Bakimliyiz.Com

-   Alternatif Tıp (http://www.bakimliyiz.com/alternatif-tip/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   İbrahim Saraçoğlu safra kesesi taşı eritme (http://www.bakimliyiz.com/alternatif-tip/131198-ibrahim-saracoglu-safra-kesesi-tasi-eritme.html)

ebush 08-10-2013 08:22

İbrahim Saraçoğlu safra kesesi taşı eritme
 
İbrahim Saraçoğlu safra kesesi taşı eritme-Safra kesesi taşı bitkisel tedavi- İbrahim Saraçoğlu safra kesesi taşı tedavisiSafra kesesi: Karaciğerin alt kısmında bulunur. Safra kesesi karaciğerden salgılanan safra salgısını toplayıp, onikiparmak bağırsağına safra salgısı sağlar.

Safra taşı: Safra içindeki kolesterol ve pigmentlerin, katıların çökelmesi ile oluşur. Taşların büyük kısmı kolesterol içeriklidir.

Safra taşı belirtileri: Bulantı, karında şişlik, geğirme, karın ağrısı, hazımsızlık gibi şikayetlere yol açar.

Kimlerde görülür:
Çok hızlı kilo verenlerde, şişmanlarda, çok doğum yapmış bayanlarda, uzun süre damar yolundan beslenenlerde…

Safra kesesi taşları alınmadığı takdirde: Hazımsızlık devam eder. Safra kesesi taşları büyükse, safra kesesinin çıkışını tıkayarak safra kesesinin iltihaplanmasına ve şişmesine neden olur. Safra kesesi taşları küçük ise safra kanalında tıkanmaya şiddetli ağrıya ve sarılığa yol açar.

Ahmet Maranki’ nin safra kesesi taşını düşürmek için yaptığı bitkisel formül:

Aç karnına sabahları keten yağı içilmesi taşları ve kumları eritiyor 20 gün boyunca uygulayın


Safra kesesi, karaciğerin alt kısmında bulunan, 50 ml hacme sahip, armut şeklinde bir organdır. Karaciğerden salgılanan safra salgısını toplar, yoğunlaştırarak, onikiparmak bağırsağına safra salgısı sağlar. Ama bazı zamanlarda, safra içindeki katıların çökelmesi ile oluşur. Taşların büyük kısmı kolesterol içeriklidir.Safra kesesi taşları için doğal çözüm arayanlara ;

GEREKLİ MALZEMELER :
* Şalgam tohumu,
* Mısır püskül,
* Limon,
* Siyah turp,
* Çınar kabuğu,
* Zeytinyağı
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :

* Kavrulmuş şalgam tohumları, mısır püskülü ile birlikte yarım saat süreyle suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Süzülen karışım bir kaba doldurularak, kesilmiş iki dilim limon ile dinlendirilir. Tedavi süresince dinlendirilen bu sıvıdan aç karına ve günaşırı bir fincan içilir.
* Dilimlenmiş siyah turp, bir gün süreyle zeytinyağında dinlendirilir. Sıkılarak elde edilen sıvıdan yarım fincan içme suyuna ilave edilerek kahvaltıdan önce bir fincan içilir.
* Çınar ağacının, taze sürgününden hazırlanan kabuklar, bir saat süreyle dilimlenmiş, limon ile birlikte kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı, bir kaba boşaltılarak dinlendirilir. Dinlendirilen karışım, rahatsızlık süresince, kahvaltıdan önce bir fincan ısıtılarak içilir.

Misafir 20-12-2013 08:35

selamün aleyküm safra yollarındaki kanalı tıkıyan taşın düşmesi için ne yapmamızı önerirsiniz?

ebush 04-01-2014 12:50

Safra kesesi, safra kanalı ile safra yollarının herhangi bir yerinde oluşum göstermektedir. Ana safra yolunun tıkanması koledokolitiasis, safra yollarının tıkanması ise sarılık sebebidir.

Genetik faktörlerin yanı sıra, fazla kilo, safra kesesi hareketleri ve beslenme safra taşı oluşumunun sebeplerindendir.

En belirgin özelliği safra atağıdır. Safra atağı denilen durum, yarım saat ile birkaç saat arasında değişiklik gösteren, kişinin üst karın bölgesinde gittikçe artan acı hissidir. Sırtta kürek kemikleri arasında veya sağ omuz altında hissedilen acı, mide bulantısı, kusma da safra taşı rahatsızlığının en yaygın görünen belirtileridir. Hissedilen bu ataklar genellikle yağlı yemek yedikten sonra ve gece geç vakitlerde kendini göstermektedir. Bunun beraberinde şişlik, yağlı yemeklerden sonra ağır gelme hissi, geğirmek, gaz ve hazımsızlık ile üşüme, ateş düşmesi, derinin ve gözlerin sarı renk alması gibi şikayetler yaşanıldığında hemen uzman bir hekime gidilmesi ve gereken müdahalenin yapılması gerekmektedir.

Ayrıca;

Dilimlenen siyah turp zeytinyağına konulur ve 1 gün bekletilir. Bir gün sonra sıkılarak elde edilen sıvıdan yarım fincan alınarak içme suyuna eklenir. Kahvaltıdan önce içilir.Bu safra taşının ağrısını keser.

Safra kesesi taşları'nın sebep olduğu rahatsızlıkları gidermek için doktor müdahalesi gerekir. Ancak, ameliyat gerekmediği hallerde aşağıdaki reçeteler kullanılabilir:

* 4 bardak suya, 50 gram ufalanmış aslandişi yaprağı ve kökü konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Sabah akşam yemeklerden önce, birer kahve fincanı içilir.

* 1 su bardağı suya; 1 kahve kaşığı gliserin karıştırılıp, içilir.

* 4 bardak suya; 20 gram ufalanmış ayrık kökü konur. Haşlandıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Günde 3 kere, birer kahve fincanı içilir.

* 1 su bardağı suya; 1 tatlı kaşığı İngiliztuzu konur. Karıştırıldıktan sonra yudum yudum içilir.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:45 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.