Tekil Mesaj gösterimi

Alt 14-03-2010, 03:40   #1 (permalink)
Müηzєνi ´
 
Müηzєνi ´ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Ünlem Google'dan bugüne özel logo

Google Google'dan bugüne özel logo en çok bilinen sayı olan matematik sabiti pi ''3 Google'dan bugüne özel logo14'' için belirlenen ''Dünya Pi Günü'' dolayısıyla Google'dan bugüne özel logo özel logo hazırladı.

ABD'nin San Francisco şehrindeki Exploratorium müzesi Google'dan bugüne özel logo Amerikan tarih formatı 3/14 olduğu için tahsis ettiği ''Pi Day'' 14 Martta kutlanıyor. Bu kutlama Türkiye'de ilk kez 2007 yılında Manisa ODTÜ Ülkem Koleji'nde gerçekleştirildi.

Google da Google'dan bugüne özel logo matematikte kullanılan Pi gününü Google'dan bugüne özel logo internet kullanıcılarına hazırladığı logoyla hatırlattı.

Pİ SAYISI

Pi (p) sayısı bir çemberin çevresinin çapına oranını veren Pi'nin sembolü olan ''p'' Google'dan bugüne özel logo Yunan alfebesinin 16. harfi olup Google'dan bugüne özel logo o dildeki çevre kelimesinin (periometron) ilk harfidir. M.Ö 1650 yılında Google'dan bugüne özel logo Eski Mısır'da yazılmış Rhind Papirüsü'nde bahsi geçiyor. Pi denilmiyor Google'dan bugüne özel logo ancak çevrenin çapa oranındaki o sabiti biliniyor. P simgesinin şu andaki anlamı ile sürekli kullanılışının tarihi 250 yıl öncesine kadar dayanıyor.

Aynı zamanda Einstein'ın doğum günü de 3/14. Dünya bilim çevreleri Google'dan bugüne özel logo özellikle bilime gönül vermiş gençler Google'dan bugüne özel logo çeşitli aktivitelerle bu günü kutluyor.


Google'dan bugüne özel logo


Müηzєνi ´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 4 üye, Müηzєνi ´ adlı üyemize teşekkür etti.
cadı_sey (14-03-2010), Caramiom (15-03-2010), incitanesi (15-03-2010), sahranil (14-03-2010)