Tekil Mesaj gösterimi

Alt 04-11-2009, 01:43   #1 (permalink)
nimlahza
 
nimlahza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Bırakıp gidiyorsun beni...

Gözlerindeki heyecanın ışığı Bırakıp gidiyorsun beni... hayatındaki o karmaşık renkler Bırakıp gidiyorsun beni... bir türlü aşmayı beceremediğim Bırakıp gidiyorsun beni... içindeki o tepeye çıkıp Bırakıp gidiyorsun beni... zirvede Bırakıp gidiyorsun beni... içinde Bırakıp gidiyorsun beni... sende özgürlüğümü ilan etmemi sağlayacak sancağı dikemediğim bulutlara değen tepeler Bırakıp gidiyorsun beni... kapıldığıum Bırakıp gidiyorsun beni... sürüklendiğim içindeki o azgın dereler… Hepsi de sen Bırakıp gidiyorsun beni... hepsi de sen kadar güzel. Ve ben Bırakıp gidiyorsun beni... senin bu tropik güzelliğinin yoğun baskısı altındayım. Tüm ruhumla Bırakıp gidiyorsun beni... bu cennet ülkenin beni kabul etmesi için Allah’a bile yalvardım. İstemedin Bırakıp gidiyorsun beni... beni kabul etmedin! Diğer cennet ülkelerden nasıl da farklı gelmiştin… Sen de mi diğer cenet ülkeler gibi yanılsamadan ibaretsin yoksa?

Bu yaşımda öğrendim; aşk acısı insanı çabuk yaşlandırıyor. İşte bir gün daha geçip gitmekte senden bir iz bırakmadan. Mezara bir adım daha yaklaşmakta; sana karşı heyecan duyan bir insan. Sudan çıkan balıklar ölür. Sensiz ne farkım kaldı ki sudan çıkmış bir balıktan?


Her kadın Bırakıp gidiyorsun beni... çocukluğundan beri bekler; güçlü Bırakıp gidiyorsun beni... her yönden tanınan ve her zaman kale duvarı gibi sarsılmaz bir erkeği. Benim duvarlarım çatlak. Benim kalem yaralı Bırakıp gidiyorsun beni... ağır yaralı. Yazın ölümcül sıcağı Bırakıp gidiyorsun beni... tozları seyahat ettiren keskin rüzgarlarla işbirliği yapar. Ve benim kalemden çürük kokuları yayılır etrafa. Terk edilenlerin Bırakıp gidiyorsun beni... terk edemeyen ruhlarının o ezik kokuları… Boş kalemin surlarının arasında ölemeyen Bırakıp gidiyorsun beni... yarım bırakılmış ruhlar volta atar.

Kazanımda boş hazlar kaynayacak yine. İçimdeki pütürlü Bırakıp gidiyorsun beni... kurumuş kahverengi yaralar azacak. Bir şeyler hatırladığımda acıyan Bırakıp gidiyorsun beni... dokunduğumda kanayan. Demek Bırakıp gidiyorsun beni... bu yüzden sevgiliye yar deniliyor. Demek Bırakıp gidiyorsun beni... bu yüzden aşk bir uçuruma benzetiliyor. Demek Bırakıp gidiyorsun beni... bu yüzden öldürmeyen her acı Bırakıp gidiyorsun beni... seven insanı diriltiyor. Demek bu yüzden bir parçalanmışlıkmış sevmek; parçaları birleştirecek o ilahi parçaları başka birinin ruhunda arıyoruz biz Bırakıp gidiyorsun beni... bulunca yapıştırıp Bırakıp gidiyorsun beni... böylece unutuyoruz sırlarımızdan gelen yalnızlığı…

Bu şımarık Bırakıp gidiyorsun beni... bu serseri Bırakıp gidiyorsun beni... bu deli adam kostümünün altına saklanan Bırakıp gidiyorsun beni... seni seven yürek hiç gözüne çarpmadı mı? Kaç bedende aradın sana dokunan cümleleri Bırakıp gidiyorsun beni... kelimeleri? Ve kaç yürekte bulabildin sana duyulan bu sevgiyi? Hangi beden kapında sabahladı Bırakıp gidiyorsun beni... hangi yürek içini ısıtmak için bu kadar can attı? İtmene Bırakıp gidiyorsun beni... kakmana Bırakıp gidiyorsun beni... horlamana Bırakıp gidiyorsun beni... aşağılamana rağmen Bırakıp gidiyorsun beni... hangi yüreğe gözlerindeki pırıltı can verdi?

Seven için sevilen her zaman hayatta düşünülebilecek en güzel şeydir. Güzellik Bırakıp gidiyorsun beni... bakanın gözündedir! Kendimizi olduğumuzdan başka biri sanır Bırakıp gidiyorsun beni... o başka birinin hissetmesi gerektiğine inandığımız duyguları kendi duygularımızın üzerine örteriz. Ve hatamızı fark ettiğimizde telafisi olmaz genellikle. Yaşam inanılmaz bir karmaşayla kurulmuş ki Bırakıp gidiyorsun beni... bir gün bütün hayatımızı bir yalana Bırakıp gidiyorsun beni... bize ait hiçbir yanı olmayan bir sanrıya Bırakıp gidiyorsun beni... bir oyuna adadığımızı anlayabiliriz. Ve belki o gün her şey için çok geç olabilir!

Ne yapayım? Benim gönlümdeki aşk! Suç mu? Bende senin gibi etten Bırakıp gidiyorsun beni... kemikten yaratılmışım. Banada senin gibi duygular verilmiş. İçimdeki kalp be gülüm Bırakıp gidiyorsun beni... taş değil! Ben de bir insan evladıyım Bırakıp gidiyorsun beni... elimde değil sevdalıyım…

Bana cümlelerimi ve kelimelerimi fısıldayan acı bir sesle uyanıyorum senden. Bakıyorum Bırakıp gidiyorsun beni... yoksun! Bırakıp gitmişsin beni Bırakıp gidiyorsun beni... olduğum yerde hareketsizim. Her yerde bırakıp gidiyorsun beni. Düşlerin yüreğinde bırakıp gidiyorsun beni. Yarım kalmış bir cümle gibi bırakıp gidiyorsun beni. Yüreğin yarısında sen Bırakıp gidiyorsun beni... yarısında özlem… Bırakıp gidiyorsun beni…

Buna yürek mi dayanır?

Üç dişimi kırdı hayat.
Gözüme perde düştü.
Kangren oldu ellerim.
Lal oldu dilim.
Bin kere yandı yüreğim.
Sana her dokunan hayalet sevgiliden sonra
Çözüldü dizlerim.
Eğildi bedenim.
Taşıdım Bırakıp gidiyorsun beni... yine taşırım yüreğimde
İstersen git.
Ben burada yine beklerim

Alıntı.


nimlahza isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
nurküllü (04-11-2009)