Bakimliyiz.Com

-   Alternatif Tıp (http://www.bakimliyiz.com/alternatif-tip/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Konuşma Bozukluğuna İyi Gelen Bitkiler (http://www.bakimliyiz.com/alternatif-tip/62073-konusma-bozukluguna-iyi-gelen-bitkiler.html)

elif 08-09-2010 02:44

Konuşma Bozukluğuna İyi Gelen Bitkiler
 
Konuşma Bozukluğuna İyi Gelen Bitkiler

Kekemelik insanların en büyük sorunları arasında yer almaktadır. Gerek kendinizi ifade konusunda gerekse günlük konuşmalarda insanlara büyük sıkıntı yaratan bu hastalığı bitkilerle tedavi etmek mümkün.
Çocuğunuz kekelemeye başlarsa hemen bir ortofonist’e gösterin bu hekimler konuşma bozukluğu üzerine uzman olduklarından kısa zamanda rahatsızlığın üzerine gidecekler, sebebin psikolojik veya nörolojik nedenden mi yoksa fiziksel veya genetik bir nedenden mi olduğunu bulacaklar, kısa zamanda sorunu çözeceklerdir.

Burada önemli olan nokta büyüklerin, çocuklarda konuşma düzensizliği konusunda en küçük bir şüpheye düştüklerinde vakit geçirmeden uzmanına danışmalarıdır.

Bu olay genellikle 3-6 yaş çocuklarında ortaya çıkar ancak daha ileri yaşlarda başlayan kekemelik olaylarında veya ileri kekemelik aşamalarında olay karışık ve ciddi bir durum alacağından hekim tedavisi yanında kekemelik çeken kişilerin ağızlarına yutamayacak büyüklükte temizlenmiş birkaç

çakıl taşı alarak boş bir arazide sabah akşam onbeş dakika kadar yüksek sesle konuşmalarını, seslerini kısmayacak şekilde bağırıp çağırmalarını şiddetle tavsiye ederiz.

Göreceksiniz ki hekimin uyguladığı tedavi sanki olayın başında müracaat edilmiş gibi çabucak netice alacaktır. Bu olay sabah akşam tekrarlandıktan sonra boğazınız için ballı ıhlamur içmeyi de sakın unutmayın.

Kekemeliğin Tedavisi İçin Gereken Şifalı Bitkiler:

Çam sakızı, Amber, Kekik, Hardal, Akır-ı karha, Cersiye, Bal

Hazırlanış Şekli:

* Çam sakızı ve amber sert bir zeminde dövülerek ezilir. Elde edilen karışım macun kıvamına gelinceye kadar bal ilave edilerek yoğrulur.

Hazırlanan bu macundan yemeklerden sonra dilin altına sürülür.Kekik, hardal ve akır-ı karha bitkileri aynı kapta demlenir. Elde edilen sıvı süzüldükten sonra dinledirilir.

Hazırlanan bu karışımdan günde beş-altı defa gargara yapılır.
* Cersiye yaprakları kurutulduktan sonra suda yirmi dakika süre ile kaynatılır. Tülbentle süzüldükten sonra bir süre dinlendirilir. Elde edilen bu sıvıdan tedavi süresince hastaya bol bol içirtilir.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:54 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.