Tekil Mesaj gösterimi

Alt 31-08-2013, 04:23   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Temizlik yapmanın püf noktaları

Temizlik yapmanın püf noktaları- temizlik yapmanın kolay yolları- evde temizlik yapmanın püf noktaları

Temizliğitemiz bir evde;oturmayıfilm izlemeyikitap okumayıçocuklara vakit ayırmayı çok seviyorum ev temiz olmadığı zaman bunalımlı oluyorum yaptıklarımdan da hiç bir zevk almıyorum.Ama gel gör ki temizliğin çok vaktimi almasını da istemiyorum...
Aramalarım sonunda baktım ki fark etmeden bazılarını hayata geçirmişim bazılarını ise getirmeye çalışmışım ve bunlardan olumlu sonuç almışım.Kafamın içinde dönüp duruyor bazı notlar.Bunlar hayata geçirilmediğinde hiç bir işe yararamamakla birlikte uygulandığı zaman çok yararlı oluyor...
Hatırladıkça yazarım.
Burdan başlayayım;
Öncelikle evin toplu olması lazım dağınık evde iş yapılmaz yapılsada bir şey anlaşılmaz.
Planlı iş yapmak lazım.Nereden başlayıp nasıl devam edip nerede bitireceğimizi bilirsek daha verimli olur bizim için.
Bölüm bölüm yapmak lazım işi.Önce çocuk odasından başladıysak eğerorayı tamamen bitirdikten sonra diğer odaya geçmek lazım.En başta cam silinmesitoz alınması sonra süpürüp silinmesi lazım.ayrıca banyolar ve lavabolar en sona bırakılmalı çünkü suydu sabundu malzemeydi derken kirlenmesin.
Temiz evi temizlemesi kolay olur.Pis evi temizlemek daha zor olur.O yüzden temizliği düzenli olarak ve çok kirlenmeden yaparsak temizlemek çok vaktimizi almaz.
Her gün belirli işleri yapmamız çok yararlı olur.Program yapıp bu programa uymak çok olumlu sonuçlar veriyor.Mesela günlere bölebiliriz;pazartesi çamaşır yıkaütülesalı yatak odası temizle çarşamba başka birşey gibi kendimize göre günlere ayırabiliriz.Günlük işlerin yanısıra bunları yapmak evin daima temiz kalmasını sağlar.Çok kirlenmiyorsa birkaç gün ara verip sonra tekrar devam edilebilir.Yapılabiliyorsa hepsi aynı güne sığdırılabilirtabi tercih meselesi.
Yada şöyle söyleyebilirim günlük işlerin haricin de hergün bir saat yada uygunluğunuza göre yarım saat evin herhangi bir yerini temizleyebilirsiniz.
Ayrıca kullandığınız temizlik malzemesi de önemlietkili temizlik maddeleri doğru yerlerde kullanıldığında zaman kaybını önlüyor.

alıntı
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır