bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Alternatif Tıp

Kadın Portalı Kayıt Ol Reklam Verin İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 24-01-2010, 10:38   #1 (permalink)
 
daywest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Bitkisel Yağların Psikolojik Etkileri...

MELEKOTU : Melekotu heyecan ve ruhsal stresi akıl ve duygu dengesi hissi vererek teskin eder.Kaçılan problemler ile uğraşmaya motive eder.

ANASON : Canlılık hissi verir.

FESLEĞEN : Güçlendirici uyarıcı bir yağ olan fesleğen konsantre olma zorluğu çekenler dikkati kolayca dağılanlar kararsızlık ve disipline olma zorluğu içinde olanlar için faydalıdır. Duygusal açıdan kırılgan olanlara güç verir ve düzenleyici olarak depresyon endişe histeri ve ruhsal yorgunluk tedavisinde kullanılır.

DEFNE : Hafif bir uyuşturucu olan defnenin yatıştırıcı etkisi vardır.

ASİLBENT : Asilbentin rahatlatıcı iyileştirici ve yatıştırıcı bir etkisi vardır. En çok yalnızlık üzüntü endişe içinde olanlara faydalıdır. Endişelerden kurtulmaya yardımcı olur ve kendine güveni sağlar.

BERGAMOT : Moral yükseltici ve sakinleştirici bir yağ olan bergamot öfke ve hayalkırıklığını giderir özellikle endişe ile oluşmuş depresyonda mükemmel sonuç verir.

HUŞ : Uyarıcı bir yağ olan huş dinçlik verir ve ruhu canlandırır.

KARABİBER : Hayal kırıklıklarında dayanma gücü verir ve zihnin karar vermesini güçlendirir.Duygusal etkilere kayıtsız olan kişilerin daha sıcak bir ruh haline geçmelerini sağlar.

KAJUPUT : Zihinsel ve duygusal durgunluğa faydalı bir yağdır. Zihni uyarır düşüncelerden uzaklaştırır durağan duyguları uyandırır bedeni ve zihni dengeler.

KAFUR : Kafur ruhu dengeleyerek özellikle duygusal depresyonla birleşmiş gerilimi yatıştırır ve kayıtsızlıktan uzaklaştırır.

KARAMAN KİMYONU :
Duygulara sıcaklık veren bir yağdır. Kendini kaybolmuş gibi hissedenlere yeni bir enerji hissi verir. Gerilim ve yorgunluktan uzaklaşma sağlar.

HAVUÇ TOHUMU : Fiziksel etkisi gibi havuç zihin için de berraklaştırıcıdır.

SEDİR : Gerilimleri yatıştırır. Genellikle meditasyon aracı olarak kullanılır.

PAPATYA : Fiziksel ve ruhsal bir rahatlatıcı olan papatya depresyon korku histeri ve gerilimi yatıştırır. Endişe içinde olanlar için yatıştırıcıdır. Tedirginlik huzursuzluköfke ve sabısızlık durumlarında sükunet verir.

TARÇIN : Zindeleştiren bir yağ olan tarçın yorgunluk ve güçsüzlük durumlarında faydalıdır.

CITRONELLA : Ruhu canlandıran bir yağ olan citronella depresyonda olanlar için faydalıdır.

CLARY TOHUMU : Zihin ve düşünce ile ilgili bir çok rahatsızlıkta kullanılır. Normalden fazla aktif çalışan zihinlerde görülen zorlanma aynı rüyaları görme sinirsel zayıflık karmaşık düşünce hissi aşırı heyecan panik ve klostrofobi durumları clary tohumuna hızla cevap verir. Kişilerin yaşamlarındaki problemlere daha geniş bir perspektiften bakmasına yardımcı olur neşesizlik depresyon ve kendine acıma eğilimi içinde bulunanların yüreklendirilmesinde yardımcı olur.

KİŞNİŞ : Zihni uyarıcı bir yağ olan kişniş duyguları canlandırır ve ruhu tazeler. Hafızaya yardımcıdır.

KİMYON : Kimyon yağı zihinsel işlemleri uyarıcı güçlü bir düzenleyicidir.

SELVİ : Rahatlatıcı bir yağ olan selvi depresyonun hem acı hem de öfke tedirginlik aşırı konuşma şeklinde ortaya çıkan diğer yönünü iyileştirir. Büyük ve ani değişikliklerde kişinin değişimi kabul etmesinde büyük destektir.

DEREOTU : Dereotu kriz anlarında veya şok sonrasında olduğu gibi kişinin olaylara yenik düştüğü durumlarda kullanılır.

OKALİPTÜS : Kişiye konsantrasyon ve zihin açıklığı sağlar. Enerjilerin dengesiz olduğu durumlarda kullanılır.

REZENE : Sıkıntılı zamanlarda güç ve cesaret verir. Stresli zamanlarda tepki olarak yeme sonucu oluşan oburluk ve alkolizm için kullanılır.

FRANKINCENSE : Zihinsel ve duygusal etkileri için çok eski zamanlardan beri kullanılan Frankincense karışıklık içindeki zihne tutarlılık ve düzen sağlar. Kendini güvende hissetmeme kendini eleştirme disiplin eksikliği şüphecilik takıntılı olma yorgunluk ve cesaret eksikliği gibi durumların hepsi bu yağın sakinleştirici ve aynı zamanda canlandırıcı etkisinden fayda sağlayabilirler.Frankincense uzun süreli acı durumlarında ve bir şekilde geçmişe takılmış ya da orada kaybolmuş gibi görünen insanlarda faydalıdır. Korkuların her cinsi – hafif endişelerden panik ataklara kadar-bu yağ ile bir rahatlamaya dönüşür ve kabus klostrofobi ve bilinmeyen şeylerden korkma durumları bu uygulamaya mükemmel cevap verirler.

GALBANUM : Devamlı değişen modları olan insanların özlerine dönmelerini sağlar.

SARDUNYA : Sardunya manik depressif eğilimli kişilerde zihni yeniden dengeler ve içe/ dışa dönüklüğün aşırı uçlarını törpülerendişe ve depresyonu yatıştırır. Genellikle kişilik olarak çok katı olanlar sardunyanın etkilerinden yararlanabilirler.

GREYFURT : Kafa karışıklığı kıskançlık ve hayalkırıklığı gibi olumsuz düşünce durumlarında ilaç olarak kullanılır. Greyfurt bu durumları yok eder ve canlandırıcı karakteri ile kararsızlık sürüncemede bırakma ve geçmiş için kaygılanma durumlarında fayda sağlar. Manik ve depressif arasında gidip gelen durumlarda yardımcıdır.

GUIACWOOD : Meditasyon için de kullanılan Guiacwood rahatlık ve ruhaniliğe teslim olma duygusu verir.

ÇÖRDÜKOTU : Nüfuz eden bir yağ olan çördükotu bulanık zihne berraklık getirir. Gömülmüş duyguları odaklayarak duygusal acıyı azaltır.

IMMORTELLE : Şok korku ve fobilerde faydalıdır.

YASEMİN : Yatıştırıcı ve canlandırıcı bir yağ olan yasemin kendini uzak ve kopuk hisseden kişileri dünyanın daha gerçekçi bir görüntüsüne yakınlaştırır. Depresyon üzüntü tedavisi ile güven aşılama kayıtsızlık ve tembellikten sıyrılmanın sağlanmasında kullanılan ana maddedir. Duyguların bir yay gibi gerilerek katılık duygusal ifade eksikliği ve kıskançlık gibi belirtiler gösterdiği gergin durumlarda faydalıdır. Yasemin endişeyi yatıştırır ve gelecek olaylardan korkanlara soğukkanlılık verir aynı zamanda afrodizyak olarak da kullanılır.

ARDIÇ : Bedene olan etkisi gibi ardıç zihin için de uyarıcı berraklaştırıcı ve destekleyicidir. Zihnin gereksiz bilgilerden arındırılmasına yardımcı olurken aynı zamanda endişe depresyon hafıza kaybı ve duygusal tükenmişlik durumlarında fayda sağlar.

LAVANTA : Lavanta düzenleyici bir ilaçtır. Bir moddan diğerine atlayan duyguları dengeler endişe panik ve histeriyi yatıştırırken depresyon ve halsizlik durumlarında kişiye canlılık sağlar. Uykusuzluk için genel olarak faydalıdır ve manik-depresyon tedavisinde kullanılabilir.

LİMON : Yanan bir kalbi ve zihni yatıştırır tazeler. Düşüncelere berraklık sağlar.

LEMONGRASS : Enerji verici bir yağ olan lemongrass ruhu canlandırır zihne ve duygulara hareket verir ve zihni daha güçlü konsantrasyonlara yöneltir. Dış dünyalarından bağımsız olarak can sıkıntısı çekenler için faydalıdır.

MERCANKÖŞK : Derin ruhsal travmaların seçimidir. Acının yalnızlığında kaybolanları rahatlatır endişehiperaktivite gerilim ve histeri durumlarında zihni yatıştırır ve uykusuzluk vakalarında iyileştirici bir uyku alınmasına yardımcı olur.

MELISSA : Yatıştırıcı ve canlandırıcı bir yağ olan Melissa duygusal blokların kişinin acı çekmesinde etken olduğu durumlarda faydalı bir ilaçtır. Şok panik histeri için kullanılır ve aşırı duyarlı kişileri yatıştırır. Acı içindeki kişiler bu yağ ile olumlu bir bakış açısı kazanabilirler.

MÜRRÜSAFİ : Güçlendirici ve yatıştırıcı olan Mürrüsafi duyguların kızışarak kişiyi güçsüzlük kayıtsızlık ve dürtü eksikliğine sürüklediği durumlarda kullanılır.

NIAOULI : Niaouli zihni uyarır duyguları yeniden canlandırır ve konsantrasyonu sağlar.

PORTAKAL : Enerjisi durgunlaşmış kişiler için yararlıdır. Kasvetli düşüncelerden ve can sıkıntısından arındırır Olumlu bir bakış açısı sağlar ve enerji verir. Portakal yağı psikolojik gerilim ve strese karşı korunma sağlar.

KEKLİKOTU : Psikosomatik rahatsızlıkların tedavisinde faydalı olduğu düşünülmektedir.

PALMAROSA : Kişiye canlandırıcı bir tazelik verir. Yatıştırır ve düşüncelere berraklık verir.

MAYDANOZ : Maydanoz idrar akışını arttırıcı etkisi yanısıra aşırı yüklü zihinleri temizleme özelliği mevcuttur.

PATCHOULI : Dengeleyici bir yağ olan patchouli nesnellik sağlar espritüelliği arttırır kararsızlık durumundaki zihne berraklık verir ve zihni karışık olanların akıllarını başına toplamasını sağlar. Endişeli olanları yatıştırırır.

NANE : Etkileyici ve uyarıcı bir yağ olan nane zihni yabancı konulardan arındırır öfkeden uzaklaştırır zihinsel yorgunluk ve depresyon durumlarında enerji ve dinçlik verir. Kişinin sinirsel heyecan nedeni ile titrediği durumlarda faydalıdır sinirsel güçsüzlükte güç sağlar. Nanenin etkileyici kokusu şok ve histeri durumunda kişiyi yatıştırır.

PETIGRAIN : Yatıştırıcı ve rahatlatıcı bir yağ olan Petigrain bazı etkileri ile Neroliye benzer. Panik ve öfkeyi yatıştırır depresyonda olanlara cesaret verir zihni canlandırır duygusal karışıklığı azaltır.

KIRMIZI BİBER : Çoğu baharat yağı gibi kişinin kendini keyifsiz hissettiği durumlarda faydalıdır. Canlandırıcı ve uyarıcıdır. Yorgunluk ve bitkinlik durumlarında zihinsel enerjiyi arttırır.

ÇAM : Yorgun zihni güçlendirir ve canlandırır.

GÜL : Özelliklere kadınlara faydalı olan güçlü bir ilaçtır. Geçmişte kaybolmuş duygularına aşırı bağlı kendilerinin çok farkında olanlar ya da aşırı derecede ben-merkezli olan kişiler için faydalıdır. Üzüntü ve pişmanlık durumlarında yatıştırıcıdır ruha neşe verir acıyı ve depresyonu özellikle de bu bir doğum sonrası yaşanırsa iyileştirir.

BİBERİYE : Zihin ve duygulara berraklık verir entellektüel yetileri biler ve birikmiş çöpleri temizler. Kendini hafıza zayıflığı ya da zihin karışıklığı şeklinde gösteren zihinsel fonksiyon kaybı durumunda kullanılır. Zihinsel berraklığın olmadığı ve kararsızlığın var olduğu durumlarda odaklanma sağlar ve bir tür koruma hissi verir. Histeri tembellik üzüntü ve "Pazartesi Sendromu”na biberiyenin canlandırıcı özellikleri ile yardımcı olunabilinir.

ROSEWOOD :
Sinir sistemi üzerinde dengeleyici bir etkisi vardır. Bitkinkeyifsiz ve problemlerine fazlası ile boğulmuş olanları canlandırır.

SANDAL :
Sandal bir çok olumsuz duygusal durumla başa çıkabilir.Dinginlik veren bu yağ saplantılar gerginlik gelecek olaylar ya da hata korkusu emniyetsizlik kendini eleştirme ve güven eksikliği ile kuşatılmış olanlar için bir nimettir.Üzüntü ve depresyonu yatıştırır kedere yardımcı olur zor şartlarda sebat sağlar. Bu yağda geçmişteki olaylara gereğinden fazla bağlı olanlar bağlayıcı ipleri kesmek için bir yol içedönük kimseler ise rahatlama bulacaklar. Entellektüel çaba korkusu sandalın etkisi altında erir. Sandal kokusu kendini emniyetsiz hissedenlere korunma hissi verir tekrarlayan rüya problemi olanlara yardımcı olur. Cinsel iktidarsızlık ve frijidite durumlarındaki kullanımı ile ünlüdür ve içgüdüsel duyuların gelişmesine yardımcı olur.

MİNEÇİÇEĞİ : Depresyon için kullanılabilen mineçiçeği rahatlatıcı ve canlandırıcıdır.

VETIVERT : Ruhun hem derin hem de yüzeysel düzeylerine etkileri olan vetivert zihne denge hissi verir.Stres ve gerilim sonucu oluşan problemleri yatıştırırır özellikle sınav dişçi öncesinde yaşanan korku benzeri durumlarda faydalıdır. Derin psikolojik problemleri olanlar özellikle de aşırı hassas ve duygusal yaşamında fazla açık olanlar vetivert kullanımı ile rahatlayacaklardır.

YLANG YLANG : Ylan ylang suçluluk düşmanlık sabırsızlık kıskançlık inatçılık ağzı sıkılık şüphecilik ve öfke gibi elastik olmayan aktif olumsuz duyguları yatıştırır. Uzak ve soğuk hissedenler için faydalıdır kendilerini aşırı eleştirenlere ve güvensiz olanlara kendine değer verme hissi sağlar ve kolay telaşlanan mizaçları yatıştırır. Endişe depresyon uykusuzluk ve şok durumlarında faydalı olduğu gibi geleneksel olarak cinsel iktidarsızlık ve firijidite durumlarında afrodizyak olarak kullanılmaktadır.


daywest isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Bitkisel Yağların Psikolojik Etkileri...

Bitkisel Yağların Psikolojik Etkileri... konusu, SAĞLIK / Alternatif Tıp forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: sakinleştirici bitkisel yağlar, sakinleştirici yağlar, rahatlatıcı bitkisel yağlar, rahatlatıcı yağlar, sakinlestirici yaglar, rahatlatan bitkisel yağlar, rahatlatici yaglar, sakinlestirici bitkisel yaglar, rahatlatan yağlar, sakinleştiren yağlar, sakinleştirici bitki yağları, uyarıcı yağlar, rahatlatıcı bıtkısel yaglar, insanı rahatlatan yağlar, rahatlatan yaglar,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bitkisel Üretim Bölümü Nedir? - Bitkisel Üretim Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 02:25
Psikolojik sözlük Hürriyet Sağlık Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 10-07-2008 02:51
Kızartmalık yağların kanserojen etkisi var Bakımlı Kadın Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 09-07-2008 03:00
Psikolojik ilkyardım gizem Psikoloji 0 05-07-2008 06:12
Giyside kullanılan renklerin psikolojik etkileri Forum Ana Psikoloji 0 05-03-2008 03:34

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:36 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats