Tekil Mesaj gösterimi

Alt 08-05-2009, 08:20   #1 (permalink)
nimlahza
 
nimlahza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Beyin egzersizleri yapın unutmayı unutun!

- Beyin Egzersizleri Yapın: Beyin egzersizleri belleğinizi ayakta tutan antrenmanlardır. Basit matematik problemleri bulmaca ve mantık soruları çözün.

- Okuyun: Düzenli olarak okuyun. Günlük tutun ve çağın teknolojilerini takip edin.


- Hatırlamaya Çalışın: Elbette her şeyi hatırlayamazsınız gereksiz bilgilerin beyninizi işgal etmesine müsaade etmeyin. Ancak sizin için değerli olan şeyleri aklınızda tutmaya çalışın. Diğer şeyler telefon ve adresler gibi detaylar için rehberler ne güne duruyor?

- Yeni Şeyler Öğrenin: Yabancı dilde yeni kelimeler acil telefon numaraları şiirler fıkralar ve deyimler öğrenin.Bunları kullanarak aklınızda tutmaya gayret gösterin.

- Bildiklerinizi Paylaşın: Beyindeki bilgiler tekrarlandıkça hatırlanması çok daha kolay olur. Bildiklerinizi çevrenizdekilerle paylaşın sizden daha genç olanlara öğretin.

- Kayıt Tutun: Geçmişte yaşadıklarınızı tecrübelerinizi hatırlayın. Hayatınıza ait kayıtlar tutun. Okuduğunuz kitapların ya da ilgilendiğiniz şeylerin özetlerini çıkarıp yazın.

- Konsantre Olun: Konsantre olamamak bellek yetersizliğinin en önemli sebeplerindendir. Yeni tanıştığınız birinin ismini yeni öğrendiğiniz bir adresi beyninize kaydederken tüm konsantrasyonunuzu oraya yönlendirin. Aynı zamanda başka bir şey düşünmeyin. O bilgi beyninize tam olarak yerleşmezse hatırlayamazsınız.

- Planlayın: Herhangi bir şeyi zamanında ve unutmadan yapmak istiyorsanız düzenli planlamanın hatırlatıcı gücünden faydalanın.

- Resimleyin: Hatırlamak istediğiniz kişileri yerleri ve sayıları fotoğrafik imajlarla resmettikten sonra beyninize kaydedin.

- Bol Su İçin: Her gün 15- 2 litre su için.

- Antioksidan Besinler Tüketin: Her gün meyve ve sebze yiyin.
- Sağlıklı yaşam ve beslenme biçimini hayatınıza yerleştirin!
Alıntı.


nimlahza isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 2 üye, nimlahza adlı üyemize teşekkür etti.
hasretimsin (22-04-2010), nurküllü (09-05-2009)