Tekil Mesaj gösterimi

Alt 20-03-2015, 01:01   #1 (permalink)
ebush
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kuranı Kerimde hangi konulardan bahsediliyor kısaca

Kuranı Kerimde hangi konulardan bahsediliyor kısaca - Kuranı Kerimde hangi konulardan bahsediliyor vikipedi - Kuranı Kerimde hangi konulardan bahsediliyor kısa bilgiKuranı kerimde bahsedilen konular;

İtikad:
Allah başta olmak üzere peygamberlere meleklere kitaplara kaza ve kadere ahirete inanç konusundan bahsedilmiştir. Bu konular kuranın kapsadığı önemli konular arasındadır.

İbadetler:
Kuranı kerimde müslümanların yapması gereken ibadetlerden bahsedilmiştir.

Muamelat: Kuranı kerimde toplumun devamı sağlanması için kulların yapmaları ve dikkat etmeleri gereken hususlarla birlikte alışveriş emanet bağış vasiyet miras aile hayatı nikah ve boşanma gibi konulara yer verilmiştir.

Ukubat: Kuranı kerimde islam toplumunun ve islam toplumunda yer alan kulların ancak İslam kurallarına uyarak mutluluğa erişebilecekleri konusuna yer verilmiştir.

Ahlak: Kuranı kerimde kişilerin dünyada ve ahirette mutlu olabilmesi için nasıl davranmaları konusunda ve nasıl yaşamaları konusunda kullara öğütler verilmiştir.

Nasihat ve tavsiyeler:
Kuranı kerimde kullara emir ve yasaklara uymaları konusunda nasihatler ve tavsiyeler verilmiştir.

İlmi gerçekler:
Kuranı kerimde insanların bilmesi gereken ilmi gerçekler ve ayetler belirtilmektedir. Böylece Kuranı kerim insanların Allah’ın nimetlerini bilerek Allah’ı anmaya teşvik eder.

Dualar: Kuranı kerimde insanlara istedikleri bir şeyler konusunda Allah’a dua etmeleri konusunda öğütler verilmiştir.


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır