Konu: annem ve ben
Tekil Mesaj gösterimi

Alt 22-01-2009, 12:54   #1 (permalink)
nurküllü
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart annem ve ben

Bugün bir hikaye okudum anne.

Bir japon kız varmış. Annesinin yüzünde birçok yara varmış ve çok kötü görünüyormuş. Bu yüzden kız ne eve arkadaşlarını çağırıyormuş ne annesinin okula gelmesine izin veriyormuş ne de annesini birileri ile tanıştırıyormuş. Annesinin görüntüsünden o kadar çok utanıyormuş ki bazen onu reddedecek gibi hissediyormuş. Kızının üniversiteyi kazandığı gün annesi kızını karşısına almış ve ona bir sırrını anlatmış;

"Biliyorum görüntüm nedeni ile benden utanıyorsun. Seni çok iyi anlıyorum ve bu yüzden sana hiç kızamadım. Ama bilmen gereken birşey var. Sen bebekken evimizde yangın çıktı. O kadar hızlı yayıldı ki ben daha odayı terkedemeden heryeri alevler kaplamıştı. Seni alevlerden korumanın tek yolu kucağıma sımsıkı sarıp bedenimi siper etmekti. O gün vücudumun her yanı yandı ama senin sacının tenine bile zarar gelmedi. Ve ben o gün hayat verdiğim kızımın başarısını görünce ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüyorum."

Kız bunları duyunca bir an dili tutulmuş. Öyle bir utanç duymuş ki annesine sıkıca sarılıp ağlamış ve defalarca özür dilemiş. O günden sonra her gittiği yere annesini de götürmüş ve tüm arkadaşları ile tanıştırmış.

Şimdi düşünüyorum da anne sana yaptıklarımı. Okumayı bilmediğin için utandım senden. Samana benzettığım saçın yüzünden kızdım sana hafif şaşı gözlerin yüzünden kaçtım senden. Ama geriye bakınca düşünüyorum da o zamanki aile geleneği ile hiç okuyamadın ama kızına en iyi eğitimi sağladın hiç makyaj malzemen olmadı ama kızına en güzellerini aldın. Bana herşeyi sağladın ama ben hep fazlasını istedim asla doymadım sen hep verirlen birşey almadan. Buna rağmen utanılan kişi sen oldun hep sevgililerim dostlarım daha değerli oldu onlar hep benden alırken sen hep verdiğin için.

Hepsinden utanç duyuyorum anne ama bana en çok koyan ne oldu biliyor musun anne. Tabudun içinde bembeyaz teninle gözün kapalı huzur içinde uyurken seni daha önce hayatım boyunca hiç uyurken görmediğimi farkettim. Arkamdan herşeyi düzene koyup benden sonra uyudun hep ben uyanmadan da herşeyimi hazır etmek için benden önce uyandın.
Çok geçte olsa anne seni çok seviyorum....


nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır