Tekil Mesaj gösterimi

Alt 16-08-2013, 03:44   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Yağda peynirde ve sütte hangi vitaminler vardır

Yağda peynirde ve sütte hangi vitaminler vardır-yağda hangi vitaminler vardır-yağ peynir ve sütte hanği vitaminler var


Süt ve Süt ürünlerinin faydasını saymakla bitiremeyiz. Günlük ihtiyacımızı karşılamak için süt ve süt ürünlerini mutlaka tüketmeliyiz. Vücudumuz için gerekli kalsiyum miktarı ve B2 vitaminin bolca bulunduğu ürünlerdir. Protein fosfor ve B12 vitaminlerince zengindir. Süt yağ ve peynirler her gün düzenli olarak yalnızca çocukların değil yetişkinlerinde tüketmesi gerekiyor. İnsan vücudu hücrelerden meydana gelmektedir. Her hücrenin kendisini yenilemesi gerektiğini de unutmayınız. Bunun içinde devamlı kaliteli proteinlere ihtiyacımız vardır. Buda süt ve süt ürünlerinde bulunur.

Sütün Besin Değerleri ise şu şekildedir;
100ml için için besin değerleri
Enerji (kcal/Kj): 62.6/262
Protein (g): 3.3
Yağ (g): 3.4
Karbonhidrat (g): 4.7
Kalsiyum (mg): 120
Peynirde Bulunana Vitaminler: Yağda çözünen vitaminler bulunur. Bunlar A-D-E-K vitaminleridir. yoğunlukları peynirin yağ miktarına bağlı olarak değişmektedir.
Yağda Bulunan Vitaminler; Yağlar vücuda alınan vitaminlerin aktif hale gelmesinde işe yaramaktadır. A D E ve K vitaminlerinin vücutta kullanılmasını sağlarlar. Yağlar vücuda aynı miktardaki karbonhidrat ve proteinlerin 2 katından fazla enerji verirler. 1 gram yağ 9 kilokalori enerji sağlar.elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır