Tekil Mesaj gösterimi

Alt 13-07-2014, 02:12   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Saç Uzatırken Yapılması Gerekenler

Saç Uzatırken Yapılması Gerekenler-Saç Uzatırken Yapılması Gerekenler Nelerdir

Uzmanların dediğine göre saçlarımızı öyle yerli yersiz hergün yıkamamalıyızbu saç dökülmesini büyük oranda arttırır.2 günde bir saç yıkanması ideal olarak görülmekte ve en geç 3 günde 1 saçın düzenli olarak yıkanmasının saç uzaması adına önemli bir unsur olduğu belirtilmektedir.
Saç bakım ürünlerinin besleyici formüllerin (protein tedavisinin) saç uzama zamanında saç diplerine güzelce uygulanması ve saçların sağlıklı büyümesinin sağlanması oldukça önemlidirsaçlar ne kadar sağlıklı olursa o kadar dolgun ve o kadar parlak saçlara sahip olursunuzharcayacağınız 20-30 TL’yi uzamakta olan saçınız için fazla görmeyin.
Sürekli şampuan ürünlerini değiştirmeyinbu oldukça hassas bir konudur ve toplumumuzda en az dikkate alınan bir konudur da saçımızı neyle yıkamaya başlıyorsak onunla yıkamaya devam edelimsürekli saç bakım kremi değiştirmeyelim.Ayrıca saçımızın yapısına uygun şampuanlar edinelim.
Saçlarımızı ayda bir kuaföre giderek ara makas ile seyrekleştirelim – rahatlatalım bu saçlara daha düzgün bir görünüm verecektir ve sizi mağara adamı gibi görünmekten kurtaracaktır.
Saçlarımızı kuruturken mümkün olduğunca doğal yolları seçmeli ve saçlarımızı sürekli ellememeliyizsaç kurutma makinesi kullanırken saçımıza fazla yaklaştırmamalı hatta saçların elektriklenmemesi için mümkün olduğunca az saç kurutma makinesi kullanmalıyız.
Belirli zamanlarda toprağa basmakta biraz çılgınca gelebilir ama vücuttaki elektriği aldığı için saçlarımızın elektriğininde yok olması daha dolgun – daha parlak – daha düzenli saçlara sahip olmamızı sağlar.
Saçlarımızı her zaman bir uzman eşliğinde uzatmalıyızdeğişik tavsiyeler ile yönlendirilmeli ve kontrollü uzaman sağlanmalıdır.
Eğer saç uzamasının durması istenilen bir nokta var ise o noktada kuaförünüze danışmalı ve sık sık aralıklar ile saçların aynı boyutta eşitlemesi için ona bir görüntü sağlamalısınız.Bu sürekli aynı görüntüde olmak isteyenler içindir.
Saçlarımızı sık sık taramalıyızfakat bunu yaparken plastik taraklar yerine tahta tarakları tercih etmeli ve saçları fazla hırpalamayacak şekilde tarama işlemimizi sonlandırmalıyız-başkalarının taraklarını kullanmamalıyızunutmayın düzenli taranmayan saçlar yolunu kendileri bulur ve neresi boş ise oraya göre şekillenirler – dağınık bir saç yapınız olur.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır