bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > BAYANLAR ÖZEL > Aile, Evlilik ve Çocuklar

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 03-06-2010, 06:44   #1 (permalink)
 
mormavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Dugun Sonrasi Altinlari Alip Kacan Kadinlar....

Dugun Sonrasi Altinlari Alip Kacan Kadinlar....

Kadınlar neden ilk gece evden ya da düğünden takılarla kaçıyor?

“18 yaşındaki gelin S.E. düğünden bir gün önce yapılan kına gecesinde takılan altınlarla birlikte 16 yaşındaki damadı bırakarak sevgilisine kaçtı.”

“5 günlük gelin Mehtap düğünde takılan altınlarla ortadan kayboldu. Damat ‘ Bana aşıktı neden altınlarla kaçtığını anlayamadım!’”dedi.


Türkiye’de son zamanlarda bu tür haberlere daha sık rastlar olduk. İstemeden evlenenlerin evden kaçtıklarına şahit olmuştuk. Ama hem severek ve isteyerek evlenen bu kadınların ilk geceden sonra takıları da alarak kaçtıklarına pek rastlamamıştık. Peki kadınlar neden ilk gece evden ya da düğünden takılarla kaçıyor?

Zorla evlendirilen kadınlar:
Bu kadınlar aile baskısı nedeniyle zorla evlendiriliyor. Aile ya para ya da aile büyüklerinin kararı ile kızlarını baş göz etmek için bu yola başvuruyor. Kızın gözü kararmışsa ilk fırsatta düğünden ya da evden kaçıyor. Tabi ki kaçarken de kendisini maddi olarak sağlama almak adına takıları ve paraları da götürüyor. Bu durumda en çok mağdur olan damatlar. Kimisi düşüyor peşine kimisi boş veriyor kimisi de gerdek gecesinden galip çıktığı için 3 bin liralık takının hesabını bile yapmıyor. Bazıları ise avukat mahkeme peşinde hakkını aramaya çalışıyor.

Soygun yapmak için evlenen kadınlar:
Bu tür kadınları pek fazla konuşmaya gerek yok. Bu kadınlar çete. Özellikle yaşlı yalnız ya da özürlü erkekleri avına düşürüyor gerdekten sonra da fırsatını bulunca yükte hafif pahada ağır ne varsa süpürüp götürüyor. Bu şekilde mağdur olan çok damat var. Hakkını aramaya kalkınca tehdit edilenler ayağından vurulanlar var. Bu tür erkeklerin tanımadıkları bir kadınla -hele de seksi ve güzelse- evlenmeden önce bir kez daha düşünmeleri gerekmektedir.
Aile baskısından kurtulmak için evlenen kadınlar: Bu tür kadınlar ailesinden kurtulmak için bu yola başvuruyor. Saçına makyajına sokağa çıkmasına karışılan bu kadınlar ya akrabasından ya da mahallenin delikanlılarından birini kurban seçip taşeron niyetine kullanıyor. Evlendikten sonra da ilk fırsatta –tabiî ki takısız ve altınsız olmaz- evden kaçıyorlar.

Aşığı ile evlenmek için başkasıyla evlenen kadınlar:
Ben bu kadınları hiç anlamıyorum. “Yahu aşığına kaçacaksan niye başka bir adamla evleniyorsun? En baştan kaç! İlk gece provası mı yapıyorsun?” diye düşünsem de bunun da nedenleri var. Aşığı parasız çulsuz ise bu tür fedakâr kadınlar önce paralı bir adamla evleniyor ve gerdek gecesi altınlarla birlikte aşığına kaçıyor. Gerdek gecesini kazasız atlatmışsa aşığı ile birlikte kendilerini paralı ve mutlu bir hayat bekliyor(!)

İlk gece travmaları nedeniyle kaçan kadınlar:
Bakire olmadığı anlaşılan ve kocası tarafından şiddete maruz kalan kadınların yanında ilk gece korkusu yaşayan kadınlar da evden kaçıyor. Bazı kadınlar ya ilk gece ve sonrasında kocasından memnun kalmadıklarından bazıları ise ağrılı ve sancılı ilk geceden sonra fırsatını bulunca takı ve paraları da alarak yakın bir akrabasının yanına kaçıyor.

Evlenmek için acele edip sonrasında sıkılan kadınlar:
Bu tür kadınlar genellikle çocuk yaştadır. Evlenmek için acele ederler. Onlara göre evlilik bir nevi evcilik oyunu gibidir. Hatta hemen çocuk yaparlar. Hayatın ne olduğunu anlamaya başlayınca sıkılmaya başlarlar. Kocaları ondan kadınlık annelik beklerken o ise hala çocuk kaldığı için fırsatını bulunca çocuğunu da evde bırakıp ama takıları unutmadan mahallenin tüpçüsüne sütçüsüne ya da muslukçusuna kaçar.

Altınlarla kaçan kadınları daha da çoğaltabiliriz. Boşanmaların ayyuka çıktığı ülkemizde -Türkiye’de bir günde 350 çift boşanıyor- bu tür olayların da olması gayet normal. Çünki medeni kanun evlenirken değil boşanırken öyle kolaylık sağlıyor ki: Boşanma süresi evlilik süresinden daha kısa! Ayrıca acı veren bir durum var ki erkeklerin gerçekten mağdur olması kandırılması ve maddi olarak zarara uğramasıdır.

Dugun Sonrasi Altinlari Alip Kacan Kadinlar....

Sonuçta birçok erkeğin ya çete tuzağına düştüğüne ya da gelin tarafından kandırıldığına şahit oluyoruz. Elbette bu kaçmaların bazılarında erkeklerin de payı var ama sonuçta mağdur olan yine erkekler. Boşanma davaları alacak davaları ziynet eşyası Yargıtay temyiz vs.
Ayrıca işin hukuki yönü de bayağı çetrefilli. Düğünden ya da evden altınlarla kaçan kadınlar hakkında pek de hukuki bir yaptırım yok. Medenin kanunun 6. maddesine istinaden kanun “Ziynet eşyası kadınındır.” diyor. Peki bu duruma maruz kalmamak için ne yapmalı.

Bu duruma maruz kalmamak için erkeklerin alması gereken tedbirler ve önlemler :

Önceki yazılarda altınlarla ziynet eşyalarıyla düğünden gerdekten ya da evden kaçan kadınlardan ve kocalarından bahsedilmişti. Şimdi bu duruma maruz kalmamak için erkeklerin alması gereken tedbirler ve önlemler anlatılacaktır. Ayrıca bu konuda emsal yargıtay kararlarından örnekler verilecektir. Burada bahsi geçen maddeler elbette bilinçli ve güvenli evlilik yapacak olan erkekler için değil bir önceki yazıda bahsedilen erkekler içindir.
Öncelikle ne kadar âşık olsanız da gözünüz kör olsa da lütfen aşağıda yazılanları mutlaka gözden geçirin. Sonradan “Demedi demeyin!”

1- Kesinlikle evlenmek için acele etmeyin. İlk gördüğünüz kadına hemen evlenmek için baskı kurmayın. En az 3–4 ay onu tanımak için kendinize fırsat verin.

2- Ailesi ve arkadaşları ile tanışın. Yaşadığı yeri ve çalıştığı işi bilin. Eğer sizi arkadaşlarından ya da ailesinden işinden uzak tutmaya çalışıyorsa dikkatli olun.

3- Yalnız ya da sadece abi abla baba vs. ile yalnız yaşadığını söylüyorsa bu kişilerin gerçekten var olduğunu anlamaya çalışın.

4- Eve yeni taşındıklarını semti bilmediklerini söylüyorsa bunun doğruluğunu araştırın. Nerden gelmiş ne kadar kalmış vs. Muhtar size bilgi verecektir.

5- Mutlaka nüfus bilgilerini kontrol edin. İsimlerin adres ve kimlik bilgilerinin doğruluğunu kontrol edin.

6- Evlenmek için sizden senet çek anlaşma vs. istiyorsa ve siz hala evlenmek istiyorsanız sözüm yok.

7- Ölmüş babasının anasının maaşını almak için resmi nikâha yanaşmıyorsa bu kadınlardan uzak duracağınız gibi 300–500 liraya tamah etmek ne kadar dürüstlüktür?

8- Özellikle yaşlı erkekler sözüm size! Genç bir kadınla evlenmek için kadın üzerine ev arsa vs tapusu yapıyorsanız bankadaki paranıza ortak ediyorsanız: bu kadın ya sizi terk edecek ya da sizin ölmenizi bekleyecektir.

9- Özürlü çocuklarını belli bir bedel karşılığı evlendirmek isteyen aileler! Bu konuda çok dikkatli olun ve çocuklarınızı tek başına bırakmayın.

10- İnternetten evlilik kurmak isteyenler! Bu konuda çok mağdur olduğunu bilin. Çete eline düşenler bile var. Siz çakma bir resimdeki kadınla evlilik hayalleri kurarken daha sonradan şantaja mağdur kalmayın. Bu konudaki yazım daha sonra gelecek. Konu bayağı uzun.

11- Çöpçatan TV programları vasıtası ile evlenmek isteyen erkekler! Bunların çoğu zaten kurmaca. Henüz boşanmamış ya da hala imam nikâhlı bir kadın ile sonradan hayatınızın çilesini yaşamak istemiyorsanız bu gibi programlara çıkıp kendinizi maymun edip rezillik çekmeyin. Bu programları da asla izlemeyin.

12- Yaşlı babası dedesi evlenmek isteyen erkekler! Gerçekten tanıdığınız mahallenizden köyünüzden yaşına uygun biri varsa tamamdır. Ama illa genç kadın istiyorsa evlilik yerine onun geçici hevesini sonlandıracak başka çözümler düşünün.

Dugun Sonrasi Altinlari Alip Kacan Kadinlar....

Son olarak Diyelim ki her şey tamam. Uygun kadın bulundu. Evlilik tarihi belirlendi. Artık düğün ya da nikâh başlayacak. İçinizde hala “Altınlarla kaçar mı?” düşüncesi varsa: Onun da kolayı var. Nasıl mı?

Takılan tüm altın para vs. gibi ziynet eşyalarını kesinlikle gelin tarafının korumasına bırakmayın. Ailenizden güvendiğiniz birisi bunlara sahip çıksın. O gece takıları mümkünse şifreli kasada saklayın. Ertesi gün bunları ya nakite çevirip banka hesabı açın ya da kiralık kasalarda saklayın.
Kadın bu takılardan takmak istiyorsa bir bilezik bir yüzük bir de kolye yetmez mi? Şimdi zengin kadınlar bile orijinal takılar değil ya çok ucuz ya da sahte takılar takıyor. Ayrıca bunun risklerini de düşünün. Unuttunuz mu bilezik için kol kesenleri? Eğer sizden takıların evde kalmasını istiyorsa kesinlikle düşünmeniz gerekir. Kollarında 15 bilezik kulağında Reşat küpe boynunda çift dolayım zincir parmağında 7 taş pırlanta bulunan kadından hoşlanıyorsanız elbette sözüm yok.

Diyelim ki kadın bütün takılarla evden kaçtı. Bu durumda pek de şansınız yok gibi. Çünkü medeni kanuna göre ziynet eşyası “takı olarak” değerlendiriliyor. Yani kadının üzerinde taşıdığı her şey kadına aittir. Yanında üzerinde götürebilir. Ayrıca bu ziynet eşyaları evlilikte “sonradan kazanılmış ortak kazanç” olarak ta görülmüyor. Kadına kalan miras da aynı şekilde ortak kazanç sayılmıyor.

Son olarak Kadın gerdek gecesi düğün gecesi evlendikten 10 gün sonra vs kaçtı ise bunda sadece kadınların suçu yoktur. İlk günden itibaren şiddete maruz kalanlar dayak yiyenler hakaret edilenler köle gibi çalıştırılanlar cinsel istismara uğrayanlar ahlaki zorlamalara maruz kalanların sayısı da az değil. Bu durumda kadın çaresizlikten derdini kimseye anlatamamaktan bunalıp evden kaçıyor. Kadın tek başına ise mecburen -kendisini maddi olarak az da olsa rahat ettirecek- ziynet eşyalarını da yanına alıyor. Bu durumda hiç te hayıflanmanıza gerek yok.

Ama yok! Gerçekten mağdursanız kandırılmışsanız giden ziynet eşyalarının peşine asla düşmeyin! O gece ilaçlı gazoz içmemişseniz bunu o muhteşem geceye sayıp bir de “Allah beni korumuş” deyip üzerine bir bardak su için. Kaçandan hayır gelir mi yahu?
Herkese hayırlı bir evlilik ve yuva dileklerimle
Dugun Sonrasi Altinlari Alip Kacan Kadinlar....


mormavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
handan (03-06-2010)

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Dugun Sonrasi Altinlari Alip Kacan Kadinlar....

Dugun Sonrasi Altinlari Alip Kacan Kadinlar.... konusu, BAYANLAR ÖZEL / Aile, Evlilik ve Çocuklar forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: düğün sonrası gerdek gecesi, düğünde takılan takılar kadına mı aittir, kacan kadin avatar, paraları alıp kaçan kadın, dugun gecesi altinlari alip kacan dolandirici kadin, takıları alıp giden kadın, altinlarini alıp kacan kadın evlenme programı, evlilik sonrasi takilari alip kacmak, düğün sonrası kaçan gelin, düğün takilarini alip sevgilisine kaçan gelin, düğün takısını alıp kaçan gelin, sahtekar gelin altinlari alip kacti, 3 ay evlilikten sonra altınları alıp kaçtı, avatarparaları, düğün sonrası takılar,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kulaga Kacan Bocek... mormavi Hayvanlar Alemi Genel 0 04-05-2010 11:30
Alip Basimi Gidecegim mormavi Resimli Şiirler 1 28-08-2009 01:24
Kaçan İlmek Nasıl Kurtarılır? ( resimli anlatım ) Bkmlyz Örgü Teknikleri 0 23-11-2008 01:10
Kaçan çoraplardan bıktıysanız… Bakimliyiz Faydalı Bilgiler, Püf Noktalar 0 18-03-2008 11:39
Örgüde kaçan ilmeği kurtarmak (Resimli) Forum Ana Örgü Teknikleri 0 05-03-2008 10:33

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:54 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats