bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Alternatif Tıp

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 21-05-2008, 05:06   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Renklerin güç ve potansiyelleri

Renk ailesi yaşamımızda güçlü ve etken bir biçimde yerini almıştır. Açık mavi bir görüntü hepimize huzur güven memnuniyet verirken kara bulutlarla kaplı koyu sisli bir gökyüzü içimizi karartıp stresli ve karmaşık bir ruh hali yaşatabilir.
Güneşin güzel ışığı bizlere sevinçli mutlu anlar yaşatırken yılın her mevsimi bize değişik bir duyguyu yaşatır.Gece gökyüzünde dolunay gördüğümüzde bazılarımız heyecanlı anlar yaşarken bazılarımız olumsuz duygulara kapılabilir. Renk terapide vücuda enerji kazandırmak için kırmızı astral bedene denge ve ahenk vermek için yeşil potasyum sodyum arasındaki dengeyi yeniden kurmak için menekşe rengi tercih edilir.
Kırmızı: Sağlık Kuvvet Dinçlik Tehlike

Genel anlamda:
Sağlığı muhafaza etme güç fiziksel enerji dinçlik aaaaüel tutku şehvet tehlike ve cesareti temsil eder. Ateş elementinin rengidir. Kanla dolayısı ile hayat ve ölümle doğumla volkanlar ve yoğun duygularla bağlantılıdır. İlkel kabilelerde kırmızı kutsal varlıklarla ve en üst sosyal sınıflarla bağlantılı kutsal renktir
Kişilik: Kırmızı insanlar çok aktif dinamik ve hayati enerji taşıyan kişilerdir. Fiziksel anlamda dinç ve kuvvetlidirler sağlıklarını kolay kaybetmezler. Meydan okunmayı sever ve hayatı hızlı yaşarlar tutkulu ve cesurdurlar . Duygularını yansıtırlar ve irade gücü gösterirler ancak aynı zamanda hiper aktivite kızgınlık ve öfke taşırlar.
Turuncu: Teşvik Yaratıcılık Cazibe Uyum Yeteneği
Genel anlamda: Cesaretlendirme konsantre olma kabiliyetini güçlendirme dikkat çekme uyum yeteneği stimülasyon ve teşvik etme yeteneğini temsil eder.
Kişilik: Turuncu insanlar aktivite ve düşünceyi birleştirirler. Yaratıcı zeki ve ayrıca artistiktirler. Uyum yetenekleri ve konsantre alabilme kabiliyetleri sayesinde yaptıkları işte başarılı olurlar. Güç pozitiflik hırs ve macera duygusu taşırlar. Bu özellikleri ile etrafındakileri çekerler ve cesaretlendirirler. Koyu turuncu kişilikler yorgunluk depresyon ve gerilim yaşarlar.
Pembe: Aşk Dostluk Acıma Cömert Duygular Gevşeme
Genel anlamda: Kırmızının yoğunluğunun hafifletilmiş halidir. Hassas duyguları ve duygu karışımlarını rahatlama ve gevşemeyi ahlak ve şeref duygularını genel başarıyı temsil eder.
Kişilik: Pembe insanlar kötülüklere karşı direnen ve üstesinden gelebilen kişilerdir. Ahlak ve şeref duyguları gelişmiştir. Aşk ilişkilerinde çok duygusaldırlar Stres altında dahi gevşemeyi bildiklerinden ve kin duygusunu asla taşımadıklarından genelde başarılı olurlar. Çevrelerindeki insanlara karşı duygularında cömerttirler ve ruhani iyileştirme özelliğine sahiptirler.
Sarı: Çekicilik Hareket Bilgi Neşe Konfor
Genel anlamda: Sarı hava elementinin rengidir. Güneşi hububatı ve düşünce gücünü temsil eder.Akıl hareket seyahat iletişim kehanette bulunma ve güveni temsil eder.
Kişilik: Sarı insanlar zeka ve akıl yolu ile elde ettikleri bilgiyi çevrelerine aktarırlar ve ikna yeteneğine sahiptirler. Neşeli ve kıskanç kişilerdir. Mükemmel bir analitik zihne sahiptirler ve olayların çözülmesinde güvenilir kişilerdir.Kehanette bulunabilirler. Hareketlidirler ve seyahati severler. Ancak koyu sarılar patronluk taslayabilir kontrol arzusu ve egoizm gösterebilirler.
Siyah: Karşı Durma İnkar Yok Etme
Genel anlamda: Evren ve uzay boşluğunu temsil eder siyah renklerin yokluğudur. Bazı kültürlerde bilgeliği temsil eder. Siyah şeytani bir renk değildir. Negatif anlamda şaşkınlık karışıklık üzüntü kayıp ve yas tutma anlamları taşıyabilir.
Kişilik: Siyah insanlar olayları kendi süzgeçlerinden geçirip değerlendirirler ve sistemlere uymayan şeylere karşı büyük direnç gösterirler. Bu sessiz bir karşı koymadır büyük reaksiyonlardan önce gizli inatçılık güderler. İnandıkları şeyler için sonuna kadar uğraşır ve asla yılmazlar ancak ifadelerinde hep bir parça yakınma hüzünlenme ve hayıflanma saklıdır.
Kahverengi: Yoğunlaşma Telepati Büyü Şüphe Hayvanlar
Genel anlamda: Kahverengi yeryüzü toprak ve bir anlamda da dünyanın bereketliliğini temsil eder. Ev hayvanları hayvanlarlada bağlantılıdırlar. Kayıp eşyaların büyü yolu ile bulunmasında telepati ve tanıdıkların korunmasını temsil eder. Negatif anlamda kararsızlık şüphe enerji emmeye kadar anlamlar ifade edebilir.
Kişilik: Kahverengi insanlar tanıdıklarına çok bağlıdırlar ve onları korumaya çalışırlar. Ev hayvanlarını sever ve bakarlar. Telepati özellikleri vardır. Koyu kahverengi kişiliklerde aşırı şüphe ve her konuda kararsızlık görülür ve genelde eneji tüketirler.
Yeşil: Para Şans Hırs Tutuku Kıskançlık Büyüme
Genel anlamda: Parayı şansı finansal alanda başarı bereketliliği hasadı ve iş birliğini temsil eder. Yeşil toprak elementinin rengidir ve gezegenimizin bereket ve verimliliğinin yanısıra hayatın kendisini temsil eder.
Kişilik: Dengeli ve oturmuş tabiatla barışık ve bağlantılı bir kişiliği temsil eder. İş ortamlarında grup çalışmalarına yatkındırlar hırslıdırlar ve parasal anlamda şansları yüksektir. Hayırsever ve iyileştirme gücüne sahiptirler. Biraz kıskançtırlar. Koyu yeşil kişilikler uyumsuzluk aşırı kıskançlık ve aşırı tutku gösterebilirler.
Mavi: Barış Sabır Onur Sadakat Akıl Gerçek Mutluluk
Genel anlamda: Su elementinin rengidir. Okyanus uyku alacakaranlık ve gökyüzünü sembolize eder.Açık mavi anlayış sağlık barış mutluluk ruhani uyanıklılık ve sabrı temsil ederken koyu mavi depresyon aksilik talihsizlik ve düşüncesizce hareketi temsil eder.
Kişilik: Mavi insanlar iç huzuru ve dengesi yerine sakin içten samimi onurlu ve anlayışlıdır. İnançlı ve derin duygulara sahiptirler algılama güçleri keskindir. Sevdiklerine sadık ve inançlarına bağlıdırlar. Koyu mavi kişilikler içine kapanık korku endişe ve ihtiyatlı olma ihtiyacı hissederler çok değişken tepkisel depresif ve boyun eğici davranabilirler.


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  




Etiketler
renklerin, guc, potansiyelleri

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Renklerin güç ve potansiyelleri

Renklerin güç ve potansiyelleri konusu, SAĞLIK / Alternatif Tıp forumunda tartışılıyor.



Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:40 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats