bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > BAYANLAR ÖZEL > Aile, Evlilik ve Çocuklar

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 25-03-2008, 09:40   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Evlilikte Gülün Sayısı Anlamı Önemi

Asırlardır çiçekler insanların duygularını aşkını ve sevgisini yansıtır. Dünyanın neresinde olursanız olun gülün sevgi çiçeği olduğunu herkes bilir. Bazen bir mutluluk bazen de bir acı haber için kullanılır. Güller duyguların en güzel anlatım biçimidir. Ayrılık mutluluk sevinç özlem ve beraberliklerin yansımasının tamamında kullanılır. Bazen insanlar bu duyguların altında kalırlar ya hiç konuşamazlar veya konuştuklarına daha çok anlam katabilmek ve sevgilerini gösterebilmek için gülü devreye koyarlar. Kadın ve erkeğin en çok sevdiği ve benimsediği çiçektir. Damatlar yakalarında bir gül gelinler ise ellerine buket yaptırırlar. Gül bir çok dinde de tema olarak kullanılmıştır. Sevgi ve duyguların anlatımında değil ruhani duyguların anlatımında bile gül kullanılmıştır. Gül açıldığında kokusuyla ve güzelliğiyle insanı büyüler. Daha doğrusu tabiatı kendisine hayran bırakan bir çiçektir gül.
Gül sevgisi Türk milletinin örf ve ananelerine o kadar geniş girmiş ki her yerde gül ismini baş harfi olarak görürsünüz. İsimlerden tutun ” gül gülnur gül enay gülseren gülten gül ay gül han vs” yemek ve tatlılarımıza kadar ” güllaç gül böreği gül kondu gül pare gül tatlısı gül mena gül çorbası vs.”. İşte bu kadar geniş bir kapsamda beğenilen güllerimiz aynı şekilde sayısı türü ve karışımı bakımından da duygularımıza hitabı değişmektedir. İşte size güllerin sayısıyla birlikte karışımının ne anlama geldiklerine dair çiçekçilerimizin dilinden anlatımı:

1 GÜL : Tanışmanın tanıdığını görmenin ve hayatınızda en çok değer verdiğiniz insana karşı yapılan en güzel hediye olarak nitelendirilir. Bir gülün gerçek anlamı ise “Size odaklanmış özel sevgi ve hayranlık” ibaresi olarak nitelendirilir.
2 GÜL: Sevmek ve sevilmek ayrı bir duygudur. Sevdiğini bilen ve sevildiğini bilenlerin genelde birbirlerine sözlerle ve kelimelerle hitap etmese bile özel günlerde gönderilecek en güzel hediyelerden bir tanesi. 2 gül almak veya iki gül hediye vermenin anlamı ise “karşılıklı derin bir aşkla birbirimizi seviyoruz”.
3 GÜL: Karşınızdaki kişiye sevginizi anlatamadıysanız veya anlattınız bunu daha da güzel bir şekilde göstermek istiyorsunuz. İşte bunun için sevdiğiniz kişiye 3 gül gönderin. Üç gülün anlamı ise “Seni çok seviyorum”.
6 GÜL: Erkekler her zaman kadınlara gül göndermez. Bazen kadınlarda erkeklere gül gönderebilir. Aşıksa ve aşkı biliyorsa karşısındakinin de kendisini sevdiğinden eminse onunla birlikte olmak veya onun olmak istiyorsa o zaman bir arada 6 gül göndermelidir. Türk toplumunda erkekler kadar kadınlarda duygularını erkeklere anlatamamaktadır. Erkeklerde aynı şekilde sevdikleri ve birlikte olmak istedikleri kişiye 6 gül göndermelidir. İşte altı gül göndermenin anlamı “Seninle olmak istiyorum”
9 GÜL:Sevenler ve sevilenler bazen özel günlerde kendilerinin anılmasını isterler. Doğum günü sevgililer günü yılbaşı bayramlar tanıştığınız ilk an veya tanıştığınız ilk yer sözlendiğiniz nişanlandığınız veya evlendiğiniz evlilik yıldönümü gibi vs. günlerde sevdiğiniz kişiye göndereceğiniz gül sayısı 9 olmalıdır. 9 Gül “sonsuza kadar birbirimizi seveceğiz” anlamını taşımaktadır.
11 GÜL: Dargınlar yaptıklarından pişman olanlar sevgisini kelimelere sığdıramayanlar sevgiyi ilke edinmiş olanlar duygularınızda kesilme veya bitme olduğunu düşünmüyorsanız ve sonsuza kadar seveceklerine inanların gönderebileceği 11 tane gül olmalıdır. 11 gülün anlamı “hayatımda en çok sevdiğim kişisin” Bu gülü gönderen ve alan kişi de en mutlu insandır.
12 GÜL: Sevdiğiniz kişinin sizi gerçekten mutlu ettiğine inanıyorsanız. Karşınızdaki insan size istediklerinizi veriyorsa ve yaptıklarınız ona yetmiyorsa hayatınızın gerçek anlamını taşıyorsa o zaman hiç düşünmeden bu kişinin size verdiklerinin yeterli olduğunu ve onu çok sevdiğinizin göstergesi olarak 12 gül gönderin. Bu iş arkadaşınız sevgiliniz nişanlınız ailenizden biri veya eşiniz olsun hiç fark etmez. Böyle bir sürpriz yapmak dünyanın her şeyinden değerlidir. 12 Gül göndermek “Tatmin edici bir beraberlik ve karşılıklı sevgi..” anlamını taşımaktadır.
13 GÜL:Bazen birisini o kadar çok seversiniz ki bu sevginizi bir türlü o kişiye anlatamazsınız. Bağırmasından sizi kırmasından korkarsınız. Ama o kişiye sevginizi ve aşkınızı duyurmak istiyorsunuz. Bu sevgi ve aşkın hiç bir zaman duyulmasını istemiyorsunuz. Kendinizi de bir süre göstermek istemiyorsunuz. İşte böyle bir yapıdaysanız 13 gül gönderirseniz karşınızdakine duygularınızı anlatmış olursunuz. 13 gül alan kişi ise “birisinin kendisine gizli hayranlık duyduğu ve ona aşık olduğunu” anlar. Kısacası 13 gül gizli aşık anlamına da gelebilir.
16 GÜL: Evlilik hazırlıkları içerisine girenlerin en çok benimsediği gül tarzıdır. 16 gül sevginin sevinmenin ve mutlu olmanın göstergesidir. Karşınızdaki kişiye ve ailesini onurlandırma şerefini yaşadığınızın göstergesidir. 16 Gül “Seni çok seviyorum. Bu sevgiyi göstermem için ailenin de bana müsaade etmesi bana mutluluk ve onur verdi. Bu çiçekleri veriyorum ama ebediyete kadar seninle beraber olmak için evleneceğim” anlamına gelmektedir.
24 GÜL: Uzaklardasınız veya ulaşamayacak kadar yoğunsunuz. O sizin yanınızda olmasa bile siz her dakika onunla birliktesiniz. Telefon açıyor konuşuyor ama bir türlü onun sevgisinden kendinizi alamıyorsunuz. Hayallerinizde bulunduğunuz yerde hep onu görüyorsunuz. Lakin ona sürpriz yapmak kadar güzel bir şey yoktur. Veya size 24 tane bir arada gül geldi. Şaşkın olmadan önce 24 gülün anlamına bira bakın “Beraber olduğumuz anların her dakikasını sevgiyle hatırlıyorum ve unutamıyorum. Hatırladıkça da coşuyorum” anlamına gelir. Böyle bir çiçeği gönderen kişi sizinle beraber olan bir kişidir.
33 GÜL: Yaşantınızda hep onunla berabersiniz. Onu sizin için bir hayat kaynağı olarak düşünüyorsunuz. O olmazsa yaşamanın ve yaşamın bir anlamı olmayacağını iddia ediyorsunuz. Aşkından başınızın döndüğünü ve derinlere daldığınızı biliyorsunuz. Bazen bu aşkın sizi boğacağını bile düşünüyorsunuz. Karşınızdaki kişinin de bu hislerinizi duymasını istiyorsunuz o zaman 33 gülü bir arada gönderin. “Seni derin aşk ile seviyorum. Hayatımın her noktasındasın bunu bilmelisin. Sen benim için bir hayat kaynağısın” demek için 33 tane gül gönderin
36 GÜL:Hayatınızın en romantik anlarını ve duygusal günlerinizi yaşadığınız bir kişiyle berabersiniz. Ona aşıksınız. Belki yaşayamadığınız en romantik anlarınızı bu kişiyle yaşadınız. Bazen duygulandınız bazen göz yaşlarınızı tutamadınız bazen de rüzgarın gecenin veya gündüzün denizin veya yağmurun güzelliğini onunla fark ettiniz. İşte size böyle anları yaşatan veya yaşanmasına olanak sağlayan bir kişiyi hatırladınız. 36 gül göndermeniz sizin bu anları tekrar hatırlayıp yaşadığınızı göstermektir. 36 gülü alan kişi “Beraber olduğu kişiye en romantik anları yaşatmak ve aşk rüzgarına kapılmasına neden olduğunu bu duygularla günlerini yaşadığı” anlamını getirmektir.
44 GÜL: Bir kişiye karşı bir topluma karşı veya çalıştığınız bir işyerinde amirinize karşı karakteriniz veya kişiliğiniz hakkında nasıl görünüyorsanız göründüğünüz gibi olduğunuzu göstermek istiyorsunuz. Lakin bunu anlatamıyorsunuz sevgilinize sözlünüze veya evleneceğiniz kişiye… Evinizde veya iş yerinizde güven kırıcı hareketlerde bulundunuz. Kimsenin size artık inanmayacağını düşünüyorsunuz. İşte böyle durumlarda verdiğiniz sözler etkin olmayabilir. Kişilerin öz güvenini kazanmak istiyorsanız eğer 44 gül göndermenizi tavsiye ederiz. 44 gül göndermek “hiç değişmeyeceğim için söz veriyorum” anlamına gelmektedir.
50 GÜL:Birisini çok seviyorsunuz ona karşı konulamayacak kadar büyük aşk duyguları besliyorsunuz. Her şeyin bittiği an diyebildiğiniz durumlarda veya hayatınızda ondan başka kimseyi görmediğinizi biliyorsanız o zaman bu kişiye 50 gül verin veya gönderin. Hayatınızda size birisi 50 gül verir veya çiçekçi vasıtasıyla getirirse bilin ki “Size karşı konulamayacak derecede aşık olduğunu” söylemeye çalışmaktadır.
56 GÜL: Kendinizi rüyada gibi hissediyorsunuz. Artık aşkınızın doruğunda olduğunuzu biliyorsunuz. Neye baksanız onu görüyorsunuz. Ne yapsanız onunla yaşıyorsunuz. Artık sonunda bir araya geleceğinizi düşünüyorsunuz. Onun veya kendinizin hatalarını bile göremez durumda olduğunuzu ve aşkına karşı koyamadığınızı düşüyorsunuz. Bunu kelimelere dökseniz de yetmeyeceğini onun gerçekten bunu hissetmesini istiyorsunuz. O zaman 56 gül göndermelisiniz. 56 Sizin hayatınızdaki tek aşkınız olduğunu anlatmaktır.
66 GÜL: Birlikte olduğunuz kişiyle sorunlara bakışınız aynı çözüm fikirleriniz aynı gözlerine baktığında sevgiyi.. Dudaklarına baktığında özlemi… Yanağına ve tenine dokunduğunuzda aşkı… Seninle zıt olduğu durumlarında bile ona aşk dolu bakıyorsan… Her türlü hareketi sana aşkı hatırlatıyorsa o zaman 66 gül gönder. Sen eğer 66 gül alıyorsan “Başarılı bir aşk yaşattığını ve başarılı bir aşk yaşadığınızı” anlatmaktadır. 66 gül gönderende aynı duyguları yaşamakta olduğu anlamına gelmektedir.
99 GÜL: Tanıştınız sevdiniz ve sevildiniz. Hatalar yaptınız fakat karşınızdaki aynı hatayı bir daha yapmamak üzeri sizi anlayışla karşıladı… Sizi ve çevrenizdekileri sizin kadar çok seviyor… Çevrenizdekilerin size ve sevdiğinize karşı büyük hatalarını dahi görmezlikten gelerek hep yanınızda oldu ve aşkını hep büyüttü ulaşılamaz yaptığı için büyük mutluluk yaşatıyor. İşte bu mutluluğun kelimelere bile sığmaz hale geldiğini gördüğünüzde 99 gül en güzel anlatım şeklidir. 99 gül alan veya gönderen kişi “aşklarının ölüme kadar veya sonsuzluğa kadar süreceğini gösterir. Her şeyden çok seviyorum” anlamına gelir.
100 GÜL:Bazen öyle sevgiler var ki dillerden düşmez… Bazen öyle sevgiler var ki yıllar bile eskitemez… Bazen öyle sevgiler ve aşklar var ki şarap gibidir ömürle birlikte tadı ve özlemi artar… Bazen öyle sevgi ve aşk vardır ki yıllara meydan okur ve iki insanın hayatını ölümsüzleştirir… İşte böyle bir sevgi kelimelerle değil çiçeklerle anlatılır. Bu kadar büyük sevgiyi yaşıyor veya yaşatıyorsanız o zaman 100 çiçeği hak ediyordur. 100 çiçek almışsanız eğer “Geçmişten bu güne kadar büyük bir aşk yaşattın. Bu günden ölüme kadarda bu aşkı tattıracağına inanıyorum. Yıllara rağmen seni ilk tanıdığım günden şimdi daha çok seviyorum. Bu sevgim her şeyden üstün ve sevmeye de devam edeceğim” anlamına gelmektedir.
150 GÜL:Çevrenizdeki yüzlerce insanın size hayranlık duyduğunu görüyorsunuz. Siz ise tek bir kişiye hayransınız. Ve onu her şeyden çok seviyorsunuz. Onun aşkı sizi adeta kör etti. Siz bunu söylüyorsunuz ama o bunu anlayamıyor veya anlamak istemiyor… Veya onun sizin için bir tane olduğunu kendisine söyleyemiyorsunuz.. İşte bu duygunuzu anlatmanın en güzel yolu ve yöntemi 150 gül göndermektir. 150 gülün anlamı ise “hayatımda sadece sen varsın. Senden başka kimse beni ilgilendirmiyor” 150 gülü alan kişi de çok şanslı olduğunu bilmeli…
200 GÜL: Aşkların sonsuz olduğu sevginin tamam dediği ve hayatınızın bulunmaz insanı diyorsanız o zaman bu kişiyle sonsuza kadar beraber olmak istiyorum diyebilirsiniz. Evlenme teklifi yapacağınız kişiye tam 200 gül gönderin. 200 çiçeğin anlamı ” BENİMLE EVLENİR MİSİN!”. Artık evlenme teklifi yaptığınız kişi şok yaşamış olacaktır.
252 GÜL: Herkese aşık olabilirsiniz Öyle aşklar vardır ki insanlar kendilerini yeniden doğmuş gibi hissederler. Hayata yeniden başlamak ve hayatı yeniden yaşamak isterler. Artık ondan başka kimseye aşık olamayacağınıza inanırsınız. Bunu söylersiniz o bile inanmaz. Lakin 252 çiçek gönderdiğinizde ise o zaman anlayacaktır aşkınızın sonsuz denecek kadar büyük olduğuna. 252 çiçeği evli olanlar eşlerine sevgililer yeni aşık olanlar birbirlerine verebilirler.
300 GÜL: Aşka ve Sevginin doruğuna çıkmanın sonu her zaman evlilik değildir. O kadar büyük aşklar vardır ki evliliğin bu aşkı söndüreceğine inanılır. Aşkın ve sevginin doruğunda olan insanlar bazen evlenmekten kaçınırlar. Karşısındaki insana o kadar büyük tutkuyla bağlanırlar ki bazen kendilerini bu aşk denizindeki tekne zannederler. Teknenin aşk denizinde özgürce savrulduğunda denizle birlikte her limana uğrarlar. Her gittiği limanda sevgilisiyle yaşadığı yeni günlerin onlara her zaman mutluluk getireceğine inanırlar. Evliliği ise bu teknenin dibindeki delik gibi görürler. Sonsuz ve özgürce aşk yaşamanın her türlü güzelliklerin içerisinde onun aşkının daha büyük olduğuna inanlar için 300 gülün anlamı büyüktür. 300 Gül “Sınırsız ve özgür aşk… Bu aşkı yaşatan ve karşısındaki kişinin kendi damarlarındaki kan her güzellikte sen varsın sensiz hiç bir şey yok” demektir.
365 GÜL: Tanışmanın ve tanıştıktan sonra sevginin coşkuyla büyüdüğüne inananlar için muhteşem bir anlatım şeklidir. 365 gül vermenin veya göndermenin anlamı ise “Gülü bir kere seni her gün seveceğim. Gül solar ama solan gülle sevgimiz baki kalır. Sevgim bir buket aşkım ise bir yaprak. Sen doğdun senle ben de doğdum. Sen gülünce ben coşuyorum Sen ağlayınca ben kahroluyorum… Hayatımın sevinci üzüntüsü kahkahası hüznü her şeyi sensin”. Bu çiçekler evlilik yıldönümlerinde doğum günlerinde ve tanışma günlerinin yılını doldurmasında hediye edilir.
666 GÜL: Sevgilerin fazlalığı bazen insana hüzün verir. Bazen bu sevgiyi kendimizin hak etmediğini düşünürüz. Karşımızdaki kişinin verdiği sevgi karşısında kendi yaptıklarımızdan pişmanlık duyarız. O ise bu yaptıklarımız karşısında bile sevgisini her geçen gün arttırarak sevdiğini düşünürüz. İşte o an her şeyden vazgeçer ve onun her davranışı her konuşması her bakışı gözlerimizin önüne gelir. Onun sevgisiyle kendimizi yaşattığımızı düşünürüz. Bu sevgiyi kelimelere sığdıramadığınız ve ona anlatamadığınız an 666 gül gönderin.
777 GÜL : Hayat her zaman sürprizlerle doludur. Sevginin ne olduğunu bu zamana kadar bilmeyen ve yaşamayan birisi olarak kendinizi düşünüyorsunuz. Size aşkı ve sevginin ne olduğunu öğreten ve hayatınızın akışını değiştirdiğine inandığınız 777 gün boyunca gerçek anlamda zevk veren birisiyle beraber olduğunuza inandığınızda. Aşk ve sevgi dendiğinde size tek anlamıyla onu hatırlattığına gülmek ve mutluluk dendiğinde sadece onu gördüğünüzde onun hayatınızdan çıkarsa ölüden farkı olmayacağınıza inanıyorsanız eğer 777 gül gönderin. 777 gülün anlamı kelimelerle anlatılamayacak bakışlarla hissedilmeyecek ve hiç bir kişinin yerini dolduramayacak kadar çok sevdiğinizi ve yaşadığınızı anlatır.
888 GÜL: Hayatın doğma okuma çalışma ve hizmet olduğuna inanmış lakin yaşamakta aşk ve sevgiyle başladığına inananlar sevdiklerine 888 gül gönderirler. Aşk ve sevgi 8 rakamında olduğu gibi birbirinden ayrılmaz. Aşkın olmadığı yerde sevginin olamayacağına ve bu aşkı yaşatanların ise sonsuza kadar sevgiyle beraber olacağına sevgilisinin hayatta olduğu sürece yaşayacağına olmadığında ise kendinin de öleceğine inanmaktır. 888 gülün anlamı ise “aşk ve sevgide sonsuza kadar beraber olacağına ölümün bile kendisini sevgilisinden koparamayacağına dair söz vermek” demektir.
999 GÜL : Zenginlik ve fakirlik hüzün ve sevinç gözyaşı ve gülmek aşk ve zehir yaşam ve ölüm varlık ve yokluk sağlıkta ve hastalıkta iyi günde ve kötü günde genç ve yaşlı hangi durumda olursak olalım biz her durumda beraberiz. Beraber olmaya da devam edeceğiz. En acı gün bile bizim mutluluğumuz en sevinçli gün ise mutluluğumuzun kanıtıdır. Her ne şekilde olursa olsun sana aşık olmanın seninle birlikte olmanın mutluluğunu yaşayacağım. Ben seni her şeyden çok seviyorum. Hayat sensin ve yaşamım seninle birlikte varolacaktır.
1001 GÜL: Bu sevgiyi yaşayanlar çok şanslı. Öyle bir aşk ve sevgi ki 1001 gülü hak eden bir sevgidir. Zaten bu sevgi ne kelimelerle ne de pahalı hediyelerle anlatılabilir. Sadece ve sadece 1001 gülle anlatılır. Bu sevgi insanlara 1001 gece masallarındaymış gibi hissettirir. Kadın prenses erkek ise prens gibi hisseder… Kadın kendini Şirin erkek kedini Ferhat gibi hisseder… Öyle bir aşk yaşarlar ki masal veya hikaye olacak geleceğe ışık tutacak kadar büyük. İşte bu aşkı yaşayanlar birbirlerine 1001 gül gönderirler. 1001 gülün anlamı “Bu dünyada beraber olsak ta olmasak ta ben seni her zaman seveceğim. Hayatımdan çıksan da beni öbür dünyada da beklediğini biliyorum. Bedenin yok olsa da ben seni ruhunla beraber seveceğim” anlamına gelmektedir.
2001 GÜL: Muhteşem birisin sana tutkuyla bağlıyım. Sadece seninle bir gece bana yeter. Ama bu geceden sonra biliyorum ki sen benden ayrılacaksın ben de senden. Hayatımın ışık kaynağı sensin. Sen mutluluğun sevginin aşkın hayat kaynağımsın.
AÇMAMIŞ TOMURCUK KIRMIZI GÜL: Güller renkleri kadar açıp açmaması bile duygulara hitap etmektedir. Nerede açmayan gül almak gerekir yeni başlayan arkadaşlıklarda açmayan kırmızı gül alınmalıdır. Yeni açılmak üzere olan güldür. Bu gülün anlamı ise “Aşkım ve sevgim bu çiçek kadar tazedir. İlk kez birisine karşı bu kadar ilgi duyuyorum. Aşkım ve sevgim büyüktür. Duygularımı esir bırakmak benimle arkadaş olur musun” anlamına gelmektedir. Doğum günlerinde veya evlilik yıldönümlerinde verilen açmamış kırmızı gül ise “aşkı saadet hayatımda hiç mutlu olmadım seni tanıyıp gördükten sonra bu mutluluğu sana borçluyum. Hep benimle ol” anlamını taşımaktadır.
A ÇMAMIŞ TOMURCUK MOR GÜL: Çiçeği gönderen kişinin sizi çok iyi tanıdığına ve etrafında hiç kimseyi göremeyecek kadar büyük bir aşka yakalandığını her geçen gün bu aşkın esiriyle eridiğini çekindiğinden bir türlü açılamadığını ifade eder. Açılmamış mor gül buluşma söz nişan veya evliliklerinde en fazla 3 yılı geçmemiş çiftlerin vermesinde ilahi bir aşk yaşadığına ve bu aşkı yaşadığı için çiçek gönderdiği kişiye minnettar olduğunu belirtir.
AÇILMAMIŞ BEYAZ GÜL: Saf ve temiz duygular beslediğini ileriye dönük arkadaşlık kurabilmek için sevgi beslediğini gösterir. Çiçek gönderdiği kişiyle arkadaş olmak ve onu tanımak istediğini temiz duygular sonucunda şayet anlaşırsak ileriye dönük yuva kurmak istediğine işaret etmektedir. Beyaz açmamış gülün gelin buketi yapılırsa biz birlikte temiz bir yuva kurduk. Bu yuvamız sevgi üzerine kurulmuştur ve sonsuza kadar da böyle kalacağına inanıyoruz. Çiçek atılırsa yakalayan kişinin de bir an önce evlenmesi için duacı olduğuna işaret edilmektedir.
KIRMIZI & BEYAZ GÜL: Bu iki gül yan yana olursa çiçek gönderen kişinin karşısındaki kişiye büyük bir ilgi duyduğu ve onunla birliktelik yani arkadaşlık kurmak istediğini ifade eder. Gülün beyaz olması ise hayranlık duyduğunu ve bu beraberlikte her ikisinin de mutlu olabileceğini ifade etmektedir..
KIRMIZI & PEMBE& BEYAZ GÜL:Çiçek gönderen kişinin yıldırım aşkıyla vurulduğunu ve çiçeği alan kişiyi çok sevdiğini ifade eder. Aynı zamanda kısa vade içerisinde hemen evlenmek istediğini ve bu evlilikte bir de çocuk istediğini belirtir. Çiçeği alan kişinin kendisi için uygun bir eş olduğunu fırsat verirse kendini tanıtmak istediğini ifade eder. Sözlüler ve nişanlılar birbirlerine bu üçlü gülü verirse “artık dayanamıyorum bir an önce evlenelim. Gerekirse çocukta yapabiliriz. Senden bir çocuğum olmasını istiyorum”. Şayet evliler ise “Aşkımızın bir meyvesini istiyorum. Bu sevginin mutlaka bir meyvesi olmalı” anlamına gelmektedir.
SİYAH GÜL &KURUTULMUŞ GÜL: Hayata ne kadar bağlıysam sana da o kadar bağlıyım. Eğer hayatımdan çıkarsan ölüp giderim. Sen benim hayatımsın. Bu hayat senle var ve seninle beraber var olacaktır. Senin varlığın bana hayat vermektedir. Bu hayat senle renklenmektedir. Sendeki renkler olmazsa hayatın olmayacağına inanıyorum. Ben seni çok seviyorum anlamı taşımaktadır.
KIRMIZI GÜL &KURUTULMUŞ GÜL:Seni çok seviyorum ölünceye kadar da birlikte olmak istiyorum. Seni her şeyinle kabul ediyorum. Benimle evlenir misin?
KIRMIZI &SİYAH & KURUTULMUŞ GÜL: Seni çok seviyorum. Benimle evlendiğinde hayatımın sonuna kadar sana bağlı kalacağım. Senden ayrılırsam ve seni üzersem bu hayatın bana zindan olacağına inan. Ben seni ve aileni çok sevdim. Evlenirsem gerekirse senin ailenle bile kalırım.
BEYAZ & SİYAH GÜL: Seni tüm temiz duygularımla seviyorum. Hayata bağlayan ve hayatıma renk katan sevgin beni sana bağladı. Bana hiç bir zaman küs olma. Güzelliğin karşısında cesaretim yok ki karşına çıkayım. Ben ki herkesi kendime bağlayan o ben senin karşında konuşamayacak kadar ürkek oldum. Birlikte olmak istemesen dahi benimle arkadaş ol yeterli anlamına gelmektedir.
BEYAZ &SİYAH & KURUTULMUŞ GÜL: Dünyanın en güzel ve en iyi insanı sensin. Sen benim hayatımsın. Saf ve temiz sevgin beni kendine bağlamakla beraber sevdiklerimde sana bağlandı. Bizimle beraber ol ve bu hayatı bize soldurma. Gelecekte beraber gülelim beraber ağlayalım ama sen hep yanımda ol… Bu hayat seninle çok güzel ölünceye kadarda güzel olacağına inanıyorum anlamı taşıdığı belirtilmektedir.
KIRMIZI &SİYAH & BEYAZ&KURUTULMUŞ GÜL: Seni bu hayattan ve her şeyden çok seviyorum. Seni elde etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Eğer sen hayatımdan çıkarsan bu hayat benim için zindan olur. Mutluluğu bulup ta kaybetmek bir sevgili için ölümdür.
KIRMIZI GÜL &KIRMIZI KARANFİL & KIRMIZI GÜL: Birbirimizi çok büyük aşkla seviyoruz. Ama sen benim hep kalbimi kırıyorsun. Bu sevgime rağmen ben sana kırgınım. Nedenini öğrenmek istiyorsan eğer mutlaka beni aramalısın.
BEYAZ KARANFİL &KIRMIZI GÜL & BEYAZ KARANFİL: Dostlukla başlayan arkadaşlığımız beni sana bağladı. Ben sana aşık oldum ve seni seviyorum. Bu sevgim sana çok büyük. İki dostuz eğer istersen bu dostluğu ileride beraberliğe dönüştürebiliriz. Dostluğun ve masum arkadaşlığın benim aşkımı gölgeliyor. İki sevgili olmak istiyorum.
KIRMIZI GÜL &BEYAZ KARANFİL & KIRMIZI GÜL: Birbirimizi o kadar büyük bir aşkla seviyoruz. Lakin bu aşk bizi sevgiliden daha çok arkadaşlığa itiyor. Daha doğrusu ağabey kardeş gibi olmaya başlıyoruz. İlişkimiz dostlukla olmasın bizi bir yüzükle bağlasın.
KIRMIZI GÜL &AÇELYA & KIRMIZI GÜL: Sevgin dağları taşları ovaları aştı. Ama ben burada hala seninle beraber olmamak için kendimle savaşıyorum. Sana ulaştığımda seni kaybedeceğimi biliyorum. Ama bu sevgimi sana söylemesem ben kahroluyorum. Hiç olmazsa senin duygularını bileyim ona göre kendime yön vereyim.


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Etiketler
kirmizi gul, kirmizi karanfil, guller ve anlamlari, beyaz karanfil, beyaz gul, acelya, kurutulmus gul

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Evlilikte Gülün Sayısı Anlamı Önemi

Evlilikte Gülün Sayısı Anlamı Önemi konusu, BAYANLAR ÖZEL / Aile, Evlilik ve Çocuklar forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: gülün tanesi ne kadar, 40 gül ne demek, 7 kırmızı gül ne anlama gelir, yedi gül ne anlama gelir, 7 tane gül ne anlama gelir, evlilik gülleri, 7 tane kırmızı gül ne anlama gelir, 40 gül ne anlama gelir, 41 gül ne demek, evlilik gülü, 40 gulun anlami, 7 gül ne anlama gelir, 7 tane gül ne demek, 40 gülün anlamı, 40 kırmızı gülün anlamı,

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:14 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats