Tekil Mesaj gösterimi

Alt 14-01-2010, 01:11   #1 (permalink)
sahranil
 
sahranil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesaj Seda Demir Röportajı

Yaprak Dökümü’nde canlandırdığı ‘Sedef’ karakteriyle beğeni toplayan Seda Demir’in hayran kitlesi gün geçtikçe artıyor. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nde okurken arkadaşlarının baskısıyla bir cast ajansına yazılan 24 yaşındaki oyuncu hep hayalini kurduğu işi yaptığını söylüyor. Küçükken 24 yaşına geldiğinde hayatının değişeceğini hissettiğini belirten Demir “Birgün yurtdışına açılacağımı da hissediyorum” diyor. İşte genç yıldızın Yeni Aktüel dergisine yaptığı ilginç itiraflar…
* Küçükken büyüyünce ne olmak istediğimi sorduklarında ‘Öyle bir meslek olsun ki insanlarla iletişim içinde olayım. Heyecan verici ve kalıcı olsun’ derdim. Tüm hayalim arkamda iz bırakacak bir iş yapmaktı. Herkes 18. doğumgününü bekler ya ben hep 24 yaşına gireceğim günü beklerdim. O gün iyi bir şeyler olacağını hissederdim. Öyle de oldu…


Cesaretim yoktu
* Bundan 3 yıl önce harçlığımı çıkarmak için fuarda hosteslik yaparken ‘O kadar güzel ve eğitimli kız arasından beni mi seçecekler’ der ve bir cast ajansına yazılmaya cesaret edemezdim. Birgün kendimi arkadaşlarımla bir ajansta buldum ve ‘bir kenarda kalsın’ diye bir başvuru formu doldurdum. Sonra birgün beni deneme çekimine çağırdılar. ‘Nasıl olsa olmaz’ diye gitmedim birçok görüşmeye. Sonra birgün ‘Tamam’ dedim. Birçok çekime gittim. İlk işim de İş Bankası reklamları oldu.
* ‘Yaprak Dökümü’nün deneme çekimlerinde yönetmen bana sürekli sorular sordu. Verdiğim cevapları çok doğal buldu. Böylece ‘Sedef’ rolü benim oldu. İşçi emeklisi annem ve babam o kadar kızın arasından benim seçilmeme inanamadılar.


* Dizi yayımlandıktan sonraki gün arkadaşlarım arayıp ‘O sen miydin?’ diye sordular. Tebrik üzerine tebrik aldım. Sonra bu tebrikler yerini hiç tanımadığım insanların sevgi gösterilerine ve meraklı bakışlarına bıraktı.
‘Şişmanla’ diyorlar
* Ben aslında oyunculukla birlikte kendimi anlamaya başladım. Zaten hep ünlüymüşüm gibi yaşıyormuşum… Davranışlarıma dikkat ediyormuşum. Eskiden evden üstümde bir şort ayağımda terlikle çıkıp bakkala giderdim. Şimdi bakkala giderken pantolon giyip saçımı tarıyorum. Tek başıma yürürdüm birkaç ay öncesine kadar. Şimdi ev ortamı dışında yalnızlığımı pek yaşayamıyorum.
* Artık insanlar yolda beni gördüklerinde arkamdan ‘Sedef’ diye sesleniyorlar. Bu beni çok mutlu ediyor. Güleryüzlü teyzeler yolda beni durdurup önce beni baştan aşağıya süzüyor sonra da ‘Çok zayıfsın Sedef. Biraz şişmanla’ diyorlar. Bir de dizinin web sitesinde benimle ilgi bölüme ‘İleride yurtdışında oynayabilir’ diye yazmışlar. Ben de ileride birgün bu olacakmış gibi hissediyorum.
Seda Demir RöportajıKonu sahranil tarafından (14-01-2010 Saat 01:18 ) değiştirilmiştir..
sahranil isimli Üye şimdilik offline konumundadır