Tekil Mesaj gösterimi

Alt 08-09-2014, 05:20   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Einstein hakkında kısa bilgi

Einstein hakkında kısa bilgi -Einstein hakkında bilgi -Einstein hakkında kısa bilgi vikipedi -Einstein hakkında bilgi vikipedi

Pek çok kişi tarafından 20. yüzyılın en önemli bilimadamı olarak kabul edilen Einstein Münih’te yetişti okuldan sıkılıp keman çalmaktan zevk aldı kendi kendine fizik öğrendi.

1905’te İsviçre’de patent bürosunda çalışırken bilim dünyasını dört devrimci tez yayınlayarak sarstı. Bunların arasında kendisine 1921 ‘de Nobel Ödülü kazandıracak olan ışığın bir parçacıklar akışı gibi davranmasının açıklanması ve daha sonra bilimadamlarının nükleer enerjiyi yaratmalarına imkan verecek olan Özel Rölativite Kuramı vardı. Einstein 1916’da Genel Rölativite Kuramı ile yeni yerçekimi kuramı geliştirdi ve nesnelerin uzay ve zamanda nasıl büküldüklerini tanımladı. Bu astronomide pek çok ilerlemeye ve kara deliklerin keşfine yol açmıştır. 1933’te Amerika’ya göç eden Einstein savaşa karşıydı ve uluslararası silahsızlanmayı savunuyordu. Yahudiler için bir yurdun da ateşli savunucusu olan Einstein 1952’de İsrail cumhurbaşkanı olma teklifini reddetmiştir.

Başlıca başarıları: Özel ve Genel Rölativite Kuramlarını geliştirdi 1905-1916


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır