PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saç uçlarının kırılmasını nasıl önlersiniz?


Я
18-01-2013, 01:13
Saç uçlarının kırılmasını nasıl önlersiniz?

Kırık saç uçlarından birkaç durum sorumludur: Kuru saç, agresif şampuanlar, sıcak ısıda saç kurutmak ve kimyasal bakımlardan dolayı aşırı yıpranma. Saç uçları yanlış muameleye en fazla maruz kalan yerlerdir. Saç yaşlı olduğu için kötü görünür. Omuz hizasındaki saçlar yaklaşık üç yaşındadır.

Kırık saç uçları problemini çözmek için; yıpranmış saçlar için şampuanla, durulama ürünleri ve saç bakımları saçların bol bol beslenmesini sağlar. Bu kırık saç uçlarının en azından gelecek şampuana kadar yola gelmesini sağlar. Tek sorun kırık uç ise kırık uçlu saçlar için özel bir şampuan yardımcı olacaktır. Şampuanı eşit miktarda su ile karıştırın, daha sonra kuru saçın sadece köklerine uygulayın. Köpürtmek için çok az miktarda su kullanın ve daha sonra durulayın. Durulama suyundaki şampuan saçın uçlarını temizlemeye yetecektir.

Kırık saç uçlarıyla mücadele etmek için saçlarınızın uçlarından aldırın. Önce iyi haberi verelim: Piyasadaki iyi ürünler sayesinde artık çok daha az kişinin saçlarında kırık uç var. Yeni ürünlere rağmen hala kırık saç uçlarıyla mücadele etmek zorundaysanız bir saç stilistini ziyaret ederek kabarmayı uzun vadeli olarak önleyebilirsiniz. Saç bakım uzmanları kırık saç uçlarını üstteki saçın altına gizleyecek özel teknikler uygulayabilir. Saçı uçlarından bir santimetre aldırmak iyi bir fikir. Sekiz ila on haftada bir saç uçlarından bu şekilde aldırırsanız saçınız büyümeye devam edecektir, çünkü saç ayda 1 ila 1.5 cm uzar. Düzenli olarak saç uçlarınızdan aldırarak daha dolgun ve daha sağlıklı saçlarınız olmasını sağlarsınız.

Kırık saç uçlarına son vermek için araçlar:
 Düzenli olarak kırık saç uçları sorunuyla mücadele ediyorsanız kesinlikle yüksek kaliteli aletlere ihtiyacınız var. Kesinlikle kalitesiz ucuz tarak veya metal telli fırça kullanmayın. Bunlar yerine doğal (domuz kılından) fırça ve gerçek boynuz veya tahtadan yapılmış tarak kullanın. Bunlar çok iyi sonuçlar verir. Saçlara zararlı olan krepe tarak veya fırçalarını kesinlikle kullanmayın.
 Saçınıza özellikle ıslakken sevgi ve özenle bakım göstermelisiniz. Islakken saçınıza tarayarak açmanın dışında hiçbir şey yapmayın, sadece havluyu saça hafifçe bastırarak suyunu alın; saçınızı havluyla kurulayarak kurutmayın.

 Kırık uçla kıvırcık saçlar tatlı badem yağı, Jojoba, Macadamia veya argan yağı gibi yüksek-kaliteli hafif yağlardan çok fayda görürler. Lütfen zeytinyağı kullanmayın. Zeytinyağı oldukça ağırdır. Birkaç serum yada argan yağı ile parmak uçlarınızda ovuşturun ve saç uçlarına yumuşakça masaj yapın.

Uyurken saç bakımı yapabilecekken neden gündüzleri değerli zamanınızdan o kadar harcayasınız ki! Gece saç bakımı yapmak çok etkili, üstelik tatlı bir uyku çekmek sadece tatlı rüyalar değil daha da güzel saçlarla uyanmanıza yol açacaksa neden olmasın? Uykuda bakımın sihrini size öğretmeye hazırız.

Bir gecede mükemmel saçlar:


Elbette saç maskeleri, kürler ve bakımlar 20 dakika uyguladığınızda işe yarayacaktır, ama esas güçlerini gece boyunca gösterirler. Uyumadan önce güçlü bakım ürününü saçınıza masaj yaparak tel tel uygulayın. Sonra bakım ürününün gücünü daha da artırmak için fön makinenizle biraz ısı uygulayın. Alternatif olarak yastığınızı geniş bir havluyla kaplamak isteyebilirsiniz. Sabahleyin saçınızı şampuanlayıp bolca durulayın. Tekrar saç kremi kullanmak genelde gerekmez. Saçınız çok yumuşak olabilir ve bu nedenle şekillendirmesi zordur. Biraz şekillendirici köpük veya sprey sıkarak saçınızın istediğiniz şekli tutmasını sağlayabilirsiniz.

Boyalı saçın rengi zamanla solmaya eğilimlidir. Ancak boyalı saçlar için özel saç maskeleri veya saç kremlerini kullanarak bir gecede saçlarınıza yeni bir parlaklık getirebilirsiniz. Bakım pigment içerir ve saçı çok ince bir parlaklıkla kaplar; bu da rengi yoğunlaştırıp parlamasını sağlar.

Kırılgan, zayıf ve pek de canlı olmayan saçlara bir gecede eski dolgunluğunu geri getirebilirsiniz. Keratin içeren saç kürleri ve bolca yapı taşları içeren durulama ürünleri saçlarınıza çok iyi gelecektir. Saç küründeki aktif maddeler saçtaki zayıf noktaları kapar. Onarım kürünü saçınıza masajla yedirin ve bir gece saçınızda bırakın. Sabahleyin saç kürünü duruladıktan sonra saçınızı her zamanki gibi yıkayabilirsiniz.

Misafir
19-08-2015, 10:36
saçı en sağlıklı yıkama yöntemini yazarmısınız?

Я
29-09-2015, 05:00
saçı en sağlıklı yıkama yöntemini yazarmısınız?

Saç nasıl yıkanır ? Saç yıkama yöntemleri (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/150796-sac-nasil-yikanir-sac-yikama-yontemleri.html) başlığına bakabilirsiniz.