Tekil Mesaj gösterimi

Alt 16-07-2014, 03:03   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Atatürk ile İlgili Yazı

Atatürk ile İlgili Yazı -Atatürk ile İlgili Yazılar


Atatürk sadece Türkler ve ya Anadolu toprağında yaşayan insanlar için değil tüm dünya için çok önemli bir kişidir. Atatürk inanılmazı başarmış ideolojisini yüzlerce yıllık bir altyapının tam üstüne kurmayı başarabilmiş nadir insanlardan birisidir. Mustafa Kemal Atatürk gerçek anlamda dünyada ki insanlar için önemli bir şahsiyettir. Çünkü ideolojisi öğretileri yaptıkları bir kişiyi (yabancı) direkt olarak ilgilendirmese dahi azmi başarma isteği ile bir insanın nerelerden nerelere gelebileceğinin ve aynı zamanda bir insan isterse neler başarabilirin canlı bir örneği canlı bir cevabı durumundadır. Ayrıca Atatürk emperyalist yayılmacı politikaları ile Anadolu topraklarına gelen büyük batılı devletleri sadece halk gücü ile durdurarak birçok ülkeye ve lidere hem esin kaynağı hem de moral kaynağı olmuştur. Bu yüce örneğin tüm dünyada ki uluslara özellikle ezilen uluslara örnek olmasını dileriz.
Atatürk Türk tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir kişidir. Onun Türk toplumunun yaşam tarzını daha modern ve daha insani bir çizgiye çekmesini inanılmayacak bir şekilde kabullenemeyenler dahi onun askeri bir deha olduğu konusunda bir inkara gidemiyorlar. Ayrıca Atatürk İslami bir toplumun aslında geri çağdışı ve insanlık dışı bir şekilde yaşamak zorunda olmadığını hem İslam alemine hem de tüm dünyaya göstererek İslamiyet dinine de çok büyük hizmetler etmiş çok yönlü bir lider bir kişilik bir idoldür.
Atatürk özellikle yaşadığı çağın çok ötesinde kararlar alabilmiş bir liderdir. Büyük bir tehlike olarak gördüğü Almanya’nın savaş çıkartcağını öngörmüş ve ülkesini önceden uyararak bir savaşa girmesini engellemiştir. Sanata eğitime fazlası ile önem vererek toplumun daha uygar olması yönünde inanılmaz ciddi ve başarılı adımlar atmıştır. Onunla ülke olarak bu toprağın insanları olarak bir insan olarak ne kadar gurur duysak azdır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır