Tekil Mesaj gösterimi

Alt 23-12-2013, 11:50   #1 (permalink)
ebush
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Biberiye neye iyi gelir

Biberiye neye iyi gelir-Biberiyenin faydaları


Bu başlıkta sizlere biberiyenin yararlarından bahsetmek istiyorum

Biberiye birçok hastalığın gelişmesini engellemekte bu sayede de bir nevi sağlığımıza kavuşmamızı sağlamaktadır. Çağımızın hastalığı diyebileceğimiz kanserin önlenmesinde kanserli hücrelerin üremelerinin engellenmesinde biberiyenin faydası büyüktür. Özellikle meme kanseri lösemi (kan kanseri) ve daha birçok kanser türündeki kanserli hücrelerin üremesini azaltan biberiye bu tedavisi zor hastalık için bir şifa kaynağıdır.

Biberiye faydaları sayesinde sindirim sistemimizi rahatlatan bağırsaklarımıza etki ederek kolay bir sindirim sağlar. Mide açısından da rahatlatıcı etkiye sahip olan biberiyenin bir diğer faydası da yorgunluğa iyi gelmesi ve vücudumuzun yorgunluk hissini gidermesidir. Ayrıca sinir sistemimize etki eder sinir uçlarımıza da fayda sağlar.

Şeker hastalığı birçok kişinin derdi olup kan şekerinin yükselmesi sonucu çok büyük sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir. İşte biberiye kan şekerinin düşürülmesinde de etkilidir. Biberiye kullanımıyla kan şekerimizi düşürmemiz mümkündür. Kanı sulandırır ve bunun sonucunda kan şekerinizi düşürür.

Biberiyenin Zararları ve Yan Etkileri


Biberiyenin birçok faydasının bulunmasının yanında aşırı kullanımda tabiî ki vücudumuzda bazı hastalıklara yol açabilir. Sadece biberiye değil her zaman bahsettiğimiz gibi hiçbir bitki aşırı miktarda tüketilmemelidir. Aşırı tüketimi ile cildimizde alerji görülebilir veya sara krizleri oluşabilir.

Ayrıca hamilelik döneminde de biberiye tüketilmesi tavsiye edilmez. Biberiye düşük tansiyonu yükselttiği için yüksek tansiyon hastalığı olan kişiler için de sorun teşkil edebilir. Bu yüzden yüksek tansiyon hastalığı olan kişilerin biberiye tüketmemesini öneriyoruz.


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır