ağrılarına iyi gelir mi?

Soğuk eklem ağrılarına iyi gelir mi?Pek çok insan soğuktan hoşlanmasa da onun da onun nimetlerinden yararlanabilir. Soğuk hava ve buz eklem ağrılarından baş ağrısına saçlardan cilde kadar pek çok soruna deva olabiliyor.

Ruslar ise soğuğun faydalarından en çok yararlanan insanlar olarka dünya üzerinde biliniyorlar. İşte soğuğun yararları.


Soğuk Eklem Ağrılarına İyi Geliyor
Kriyoterapi (buz tedavisi) adı verilen bu yöntemle vücuttaki çeşitli romatizma eklem ağrıları ve şişlikler azaltılabiliyor. Çünkü soğuk damarları sıkıştırarak her türlü eklem ağrılarını önemli ölçüde yok ediyor. Bu yöntemi kliniklerde yaptıracağınız gibi tekniklerini öğrenerek evinizde de uygulayabilirsiniz. Bunun için ağrıyan bölgeniz üzerine buz torbası koyarak kompres yapabilirsiniz. Soğuk etkisini 20 dakika içinde gösterecektir. Ancak buzu deriye doğrudan temas ettirmeden bir beze sararak uygulamak daha faydalı.


Soğuk Hematomları Yok Ediyor
Soğuk kompres damarlara doğrudan etki ederek yumuşak dokular arasında kanın toplanmasını yani hematomu azaltarak ödem oluşumunu engelliyor. Bu yöntemden faydalanmak için uzmanın önerdiği bir süre ve sıklıkta ( 48 – 72 saat boyunca genel-likle 1/2 – 1 saat arayla 8 – 10 dakika kadar) buzlu kompresin o bölge üzerine uygulanması gerek.
Soğuk Baş Ağrısında Etkili


Uzmanlar soğuğun baş ağrısını gidermede de etkili olduğunu söylüyor. Bunun için başınızda ağrı olduğunda bir poşete buz doldurun ve ince bir beze sarılı biçimde ağrıyan bölge üzerinde uygulayın. Soğuk hassas olan sinirleri uyuşturarak ağrıyı azaltacaktır. Diş ağrılarınız olduğunda da yanağınıza koyacağınız buz torbası ağrıyı dindirirecektir


Buz Odalarında Metabolizma Hızlanıyor
Kuzey bölgelerde – 110 derecede olan soğuk odalar kullanılarak hastalar 1 ya da 2.5 dakika içeride bırakılıyor. Bu yöntem kalp hastalıkları ve soğuk alerjisi olanlar hariç herkese uygulanabiliyor.
Soğuk Cilt Lekelerini Gideriyor
Leke üzerine uygulanan basınçlı buz cilt üzerinde bulunan siğil doğum ve yanık lekelerini yok edebiliyor. Bu yöntemle özel bir aparatla çok ince buz parçaları yüksek basınçla cildin alt tabakalarına gönderiliyor ve tekrar emiliyor. Böylece cildin o tabakasının kendi kendisine yenilemesi sağlanıyor. Cilt kendi kendini yenilediğinde de lekeler ortadan kalkıyor. Yöntem güzellik merkezlerinde uygulanıyor.


Soğuk Saçları Canlandırıyor
Dökülen saçlarımızın yeniden çıkmasına yardımcı olabilmek amacıyla başınıza yaklaşık sıfır derecede hazırlanmış buz torbası ya da özel hazırlanmış bir kasket yerleştirebilirsiniz. Uzmanlar soğuğun da etkisiyle saç derisinde bulunan kan damarlarının büzüldüğünü ve saç köklerinin canlandığını anlatıyor.


Soğuk Bazı Tümörlere Karşı Etkili
Cerrahi operasyon yardımıyla uygulanan basınçlı buzun; karaciğer akciğer prostat kolon ve böbrek üzerinde yer alan küçük çapta bazı tümörlerin yok edilmesinde önemli ölçüde rol oynadığı söyleniyor
ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır