Bakimliyiz.Com

-   Alternatif Tıp (http://www.bakimliyiz.com/alternatif-tip/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Ağrılara iyi gelen yağlar (http://www.bakimliyiz.com/alternatif-tip/130987-agrilara-iyi-gelen-yaglar.html)

ebush 02-10-2013 10:48

Ağrılara iyi gelen yağlar
 
Ağrılara iyi gelen yağlar-Kas gevşetici yağlar-Kas gevşetici bitkisel yağlar-Hangi yağ ne işe yararGerekirse kendi aralarında karıştırılabilen çeşitli yağlardan oluşan masaj yağlarına birkaç damla esansiyel yağ ve ihtiyaca göre E ya da A vitamini kapsülleri eklenebilir.

Gevşetici Yağ


30 ml. sızma zeytinyağı
5 damla mercanköşk esansiyel yağı
5 damla zufaotu esansiyel yağ


masaj yağıFaydası:

Bu masaj yağı çok büyük bir sinir ve kas gerginliğinden kaynaklanan ağrıların rahatlatılmasına olanak veriyor. Ezik ve burkulmaların üstüne hafif dokunuşlarla uygulanılabilir.


Yatıştırıcı Yağ

SİNİR VE KAS GERGİNLİĞİ İLE EKLEM AĞRILARINIZA SON VERECEK MASAJ YAĞI TARİFİ…


30 ml. kılıç otu yağı
30 ml. papatya yağı
5 damla çam esansiyel yağı
5 damla ardıç esansiyel yağı
5 damla lavanta esansiyel yağı


Faydası:

Bu yağ eklem ya da romatizma ağrılarını rahatlatır. Yoğun bir spor çalışmasından sonra ağrılı kasları rahatlatmak için de kullanılır.

Hazırlama

Daha fazla etki için bir seferde sadece küçük miktarların hazırlanması tercih edilebilir.

60 ml’lik bir şişe için, 50 ml. yağ ya da çeşitli yağ karışımı ve ihtiyaçlarınız ve beğenilerinize göre seçeceğiniz on damla esansiyel yağ öngörün.
Karışımı iyice kapatılmış renkli cam bir kavanozda saklayın.


Alabalık Yağı ve Kas Gevşetici Etkisi

Alabalalık çoğu insanın severak yediği oldukça yararlı ve kuvvetlli bir besin. Alabalıktan elde edlen halis yağ içerisinde emiştirilmesiyle elde edilen hayvansal ve bitkisel karışımlı bir yağ olan alabalık yağı özellikle romatizmal ağrılarda oldukça etkili. Alabalık yağının kullanım alanları şunlardır.

Romatizma ve bel ağrılarına, bel fıtığı,kas ağrılarında kullanılır. Ayrıca kas gevşetici olarak ve kreçlenmeler,mafsal ağrılarında etkilidir.Cilde masaj yapmak suretiyle kullanılır. KULLANIM: Hindistan cevizi yağı ,kakao yağı,ceviz yağı ile karıştırılarak cilde tatbik edilebilir İçilmez, haricen masaj yapılarak olarak kullanılır.


Fazla uzun süre kullanılması kemikleri yumuşattığından istenmeyen kemik kırıklarına sebep olabilir. Ağrıyan bölgeler sürmeniz için size bir reçete tarigfi vermek istiyorum. Hardal tohumu dövülüp, bal ile karıştırılarak yenir. Ayrıca, ağrılı bölgeye sürülür. Aşağıdaki yağlar belli oranlarda karıştırılıp ağrılı bölgeye tatbik edilir ; · Pelesenk yağı : 100g. · Kekik yağı : 70g. · Alabalık yağı : 50g. · Karanfil yağı : 25g. Özellikle spor yapanların tercih ettiği bir yağdır. Çünkü spor yaoanların kaslarının gevşemeye ihtiyacı vardır ve de alabalık yağı da bu durum da son derece etkilidir.

Bu makaleyi paylaşmanız Birçok kişinin ulaşmasına katkı sağlayacaktır.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:06 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.