Tekil Mesaj gösterimi

Alt 23-07-2015, 02:41   #1 (permalink)
elif
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Sık sık yutkunmanın sebebi nedir?

Sık sık yutkunmanın sebebi nedir? - Sık sık yutkunmanın sebepleri

Sık yutkunma fizyolojik bir nedenle de olabilir tam iyileşmemiş bir genizdeki sorundan da psikolojik bir nedeni de olabilir. Sürekli ise ve artık sizde rahatsız edici bir hal almış ise ki öyle görünüyor. önce bir KBB uzmanına görünmeniz iyi olur. Geçmiş olsun. Biz tedaviye yönelik doktor ya da uzman önerileri yapamayız ama bilgililendirme amaçlı olarak yazdıklarımı okuyun.

Yutkunma zorluğundan söz etmemişsiniz. Yutkunma sorunlarının o kadar çok nedeni olabilir ki. Mide ekşimesi diyafram fıtığı ülser sigara içmek aort anevrizması botülizm guatr kanser Parkinson hastalığı nevralji tetanos trioidit Wilson hastalığı anafilaksi özafagus daralması Üst solunum yollarındaki bir viral veya bakteriyel enfeksiyon vb.

Siz anladığım kadarıyla normal yutkunabiliyorsunuz ama yiyecekler boğazınıza diziliyor ve aşağı gitmeyecekmiş gibi oluyor veya boğazınızda sanki bir yumru varmış gibi oluyor. Bu duygu stres ve bunaltının belirtisi olabilir. Yemek yerken daha fazla içecek almak yardımcı olabilir. Doktorunuza danışarak stres atma ve gevşeme teknikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır