Tekil Mesaj gösterimi

Alt 25-09-2008, 12:19   #1 (permalink)
Bkmlyz
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Köpek Cinsleri - Amerikan Tilki Tazısı

Amerikan Tilki Tazısı

Temel Özellikleri
İngiliz kuzenine benzeyen Amerikan Tilki Tazısı yetiştiricileri tarafından daha hafif koku alma duyusu daha gelişmiş ve av alanında daha hızlı bir cins olarak yetiştirildi.

Av alanında gerçek bir savaşçıdır. Başka zamanlarda tatlı ve duygulu bir köpektir. Evde uyuması gerekir.

Neler Yapar?
Bu köpekler 17. Yüzyıl'da Kızılderilileri arayıp bulmak için kullanıldı. Ancak daha sonraları etkin ve yorulmak bilmez bir vahşi hayvan avcısı haline geldi.

"200 kilometre karelik bir alanda sabahın erken saatlerinden gece yarılarına kadar koşabilir ve akşam eve çoşkusundan bir şey kaybetmemiş olarak dönebilir." şeklinde tanımlayanlar vardır.

İlginç bir not olarak öyle melodik bir sesle havlar ki çıkardığı ses tonu birçok popüler şarkıda kullanılmıştır.

Kökeni
Bu köpek 1650'de Amerika'ya getirilen İngiliz tazılarından türetildi birkaç yüzyıl sonra Lafayette tarafından George Washington'a armağan olarak gönderilen bir Fransız tazısıyla çiftleştirildi. Biri Fransız diğeri İngiliz olan bu iki cins birleşerek Amerian Tilki Tazısı'nı oluşturdular.


Familya: Koku avcısı Diğer Adları: American Foxhound Rengi: Herhangi bir renk Çıkış Yeri: Amerika Çıkış Tarihi: 1600'ler Orjinal İşlevi: Tilki izi sürme Günümüzdeki İşlevi: Tilki izi sürme Ortalama Ömür: 10-13 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 10-11/10-11 kg
Boy Erkek/Boy Dişi: 56-64/56-64 cm

Köpek Cinsleri - Amerikan Tilki Tazısı
Köpek Cinsleri - Amerikan Tilki Tazısı


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır