Tekil Mesaj gösterimi

Alt 28-05-2015, 03:37   #22 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Saygıdeğer hanımlar bir evli erkek olarak burada yazdıklarınızı anlıyorum. Bir çoğunuz haksız şartlarda evliliğini devam ettirmeye çalışıyorsunuz. Dilerim ki Yüce Allah sizin durumunuzda olan tüm kadınlar için herşeyin en hayırlısını versin.
Ama siz siz olun kötülüğe kötülükle cevap veripte zalim olan insanlardan olmayın. Ben de bir erkek olarak sizin yaşadığınız sıkıntıların benzerini yaşıyorum.
Ben 14 yıllık evliyim eşim yaklaşık 4 yıldır çalışıyor. 1 erkek 1 de kızımız var. Şu an orta ve ilkokul çağındalar. Eşim bana karşı çok saygısız herhangi bir konuda sohbet ettiğimizde ben ondan farklı fikirler söylediğimde beni çocuklarımın yanında tersliyor küçük düşüyor bazen çokileri giderek hakaretler ediyor. Ben bir erkek olarak ona vurup susturmayı bilmez miyim? Ağzımı açıp ona küfretmeyi aşağılamayı bilmez miyim? Ama biliyorum ki marifet bu değil. Ona uyupta seviyemi düşürecek değilim. Ona uyupta günaha girecek değilim. Onu dövmemem için hiç bir korkum veya çekincem de yok. Sadece Allah ve peygamberimiz için sabrediyorum. Çünkü peygamberimiz şöyle buyuruyor: "Hanımlarınızı ya iyilikle tutunuz veya salıveriniz."
Benim eşim çocuklarına ve bana karşı çok ilgisiz. Onlar bebekken bile onlara tuvalet eğitimi vermedi çocuklarım mağdur olmasın diye ben öğrettim. Onlar bebekken çoğunlukla altlarını ben temizledim. Ben bunlarda asla gocunmuyorum. Diyeceksiniz ki "baba oldunsa sen de yardım edeceksin elbette temizleyeceksin." Evet yeri geldiğinde benimde görevim ama bir kadın annelik görevini canı isteyince yapıp istemeyince yapmazsa o kadından kime hayır gelir?
Geçtim bunları eşim dediğim kadın dışarıya karşı süslenir ama kocası için kılını kıpırdatmaz. Evin içinde ne kadar uyumsuz şeyler varsa onları giyer evin içinde öyle gezer. Benim eşim dediğim kadın kadınlık (cinsellik konusunda) görevini bile yapmıyor. Ancak kendi canı isterse o zaman yapıyor.
Ben elbette mükemmel birisi değilim. Olamam da çünkü Yüce Allah biz insanları kusurlu yaratmıştır. Ben bir koca olarak ona her konuda yardımcı olmaya çalışıyorum. Fakat eşim bu durumu benim zaafım sanıyor; ne yazık ki aldanıyor. Ben eğer ki fedakarlık yapıyorsam 1. Allahın benden hoşnut olması için. 2. Çocuklarım mağdur olmasın diye yapıyorum.
Eşimle sorunlarımızı oturup konuşmayada çalıştım ve hala çaba sarfediyorum. Lakin iletişim tek taraflı olmuyor. Bizimkisi tıkanmış bir lavabo gibi...
Bir gün ona bu umarsızlıklarının bedelini ona sürpriz bir boşanma davası açarak ödeteceğim. Biliniz ki kimse kimseye mecbur değildir. Evlilik denen varlık ise karşılıklı uyum ve destekle ayakta durur. Kimsenin sizi yıpratmasına izin vermeyin. Esenlikle kalın.