Tekil Mesaj gösterimi

Alt 30-08-2014, 05:20   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Android ne işe yarar

Android ne işe yarar

Android Linux'u temel alan cep telefonu tablet gibi taşınabilir cihazlarda kullanılmak üzere geliştirilen bir işletim sistemi. Google tarafından geliştirilen Android'de mobil cihazlar için standartlar geliştirmeyi ve bu standartları korumayı amaçlayan Open Handset Alliance'ın da katkısı var.

Mobil işletim sistemi olarak Android'i seçmeniz için en az 3 neden olabilir.
Kişiselleştirme: Android açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olduğundan geliştirici topluluğu tarafından değiştirilebiliyor. Bu sayede telefonunuzun temel işlevlerini kendi amaçlarınıza uygun olarak değiştirmeniz mümkün hale geliyor.
Çok sayıda seçeneğiniz var: Android mobil işletim sistemini kullanan onlarca farklı telefon ve tablet modeli var. Dolayısıyla tek bir cihaza bağlı kalmadan beğendiğiniz telefonu veya tableti rahatlıkla seçmeniz mümkün.
Google: Dünyanın en büyük ikinci teknoloji şirketi konumundaki Google mobil alanda başarısını kanıtlamış durumda.
Android'i tercih etmeniz için tabi ki başka nedenler de var ancak onu seçenler genellikle bu 3 maddeden en az bir tanesine önem veriyorlar. Bununla birlikte Android'in her yönüyle diğer mobil işletim sistemlerinden üstün olduğunu söylemiyoruz. Mobil işletim sistemi seçiminde kişisel tercihleriniz önemli bir rol oynayacaktır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır