bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Arabalar

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 30-03-2010, 07:58   #1 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Alfa Romeo Hakkında

Alfa Romeo


Alfa Romeo Hakkında

Otomobil Markası

Üretildiği ülke: İtalya Kurulduğu Yıl: 1910 İsmi Nereden Geliyor: Anonima Lombarda Fabbricca di Automobili kısaltması ve Nicola Romeo’nun soy ismi Kurucusu: Nicola Romeo Amblemin Anlamı: Kırmızı haç soyluluğu beyaz zemin halkı ve köylüleri simgeliyor. Taç giymiş engerek yılanı ise soylu Viscoti Ailesi’nin armasından alındı
Alfa Romeo Hakkında
Alfa Romeo İtalyan bir otomobil üreticisidir. 1907 yılında Milanlı aristokrat bir aile tarafından kurulan Alfa Romeo 1986 yılında Fiat'ın bir parçası olmuştur.

TUTKU

1910/1915 İlk Amblem
Alfa Romeo Hakkında

Alfa Romeo markası iki Milano sembolünden oluşuyordu: Mavi fonda Milano Beyliğinin simgesi yılan (Teknik Ofiste çalışan bir genç tarafından Filarete Kulesinden Castello Meydanından geçen tramvayı koca bir yılan gibi
Alfa Romeo Hakkında
seyrederken aklına gelen fikirden yola çıkılarak tasarlanmıştır.) ve beyaz fonda kırmız haç metalik bir daire içine alınıp üzerine ALFA (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili- Lombarda Anonim Otomobil Fabrikası) ve MİLANO yazıları Savoya Ailesinin simgesi olan düğümlerle ayrılmış olarak yazılmıştır.
1910'dan bir dergi
"ALFA: tüm bir program için söylenen bir kelime veya daha iyi söylemek gerekirse bir programın daha net bir şekilde açıklaması anlamına gelmektedir. Alfabenin birinci harfini belirlerken aynı zamanda bir başlangıç noktasını simgelemektedir bu başlayan gelişen yeni bir hayattır..."

Alfa Romeo Hakkında

1915/1925 İkinci Amblem
ALFA ROMEO MİLANO yazısı amblemde Nicola Romeo'nun fabrikayı satın almasından sonra yer alan yeni yazıdır.
Alfa Romeo Hakkında

İlk Otomobil
1920 yılında Alfa Romeo markasıyla ilk otomobil Torpedo 20-30 HP doğdu.Alfa Romeo Hakkında

Targa Florio (dört yapraklı yonca plakası)
Autocar dergisinde 180 km içersindeki 1500 virajıyla ki bunlardan sadece 21’i düzlemdedir 4 kere dönülmesi gereken parkurun "sert mizac"ından kendinden geçerek bahsetmektedir.

Bu on senelik dönemin afişleri

Alfa Romeo Hakkında Alfa Romeo Hakkında8C 2300


Alfa Romeo Hakkında

Üretim yılı: 1931- 1934
Motor: sıralı 8 silindir çiftbloklu hafif döküm gövdeli çelik saplamalı motor.
Silindir Hacmi: 2336 cm³
Güç: 5000 devir/dak'da 142 HP (kısa-uzun model)
5200 devir/dak'da 155 HP (Spider yarış modeli)
5400 devir/dak'da 165 HP (Monza modeli)
5200 devir/dak'da 155 HP (1931 Le Mans modeli)
5400 devir/dak'da 165 ve 180 HP (1932-34 Le Mans modeli)
Maksimum Hız: 165 km/saat'den(Uzun model) 225 km/saat'e kadar (Monza modeli) .

Alfa Romeo Hakkında
Seçkin Otomobil

Spor otomobilleri kategorisindeki üstünlüğü sürdürmek amacıyla sekiz silindirli bir motor tasarlandı. Bu motor Spider ve Telaio Corto Torpedo uzun ve tek kişilik özel gran premio Telaio modellerine ayırt etmeksizin monte edilen 2336 cc 1750 6C modeli ile aynı silindir çapı ve stroka sahipti.
Motorun yapısı 6 silindirliye nispeten motorun ortasındaki dağıtım kumandası aşağı doğru sıralanmış bir dizi dişli eklenerek düzenlenmiştir. Silindir grubu sıcak saplamalı çelik milli hafif dökümden iki yarı blokdan oluşmaktadır. Hafif dökümden imal edilmiş ve iki kısımdan oluşan silindir kapağı dünya çapında bir yeniliktir. 1931'de Mille Miglia yarışlarındaki hayalkırıklığından sonra otomobil Targa Florio Yarışını kazanır. Bundan sonra Le Mans'ta hem 2/4 kişilik Spider ile hem de Gran Premio Monza ve Le Mans'ta çift kişilik ile bir seri başarıya imza atar. Jano tarafından tasarlanan modelin üretimi 1931 yılında başlandı değişik versiyonlardan sonra 188 değişik şase tasarımı ile 1934 yılında bitti.
TUTKU

Alfa Romeo Hakkında

Marka 1946 / 1972
Kraliyetin sona ermesi ve cumhuriyetin ilanıyla birlikte marka ambleminde yer alan Savoya Düğümleri sembolü yerini dalgalı iki çizgiye bırakmışlardır. Çapı 54 cm.dir. 1950 senesinden itibaren emaye kaplı pirinç üzerine gerçekleştirilmektedir.

Alfa Romeo Hakkında

Başarının sembolü olarak Alfa Romeo
Başka bir deyişle direksiyonunda sanat dünyasının önde gelen kişilerinin yer aldığı Alfa. "Freccia d'Oro" (altın ok) sportif modeli büyük başarılara imza atıyor ve bu Milanolu aracın ünü sınır tanımıyordu. Müşterileri : Mısır Kralı Faruk Ali Han Alfa Romeo HakkındaRita Hayworth Tyrone Power Monako Prensi Ranieri. Toto'ya (İtalyan bestekar tiyatrocu ve komedi filmleri yıldızı) 1950 senesinde Bari'de dört kapılı bir "2500" hediye ediliyor. Rita Hayworth ise 1950 senesinde yine bir "2500" tercih ediyordu.


Üstün
Heyecan verici hatlar ve ulaşılamaz bir klas. 1949 senesinde "6C 2500 Super Sport Villa d'Este" modeli aynı adı taşıyan otomobil ile tasarım zerafeti yarışmasında birincilik kazandı.
Alfa Romeo Hakkında Alfa Romeo Hakkında Alfa Romeo Hakkında
Yarış arabası Alfa 3 F (Farina Fangio Fagioli). "Alfetta" adında bir efsane

1950 ve 1951 senesi dünya şampiyonu. Başka markalarla da dört dünya şampiyonası kazanmış biri olarak Manuel Fangio şöyle der : "Alfetta kullanmış olduğum en güzel yarış otomobili".


Alfa Romeo Hakkında Alfa Romeo Hakkında

Tutku

Alfa Romeo Hakkında
Giulietta

İtalyan malları arasında sembol teşkil eden ürünlerden biridir. Şair Leonardo Sinisgalli tarafından önerilen Shakespear vari ismi sayesinde tüm dünyanın dikkatini kısa sürede çekmeyi başarmıştır.


Alfa Romeo Hakkında

Yarışlar için Giulietta
"Giulietta SS" modelinin hatları Milano / Torino otoyolunda yapılan aerodinamik araştırmalar neticesinde tasarlanmıştır. Aracın yarısı yün iplikleriyle kaplanmış ve bunu takip eden bir araçtan da fotoğraf ve filmleri çekilmiştir. Rüzgarın etkisiyle uçuşan yün ipliklerin yönleri incelenerek aracın karoser hatları üzerinde değişiklikler yapılmıştır.

Alfa Romeo Hakkında
Bayanların hoşlandığı Alfa Romeo

1955 sinema otomobil rallisi. Gina Lollobrigida 1900 Tİ ile 1955 Abruzzo ve Molise Bölgeleri Güzellik Yarışmasında. Yarışmacılardan biri 1900 ile. Görsel amaçlarla kullanılan 1900 "maceraperest" olmasını da iyi biliyor: 1958 sensinde iki hanım bu araçla kuzey kutbuna ulaşıyorlar.

Alfa Romeo Hakkında
Alfamani

Spor otomobiller "Alfamani" salgınını başlatıyorlar: Fausto Coppi de bir Alfa 1900 sahibi olma arzusuna kapılıyor (1952). İtalya'yı ziyaret eden Hollywood yıldızları Portello'ya uğramadan edemiyorlar: Tyrone Powe bir "Disco Volante"nin (uçan daire) ilk sürüşünü yapıyor Rita Hayworth ise 1950 senesinde bir "2500" ü tercih ediyor.

Alfa Romeo Hakkında Alfa Romeo Hakkında
Yeni modeller İtalya'nın endüstriyel gururu olarak gösterilerek ilk tanıtımları Cumhur Başkanına yapılıyor. Arjantin Başkanı Peron 1955 senesinde bir "3500" satın alıyor.
Kral Baldovino 1956 yılında Alfa Romeo standını ziyaret ediyor. Ürdün Kralı Hüseyin Afrika'da düzenlenen ve "Giulietta Sprint"lere özel bir yarışa katılan pilotları ödüllendiriyor. Alfa Romeo tutkunluğu Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'de yeni veya klasik Alfa Romeo sahiplerinin ve bu markayı sevenlerin üye oldukları "kulüpler" kuruluyor.
Bu on senelik dönemin afişleri
Alfa Romeo Hakkında

Alfa Romeo Hakkında
Marka


1960’dan beri plastik malzemeden üretiyor.
Alfa Romeo Hakkında
1961 senesinde 100.001nci "Giulietta"nın üretilmesiyle alışılagelmiş şampanya şişeli kutlamalar yapıldı (fotoğraf). Portello'da düzenlenen törenlerde aktris Giulietta Masini şeref konuğu oldu.
2600 hakkında
"İstemeseniz bile bu araçla yolculuk etmek çok kolay mükemmel sessizliği ve sürücüyü yormaksızın süratlenmesi sizleri hızlanmaya davet eder gibi... İnsan yüksek mühendislik ürünündeymiş gibi bir duyguya kapılıyor... Her gün kullanılan araçların bir çok meziyeti olabilir. Ancak hiçbiri bu "sihirli halıya" benzemiyor". John Belster Autosport dergisi Haziran 1962.

Alfa Romeo Hakkında

Alfa tutkusu Alfamani
Savaş sonrasından itibaren hem İtalya'da hem de tüm dünyada klasik veya modern Alfa Romeo tutkunlarını bir araya toplayan "kulüp" ve "dernekler" kuruluyor. 1962 sensinde Roma'da tarihi öneme sahip tüm Alfa Romeo otomobilleri kapsayan R.İ.A.R. (İtalya Alfa Romeo Sicili) kurulmuştur.

Alfa Romeo Hakkında

Giulia 1600 Sprint
"Sürücüsüne vermiş olduğu zevk düşünülürse onun sunduğu imkanları sunan ve bu konuda onunla rekabet edebilecek otomobiller gerçekten de azdır... Otomobil kullanmanın yorgunluğu neredeyse hiç hissedilmiyor... Bu otomobili kullanmak gerçek bir zevk".


Alfa Romeo Hakkında
Autosport dergisinden John Belster "1750"yi şöyle değerlendiriyor : "... tipik bir Alfa Romeo aracı. Otuzlu yılların 1750 modelini hayal etmiş yaşta olanlar bu aracın da aynı adı ziyadesiyle hak ettiğini kabul etmelidirler".


Alfa Romeo Hakkında

1966 "Alfa Spider"ler için önemli bir yıl oldu.
Alfa Romeo "1600 Spider" modeline isim vermek için bir yarışma açıyor. Yarışmayı Brescia'dan "Duetto" adını öneren bay Guidobaldo Trionfi kazanıyor. Fotoğrafta Alfa Romeo'nun başkanı Luraghi kendisine yarışmanın ödülü olan yeni "Spider"ın anahtarlarını verirken görülüyor.


Spider "Duetto"nun başarıları okyanusun diğer tarafına da ulaşıyor.

1966 senesinin Mayıs ayında üç adet araç "Raffaello" gemisine yüklenerek Amerika Birleşik Devletlerinde tanıtılmak üzere yola çıkartılıyor. Araç Amerikan sinemasının yıldızı oluyor. 1967 senesinde çevrlilen filmin baş rolünü Dustin Hoffman'ın oynadığı Mike Nichols'un meşhur "Diplomalı" ("The Graduate") Duetto Amerika'da "Graduate" versiyonunda da satılıyor.

Bu on senelik dönemin afişleri
Alfa Romeo Hakkında Alfa Romeo Hakkında
Alfa Romeo Hakkında
1972 den bu yana Marka

Pomigliano’da açılan ALFASUD tesisleri ile birlikte amblemdeki “MİLANO” yazısı kaldırıldı ve Milano şehrinin iki simgesi ve üzerinde “ALFA ROMEO” yazısı kaldı.


Alfa Romeo Hakkında
Emniyet güçleri “Büyük Yılan Üreticisinin” sadık müşterileridirler.
Alfa Romeo otomobilleri üstün randımanlarıyla gerek takip ve gerekse yakalama operasyonları gibi acil durumlar için ideal araçlardır. Polis birimleri yıllar boyunca açılır tavanlı şık “1900 Tİ” Alfa Romeo Hakkında modelinden altmışlı yılların asker yeşili rengindeki unutulmaz “Giulia”larına kadar birçok aracı kullanmışlardır. Diğer ülkeler de tercihlerini de bu İtalyan aracından yana kullandılar. Örneğin İsviçre ve Malezya polis teşkilatında da “Giulia 1.6” kullanılmıştır. İtalya’da “Giulia” modelinden sonra “Giulietta” ve daha sonra da ‘80li yıllarda “75” modeli kullanılmıştır.

Alfa Romeo Hakkında
Alfa Romeo kimliği

Bir otomobil fabrikası efsanevi bir marka bulaşıcı bir virüs (1970 senesinin unutulmaz reklam kampanyasında da söylendiği gibi). Alfa Romeo tam anlamıyla nedir? İkinci dünya savaşı sonrasından 1974 senesine kadar “proje şefliği” görevini üstlenen Orazio Sata 1974 senesinde yapılan bir röportajda şöyle anlatmaktadır: “Alfa Romeo sıradan bir otomobil fabrikası değildir; burada üretilen otomobiller sıradan araç üretiminin ötesindedir. Bu bir taşıt aracı yaşanan bir tutku bir coşkudur. Bu bir yaşam tarzı ve motorlu bir taşıtın farklı algılanmasıdır. Tanımları zorlayan bir kavramdır. Bütünü insan kişiliğinin tarifi mümkün olmayan anlatımı gibidir. Bunlar mantıktan da öte bir duygu tutku ve kelimelerle ifadesi zor olan insanın ruh halleri gibidir. Aslına bakılırsa bunların bir bölümü mekanik aksamdan oluşuyor ve dolayısıyla da tanımlanmaları gayet kolaydır. Bunlar en iyi olmanın olmazsa olmaz olduğu yarış faaliyetlerinin ürünü olan kavramlardan doğmaktadır.

Alfa Romeo’lar moda oluyor.
1970 Spor Otomobiller Güzeli Luciana Pegoraro mukavemet yarışlarında büyük başarılar sağlayan “33” modeliyle poz vermektedir.
Alfa Romeo Hakkında

Bir “uzay” markası
Amerikalı astronot Charles Conrad 1976 senesinde verdiği pozları haliyle “uçan daire” yanında vermiştir.


Alfa Romeo Hakkında

Sahnelerin baş köşesinde
Sinemanın yıldızı Alfa Romeo. 1978 senesinde Giancarlo Giannini ve Goldie Hawn’ın başrollerini paylaştıkları ve rejisörlüğünü Mario Monicelli’nin üstlendiği “Anita ile Yolculuk” filminin yıldızı bir “Giulietta”dır.
Alfa aynı zamanda birçok macera ve polisiye filmindeki takip sahnelerinde özellikle de “Giulia” modeli ile boy göstermenin yanı sıra reklam filmlerinde de yer almıştır. Bu da özellikle yetmişli yıllara özgü bir moda olmuştur.
Giorgio Boca “Alfa Romeo’lar eğlendirici otomobillerdir.” diyerek “1960 senesinden beri hep kırmızı renkte Alfa Romeo kullanmaktayım. En çok beğendiğim modeli ise virajlarda mükemmel bir yol tutuşu sağlayan sisteme sahip olan Alfetta 2000 modelidir” diye devam etmektedir.

Bu on senelik dönemde kullanılan afişler
Alfa Romeo Hakkında Alfa Romeo Hakkında
Dönemlik ve tarihi arabalar modası her geçen gün biraz daha yayıldı. Alfa Romeo'nun zaferlerle dolu yarış tarihini pistlerde savunacak birçok tutkulu Alfa "DOC" sahibinin katılımıyla "Portello Tesisleri" doğdu. İsim Alfa Romeo'nun orijinal merkezi Portello caddesi boyunca uzanan yerden türedi bu şekilde isimlendirilmişti çünki Milano Castello Sforzesco'nun büyük bir kapısına açılıyordu.


Alfa Romeo Hakkında

Alfa Romeo'da bir Star
İtalya'ya bir dizi konser vermeye gelen Liza Minelli bir "90" içinde.Bu on senelik dönemde kullanılan afişler
Alfa Romeo Hakkında Alfa Romeo Hakkında
Alfa 156'nın piyasaya sürülmesiyle (Eylül 1997) Alfa Romeo markasının yeniden pazardaki yerini alması Avrupa çapında önemli bir an oldu.
Alfa 156 1998 yılının otomobili oldu. 27 Kasım 1997’de 21 ülkeden 56 gazeteci Alfa 156'yı 1998 yılının otomobili seçti. Bu ünvan uluslarası otomobil basınında en prestijli ödüldür ve bu ödülü ilk kazanan Alfa Romeo 156 modeli oldu.
Alfa 156 tamamen orijinal tasarımlı bir otomobildir. Çizgisi güçlü ve dayanıklıdır yolu kararlı bir şekilde kavrar. Magnezyum ve Alüminyum bağlar gibi özel malzemelerden üretilmiş güçlü ve donanımlı bir motora gelişmiş suspansiyon sistemine çok iyi aktif ve pasif güvenliğe sahiptir. Alfa 156 yenilikçi dayanıklı güvenilir bir tasarımın yeni teknolojik çözümlerin meyvalarını “sürüş keyfi ve güvenlik” olarak verdiği bir zihniyetle üretilmiştir.
Alfa Romeo Hakkında Alfa Romeo Hakkında Alfa Romeo Hakkında
Eylül 2001'de nefes kesen performanslara sahip iki araç Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı: Alfa 156 GTA ve Sportwagon GTA. Başlıca sedan ve station wagon modellerinin tarz yönünden tamamıyla değiştirilmemesine ancak daha sportif bir görünüm kazandırılmasına karar verilmişti. Bu araçlardaki esas yenilik teknik özelliklerinde yatmaktadır: yeni GTA'larda; 6400 dev/dak'da 250 bg motor gücü üretebilen ve 5000 dev/dak'da 30 kgm azami torka sahip 3.2 litrelik yepyeni bir motor bulunmaktadır. Alfa 156 GTA ve Sportwagon GTA Şubat 2002'den beri piyasada bulunmaktadır. Spor araç efsanesi hala yaşıyor ve dimdik ayakta. Şubat 2003. Sadece güzellik yetmez.
Alfa Romeo'nun yeni reklam stratejisinde vurgulanan kavram "Sadece güzellik yetmez" sloganıdır ve şekilden daha da önemli özelliklerin varlığını ifade etmektedir. Alfa Romeo stil ve zarafetin yanı sıra teknolojik yenilikler ve benzersiz sürüş keyfiyle de eşanlamlıdır.
Mart 2003 kırk yıl sonra Autodelta.
Auto-Delta Alfa araçlarını uluslararası şampiyonalara hazırlamak amacıyla 5 Mart 1963'te kurulmuştur. O yıllarda Alfa Romeo Giulia TZ modeliyle tüm spor yarışlarında zaferlere imza atmıştır. Şimdi ise kırk yıl sonra Gabriele Tarquini'nin kullandığı Alfa 156 GTA ile FIA ETCC Sürücüler Şampiyonasında Autodelta 21 Ekim 2003'te Avrupa Binek Otomobiller Takımlar Şampiyonası'nda kazanılan zafer sayesinde rolünü tekrar keşfetmiştir.
Alfa Romeo Hakkında

Mart 2003. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'ndaki Kamal.
Geleceği etkileyen bir proje. 2002 yılında Alfa Romeo Stil Merkezi 435 cm uzunluğunda 186 cm genişliğinde ve 162 cm yüksekliğindeki Konsept Otomobili Kamal'ı yarattı. Markanın geleneksel kompakt boyutlarına sahip olan kendi sınıfında benzersiz model bu özelliği ile üstün manevra kabiliyetine ve dengeye sahiptir ve ayrıca normal bir arazi aracında bulunabilecek esneklik ve sportif tarzı sayesinde konforlu bir sedan araçta tatmin edici bir sürüş keyfi yaşatmaktadır.
Eylül 2003. Frankfurt Otomobil Fuarı'nda "8C Competizione".
Yeni Alfa Romeo Konsept Otomobiline "8C Competizione" adı verildi. Baştaki "8C" 30'lu ve 40'lı yıllarda tasarımcı Vittorio Jano tarafından yaratılan ünlü "8 silindirli" motora sahip otomobillerde kullanılan kısaltmayı temsil etmektedir. Diğer yanda "Competizione" ismi 1950 yılında ünlü Mille Miglia yarışında efsane ikili Fangio ile Zanardi'nin kullandıkları spor sedan otomobil 6C 2500 Competizione'ye ithafen bir simge niteliğindedir. Çoğunlukla karbon-fiberden yapılmış bu çekici ve orijinal bir tarza sahip "iki kişilik" araç 1900 mm'lik genişlik 4278 mm'lik uzunluk 1250 mm'lik yükseklik ve 2595 mm'lik dingil mesafesi gibi cömert oranlara sahiptir.Geniş tekerlekler (önde 245/40 - R20 ve arkada 275/35 - R20) ve arka çamurlukların güçlü "kasları" ile aracın kusursuz karakteri vurgulanmaktadır.
Alfa Romeo Hakkında
Mart 2004. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nda Crosswagon Q4 ve 156 Autodelta.
Alfa Romeo yepyeni özellikleriyle birlikte 74. Cenevre Otomobil Fuarı'nda. Alfa Romeo'nun son övünç kaynağı olan Alfa Crosswagon Q4'ün dünya prömiyerinin yapılması Alfa'nın dört tekerlekten çekişli araçlara döndüğüne bir işaret sayılabilir. Ortalarda dolaşan "cuore sportivo’ sözü; Alfa 156'nın 3.5 litrelik V6 motorlu ve hafifletilmiş gövdeye sahip yepyeni prototipi Gabriele Tarquini'nin 2003 ETCC Sürücüler Şampiyonluğunu kazanmasını sağlayan yarış versiyonundan yola çıkılarak hazırlanmıştır.

Alfa Sportwagon

Alfa Romeo Hakkında

ÜRETİM YILI: 2000
MOTOR: Sıralı dört silindir önden çekiş – 60oV’de 6 silindir önden çekiş (2.5 V6) – sıralı 5 silindir önden çekiş (2.4 JTD)
SİLİNDİR HACMİ: 1598 cc (1.6TS) – 1747 (1.8 TS) – 1970 (2.0 TS) – 2492 (2.5 V6) – 1910 (1.9 JTD) – 2387 (2.4 JTD)
MOTOR GÜCÜ: 88 kW – 6300 devirde 120 bhp (1.6 TS) 103 kw – 6500 devirde 144 bhp. (1.8 TS) kW 110 – 6400 devirde 155 bhp (2.0 TS) 138/141 kW – 6300 devirde 190 bhp. (2.5 V6) 81 kW – 4000 devirde 115 bhp. (1.9) JTD) 103 kW – 4200 devirde 136 bhp. (2.4 JTD)
AZAMİ SÜRAT: 192 – 230 km/saat Alfa Romeo HakkındaAlfo Romeo tarzı sportif wagon.
Alfa 156’nın station-wagon versiyonu Alfa Sportwagon 2000 yılında piyasaya sürüldü. Teknik aksamını ve motorunu 156’dan almıştır: Dört benzinli motor ve iki turbodizel JTD. 2.0 Twin Spark Selespeed sıralı şanzımana direksiyon üzerinde kumanda düğmelerine ayrıca şehir trafiğinde sürüş için tamamen otomatik City fonksiyonuna sahiptir.
2.5 V6 24v 6 vitesli versıyonu ya da sürücünün dilediği zaman otomatik ve düz vites arasında seçim yapmasına imkan veren Q System versiyonuyla satışa sunulöaktadır. Otomobilin gövdesinde bükülmeye karşı oluşturulan yüksek dayanıklılığın yanı sıra öndeki çift üçgen kollu süspansiyon ile arkadaki geliştirilmiş McPherson süspansiyonu arasındaki mükemmel bir denge oluşturulmuştur. İsteğe bağlı bir ekstra olarak otomobile eklenen arka Nivomat süspansiyonu sayesinde herhangi bir yükün yol açtığı denge değişiklikleri gerçek zamanlı dengeleme kabiliyeti ile anında giderilecektir. EBD ile birleştirilen son kuşak ABS sistemi fren gücünün dört tekerlek üzerine en iyi şekilde dağılımını garanti etmektedir. Aynı zamanda otomobıl hızınız ne olursa olsun kavislerde dengeli ve keskin bir viraj tutuşu da sunmaktadır.
Otomobil sportif kullanımın sınırsız özgürlüğü ile evin sağlayabileceği çok yönlü konforu bir araya getirmektedir.


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 2 üye, SÜKÛT adlı üyemize teşekkür etti.
jumaru (30-03-2010), Jülyet (30-03-2010)

Alt 30-03-2010, 08:01   #2 (permalink)
 
Jülyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Alfa romeonun da müthiş otoları var..


Jülyet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 30-03-2010, 08:09   #3 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

kesinlikle katılıyorum... :)


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 30-03-2010, 08:13   #4 (permalink)
 
jumaru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

bende katılıyorumm


jumaru isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Alfa Romeo Hakkında

Alfa Romeo Hakkında konusu, FORUM GENEL / Arabalar forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: alfo almınyum,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
ALFA Romeo Alfa Mito Jülyet Arabalar 2 27-03-2010 01:02
Romeo ve Juliet nimlahza Destanlaşan Halk Hikayelerimiz 0 11-02-2010 11:17
Romeo Gigli 2008 Bkmlyz Markalar ve Mağazalar 0 05-04-2008 06:09

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:43 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats