PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saç uçlarının kırılması nasıl önlenir?


Я
18-01-2013, 01:22
Saç Kırılmalarını Önlemek

Saç Kırılması Nedir, Sebepleri Nedenleri Nedir, Saçlarımız Neden Kırılır?

Saç kırılmalarının temel sebebi, kullanılan veya yapılan uygulama yanlışlıklarından kaynaklanmaktadır.

Saç Kırılmasına Sebep Olan başlıca Sebepler Nedenler

Boya, perma, Kimyasal saç bakım ürünlerinin çok sık kullanılması, Saç kurutucu ve düzleştirici şekillendiricilerinin çok yoğun kullanımı, Saçlara sık fön yapılması, Saçların çok sık toplanması ve arkaya doğru toplarken lastik iplerin kullanılması ve saçları aşırı sıkma, gibi uygulamaların yoğun kullanımı sonucu saçlar cansızlaşır, yıpranır ve kırılgan hale gelir.

Saç Kırılmalarını Önlemek Azaltmak için Yapılması Gerekenler;

Saçları, fazla sıcak ortamlara maruz bırakmaktan uzat tutulmalı, Çok sık şekillendirici uygulamalar yapılmamalı, Saçlar salınık halde bırakılmalı, toplanacağı zaman da lastik ipler tercih edilmemeli ve çok sıkı bağlama yapılmamalı.

Saç kırıklarına çözüm yolları

Saç kırıklarının oluşmasını önlemek için saç türünüz ne olursa olsun onarıcı saç bakım kremi kullanın. Saçlarınızı şampuanlayıp iyice duruladıktan sonra saç köklerinden başlayarak uçlarına doğru krem sürün. 5 dakika kadar bekleyip durulayın. Saç uçlarını nemlendirmek için durulmayan nemlendirici serumlardan faydalanın. Serumlar hem saçlarınızın elektriklenmesini hem de kırılmasını önleyecektir. Saçlarınızda oluşan nem kaybı; saç uçlarının kırılmasına neden olur. Nem kaybının en önemli sebeplerinden biri ise yüksek ısıda kurutmaktır. Isıya karşı koruyucu ürünler kullanarak saçlarınızı koruyun. Saçlarınızda oluşan nem kaybı; saç uçlarının kırılmasına neden olur. Nem kaybının en önemli sebeplerinden biri ise yüksek ısıda kurutmaktır. Isıya karşı koruyucu ürünler kullanarak saçlarınızı koruyun. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutma makinesi kullanmadan önce fazla suyu hafifçe sıkarak alın. Saçlarınızı havluyla nazik hareketlerle kurulayın. Saç kurutma makinesini 30 cm uzaktan tutarak saçlarınızı kurutun. Ayda bir kez saç uçlarınızı besleyecek, yoğun nemlendirme özelliği olan kozmetik ya da doğal bakım maskesi uygulayın.

Misafir
10-11-2014, 03:31
Ufff! saçım omzuma kadar ve 2 parmak kadar kırıklarım war! Liseye uzun saçla geçmek istiyorum ama biliyorum daha war liseye ama kestirmekten başka çarem yok uff!