Tekil Mesaj gösterimi

Alt 25-02-2014, 08:31   #1 (permalink)
ebush
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Valinin görevleri maddeler halinde

Valinin görevleri maddeler halinde


-Vali kanun tüzük yönetmelik ve Hükümet kararlarının neşir ve ilanını ve uygulanmasını sağlamak ve Bakanlıkların talimat ve emirlerini yürütmekle ödevlidir. Bu işlerin gerçekleştirilmesi için gereken bütün tedbirleri almaya yetkilidir.

-Kanun tüzük yönetmelik ve Hükümet kararlarının verdiği yetkiyi kullanmak ve bunların yüklediği ödevleri yerine getirmek için valiler genel emirler çıkarabilir ve bunları ilan ederler.

-İlin her yönden genel idare ve genel gidişini düzenlemek ve denetlemekten sorumludur.

-Vali ilde teşkilatı veya görevli memuru bulunmayan işlerin yürütülmesini bu işlerin görülmesiyle yakın ilgisi bulunan her hangi bir idare şube veya daire başkanından isteyebilir. Bu suretle verilen işlerin yapılması mecburidir.

-Vali Cumhuriyet Bayramında ilde yapılacak resmi törenlere başkanlık yapar ve tebrikleri kabul eder.

-Vali il sınırları içinde bulunan genel ve özel bütün kolluk kuvvet ve teşkilatının amiridir. Suç işlenmesini önlemek kamu düzen ve güvenini korumak için gereken tedbirleri alır. Bu maksatla Devletin genel ve özel kolluk kuvvetlerini istihdam eder bu teşkilat amir ve memurları vali tarafından verilen emirleri derhal yerine getirmekle yükümlüdür.

-İldeki devlet memurlarının bir kısmını doğrudan atamak bir kısmının atanması konusunda görüşünü bildirmek bir kısmının da görev yerlerini belirlemek ve değiştirmek.

-İldeki yerinden yönetim kuruluşları üzerinde vesayet yetkilerini kullanmak.


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır