Tekil Mesaj gösterimi

Alt 21-04-2014, 01:00   #1 (permalink)
Я
Avatar Yok
 
Standart James Prescott Joule Kimdir?

James Prescott Joule Kimdir? - James Prescott Joule'ün Hayatı - James Prescott Joule Biyografisi

James Prescott Joule 1818 Aralık’ının 24’ünde Benjamin ve Alice Joule çiftinin dördüncü erkek çocukları olarak dünyaya geldi. ilk iki çocukları Joule doğduğunda ölmüşlerdir. Üçüncü doğumda ki çocukları olan James’in erkek kardeşi babasının ismi olan Benjamin ismindeydi. Joule’ü 14 yasında ölen Alice ve Mary olmak üzere iki kız kardeşi izledi. Joule John adında daha genç bir kardeşe sahipti.

Joule’ün babası Benjamin varlıklı bir adamdı ve Manchester’da hapishane yanında Bira Fabrikası kurdu. James bunun sonucunda çok yorgun düştü. Onda belkemiğine ait bir sağlık problemi olduğundan; bu rahatsızlığı boyunca ki işlemleri erkek kardeşi Taylor yaptı.

Taylor'ın kariyeri at doktorluğu ile başlamıştır. James gençliği boyunca kendini iyi geliştirdi. O iyi bir gençlik dönemi geçirdi. James’i daha büyük olarak psikolojik rahatsızlıklar etkiledi; bu da onu tamamen utangaç biri yaptı ve topluma karsı konuşmasını etkiledi. James ve onun erkek kardeşi Benjamin hayatlarının erken zamanları olmasına karsın tamamen içlerine kapanık olmuşlardır. James normal bir eğitim almamıştır. Onun yerine; o ve onun erkek kardeşi Benjamin evde özel öğretmenlerden özel ders almışlardır. James 14 yasına kadar evde eğitim almıştır.14 yasındaki Joule 16 yasına kadar Manchester Üniversitesinde tedavi edildi. Ondan sonra 1835’de Cambridge’den; John Dalton ile çalışmak iyi eğitimli bir kimyager olmak formülleri atomun bölünmezlik teoremini öğrenmek için ayrılmıştır. Göstergeler James’in eğitiminin iyi olacağını göstermiştir.

11 Ocak 1898 Cuma günü aksamı 12 Wardle yolu Sale adresinde öldü.
Bütün hayatı boyunca Manchester bölgesinde yasadı.
Я isimli Üye şimdilik offline konumundadır